Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ватиканська делегація візьме участь у міжнародному відзначені Дня хворого
16:06 Четвер 0 78
7-02-2019, 16:06

Ватиканська делегація візьме участь у міжнародному відзначені Дня хворого

На понеділок, 11 лютого 2019 року, припадає XXVIІ Всесвітній день хворого, який у Католицькій Церкві встановив святий Папа Йоан Павло ІІ 13 травня 1992 року, призначивши його на день літургійного спогаду Пречистої Діви Марії з Лурду. Зазвичай його відзначають на місцевому рівні, але іноді на різних континентах відбуваються врочисті центральні святкування. Попереднього разу це відбуолся два роки тому в Лурді.
Як повідомляють Новини з Ватикану, XXVIІ Всесвітній день хворого також буде відзначений урочисто, а місцем проведення святкувань обрано індійську Колкату, що пам’ятає свідчення жертовної любові святої Матері Терези. Папа Франциск призначив Спеціальним посланцем на ці врочистості кардинала Патріка Д’Розаріо, архієпископа Дакки. Крім того, від 8 до 12 лютого в Колкаті перебуватиме делегація Дикастерії сприяння цілісному людському розвиткові, яку очолюватиме префектом кардинал Петер Тарксон.

«У країні, ураженій серйозними проявами нерівності, крайньою бідністю та нестабільними в багатьох випадках санітарно-гігієнічними умовами, Церква хоче таким чином висловити свою турботу про хворих, стражденних, убогих і відкинених, спираючись на досвід Матері Терези з Колкати, визнаної святою 4 вересня 2016 року», – сказано в комюніке Дикастерії.

Першого дня візиту делегація візьме участь у науковому конгресі, присвяченому богословським підвалинам душпастирства у сфері охорони здоров’я, «Новій хартії медпрацівників» і новим викликам у сфері служіння маргіналізованим бідним. Увечері відбудеться Меса на гробі святої Матері Терези. Наступного дня заплановані відвідини церковних осередків, які надають медичну допомогу бідним. Передбачені також зустрічі з відповідальними за душпастирство охорони здоров’я. 11 лютого в базиліці Святого Розарію відбудеться урочисте святкування XXVII Всесвітнього дня хворого. Месу очолить кардинал Д’Розаріо, а після її завершення буде уділено Таїнство Єлеопомазання.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 11:23 Середа 0 101 Папа Франциск в ОАЕ: візит до кафедрального собору в Абу-Дабі Вівторок, 5 лютого 2019 року, став останнім днем короткої, але дуже важливої першої в історії подорожі Глави Католицької Церкви на Аравійський півострів. Понеділок був присвячений протокольним заходам і міжрелігійному діалогові; наступного ж дня Його Святість спілкувався з місцевою християнською спільнотою.