Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Життя має цінність тоді, коли його приносимо в дарі іншим
13:11 Субота 0 106
9-02-2019, 13:11

Папа: Життя має цінність тоді, коли його приносимо в дарі іншим

У проповіді під час Меси в Домі святої Марти в п’ятницю, 8 лютого 2019 року, Папа Франциск запросив присутніх до роздумів про чотирьох персонажів євангельського фрагмента про усікновення голови Йоана Хрестителя: про безпринципного царя Ірода, про сповнену люті жінку, про вередливу танцівницю й самого святого Йоана.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Найбільший чоловік, народжений від жінки

Йоан Хреститель, якого Ісус назвав найбільшим чоловіком, народженим від жінки, свідчить нам про те, що життя має цінність лише тоді, коли його принести в дарі іншим у любові, в правді, в щоденних життєвих клопотах, у сім’ї.

Найбільший з народжених від жінки закінчує своє земне життя саме так. Йоан Хреститель добре знав, що на нього чекає, адже після зустрічі з Ісусом сказав: «Йому потрібно рости, а мені – маліти». Ось він і «применшився» аж до смерті. Він був Господнім Предтечею, який готував дорогу Спасителеві, звіщаючи про Нього.

Безпринципний цар

Особа деморалізованого царя, який був нездатним змінити своє життя, вказує на людей, які бояться, коли їм вказують на їхній гріх. Цар Ірод вірив словам пророка Йоана, охоче слухав його проповіді, навіть захищав, але, згодом, замкнув у в’язниці, бо той дозволив собі вказати на незаконні стосунки царя з дружиною його брата. В словах пророка цар чув голос Божий, Який промовляв до нього: «Зміни своє життя». Проте, цар до такого не був готовим та й не бажав цього. Він був зіпсованим, а із зіпсуття дуже складно вийти. Він був зіпсованою людиною, яка намагалася знайти дипломатичну рівновагу між своїм гріховним життям перелюбника та несправедливого царя і сумлінням святості Йоана Христителя.

Жінка із сатанинським духом злоби

Говорячи про Іродіаду, жінку царевого брата, Єпископ Риму зазначив, що вона ненавиділа Йоана Христителя за те, що він відкрито говорив правду. Ми свідомі того, що ненависть здатна на все; вона має велику силу. За словами Папи, ненависть – це подих сатани, який не здатний на любов. Також і ця жінка мала цей сатанинський дух ненависті, що все нищить.

Образ капризної танцівниці

Третьою дійовою особою, на яку звернув увагу проповідник, була дочка Іродіади, яка, танцюючи на святі Ірода, догодила царю, а він, у свою чергу, подібно як диявол, обіцяє їй виконати будь-яке її бажання. Ті самі слова використав диявол, спокушаючи Ісуса в пустині: «Якщо поклонишся мені, все Тобі дам, усе царство».

Папа наголосив, що цими трьома особами стояв диявол, який засіяв ненависть у серце жінки, марнославність у душу її дочки та зіпсуття в серце царя. Найбільший пророк опиняється у в’язниці та втрачає життя через каприз танцівниці, ненависть озлобленої жінки та на зіпсуття слабохарактерного царя.

Йоан Предтеча – свідок Ісуса

Таким чином, Йоан Предтеча дозволив на те, що його життя «маліло», аж до того моменту, коли він зробив місце для Месії: Він віддав своє земне життя за Ісуса, за правду. Він помер, як і багато наших мучеників, у в’язниці, в анонімності. Папа підкреслив, що у цей спосіб пророк Іван засвідчив, що життя має цінність лише тоді, коли його дарувати іншим у любові та правді. Якщо хтось бажає жити лише для себе, той схожий на того царя, на жінку і її дочку, життя таких людей помирає й не приносить користі.

«Раджу вам не замислюватися дуже над цим, але пам'ятати цю картину, цих чотирьох дійових осіб: безпринципного царя, жінку, яка тільки вміла ненавидіти, марнославноу дівчину, у якої, взагалі, немає совісті, та самотнього пророка, якому у в’язниці відтяли голову. Споглядаючи цю картину, нехай кожен відкриє своє серце, щоб Господь промовив до нього і пояснив її», – закінчив свою проповідь Папа Франциск.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.