Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископ Рима і Глава Мелхітської ГКЦ засвідчили Євхаристійне сопричастя
16:42 Вівторок 0 329
13-02-2018, 16:42

Єпископ Рима і Глава Мелхітської ГКЦ засвідчили Євхаристійне сопричастя

У вівторок, 13 лютого 2018 року, Папа Франциск відслужив Месу в каплиці дому святої Марти. З ним співслужив Блаженніший Юссеф Абсі, Патріарх Антіохійський, Глава Мелхітської Греко-Католицької Церкви. Спільне служіння Євхаристії стало виявом церковного сопричастя.
Як повідомляє Радіо Ватикану, Папа не виголошував проповіді, але на початку сказав кілька слів, пояснюючи значення цього богослужіння. «Ця Меса разом із нашим братом Патріархом Юссефом засвідчить апостольське сопричастя: він очолює Церкву, дуже давню Церкву, і прибув, щоб обійняти святого Петра, сказати: "Я в сопричасті зі святим Петром". Ось що означає сьогоднішня церемонія: обійми очільника Церкви зі святим Петром».

Мелхітська Церква, нагадав Папа Франциск, розвинула власне богослов’я всередині католицької теології. Люд цієї Церкви сьогодні переживає розп’яття, як Ісус, і Папа закликав пожертвувати цю Месу за стражденних вірних і переслідуваних християн Близького Сходу, які віддають життя або ж втрачають майно, коли їх проганяють із рідної землі.

Наприкінці Служби Божої Блаженніший Юссеф звернувся з подячним словом від імені Синоду Мелхітської ГКЦ: «Я зворушений Вашою братньою любов’ю, жестами братерства й солідарності, виявленими до нашої Церкви під час цієї Меси. Обіцяємо зберігати пам’ять про Вас у наших серцях, в серцях усіх нас – духовенства й вірних. Ми завжди пам’ятатимемо про цю подію, про ці історичні моменти, яких я не здатен описати, такі вони прекрасні: оте братерство й сопричастя, яке пов’язує всіх Христових учнів».

На завершення Меси Папа Франциск запросив Патріарха Юссефа разом уділити благословення.

За темою:
Папа Франциск зустрівся з Патріархом і Синодом Мелхітської ГКЦ
Папа: Терплячість – це не покірність долі, а визнання своїх обмежень
Папа: Людину занечищує не хвороба, а гріх

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий