Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 17 лютого, субота
18:26 П'ятниця 0 431
16-02-2018, 18:26

Літургія на кожен день, 17 лютого, субота

(фіол) Субота після Попільної Середи
Погляд може бути різний: повний доброти та прийняття або ненависті та відкинення. Буває і такий, що може витягти людину з її митниці, як це було у випадку Леві. Під товстим шаром слабкості і гріхів було приховане його справжнє прагнення: служити іншим. Вслуховуймося сьогодні в навчання, яке залишив нам Леві з Євангелія, щоб ми також навчилися рішуче вставати і йти за Ісусом.


Колекту можна взяти зі спомину семи святих ЗАСНОВНИКІВ ОРДЕНУ СЛУГ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ

У 1233 році семеро флорентійських купців залишили свої справи та пішли на гору Синаріо, що знаходиться на відстані 18 км від Флоренції. Там вони жили в бідності та покаянні, роздумуючи над страстями Ісуса Христа та скорботою Пресвятої Діви Марії. Швидко знайшлися послідовники, і тоді вони заснували орден Слуг Пресвятої Діви Марії. 17 лютого – день спомину смерті останнього з семи засновників, св. Олексія Фальконері, який помер у 1310 році.

АНТИФОН НА ВХІД
Вислухай мене, Господи, * бо добра Твоя ласка, * обернись до мене з великого милосердя Твого.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, поглянь милостиво на нашу слабкість * і захищай нас, простягнувши свою потужну десницю. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Господи, обдаруй нас милостиво такою любов’ю, † з якою святі   брати вшановували Богородицю * та вели Твій народ до Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 58, 9б-14
Читання з Книги пророка Ісаї.
Так говорить Господь: «Коли ти викинеш із-посеред себе утиск, перестанеш погрожувати пальцем і безбожно говорити, коли голодному ти відкриєш душу свою, наситиш пригніченого душу, тоді засяє твоє світло в пітьмі, тьма твоя буде, немов південь. Господь завжди буде тебе водити, наситить твою душу за посухи, зробить міцними твої кості. Ти станеш, мов сад зрошений, мов джерело, якого води не висихають. Тобою будуть відбудовані руїни віковічні, ти знов поставиш підвалини минулих поколінь. Тебе назвуть відбудовником проломів, відновником доріг, щоб були заселені. Коли ти в суботу стримаєш свою ногу, щоб у Мій день святий твоїх справ не чинити, коли назвеш суботу: “Розкіш! Господній день святий і славний!” – і шануватимеш її, не йдучи в дорогу, покинеш твої справи та переговори, тоді в Господі ти знайдеш твою розкіш. Я повезу тебе на колісниці узвишшями країни і нагодую тебе спадщиною Якова, предка твого. Адже уста Господні так сказали». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 86, 1-2. 3-4. 5-6
Стежками правди нас навчи ходити.

Господи, прихили своє вухо і до мене обізвися, *
бо я нужденний і вбогий.
Збережи мою душу, бо я побожний. *
Спаси свого слугу, мій Боже, – †
того, хто надіється на Тебе.
Господи, мене помилуй, *
бо до Тебе весь день я волаю.
Розвесели слуги свого душу, *
бо до Тебе, Господи, підношу я свою душу.
Адже Ти, Господи, добрий і прощаєш, *
Ти багатомилостивий до всіх, які до Тебе кличуть.
Господи, вислухай мою молитву *
і будь уважний до голосу мого благання.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Єз 33, 11
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Я не бажаю смерті грішника – слово Господа Бога,
бажаю, щоб відвернувся від своєї дороги †
і щоб жив він.

ЄВАНГЕЛІЄ

Лк 5, 27-32
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус побачив митника на ім’я Левій, який сидів на митниці, та й сказав йому: «Іди слідом за Мною». І залишивши все, той встав і пішов слідом за Ним. Левій справив для Нього велику гостину у своєму домі; і був там великий натовп митників та інших, які сиділи з ними при столі. А фарисеї та їхні книжники нарікали на Його учнів, кажучи: «Чому це ви їсте і п’єте з митниками та грішниками?» А Ісус у відповідь їм сказав: «Не здорові потребують лікаря, а хворі. Я прийшов закликати не праведних до покаяння, а грішників». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Просімо Господа, який прийшов шукати блукаючих і лікувати хворих, про благодать навернення для всіх, хто через гріх загубив праведну дорогу і розірвав союз із Богом.

1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь обдарував його благодатями Святого Духа, потрібними для керування Церквою.
2. Молімося за керівників народів, щоб моральний лад у суспільстві був для них найголовнішою метою.
3. Молімося за проповідників і священиків, щоб вони допомогли людям відвернутися від гріха і йти дорогою Божих заповідей.
4. Молімося за жінок, аби вони усвідомлювали своє велике покликання у сім’ї та суспільстві, й були готові його виконати.
5. Молімося за померлих, щоб вони з Божою допомогою очистилися від земних гріхів і були прийняті до сонму святих на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб з Божою допомогою наші душі одужали від всякого гріха.

Господи і Лікарю наших душ, вилікуй нас від хвороби гріха та допоможи нам рішуче йти дорогою добра. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми цю жертву перепрошення і величання † та вчини, щоб ми, очищені нею, * у своїх серцях дарували Тобі  любов. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-10

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Я милосердя хочу, а не жертви. * Бо Я прийшов кликати не праведних, а грішних. (Мт 9, 13)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Зміцнені даром небесного життя, просимо Тебе, Господи, † щоб те, що у земному житті  є для нас таїнством, * стало допомогою на дорозі до вічності. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ

Для довільного використання
Споглянь милостиво, Господи, на свій народ, який звершує святі  тайни; * нехай же оминуть усі  небезпеки тих, хто покладається на Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:27 Середа 0 123 Літургія на кожен день, 15 листопада, четвер (зел) Четвер ХХХІІ звичайного тижня
Христос застерігає нас від духовної сліпоти, яка не дозволяє нам бачити ту реальність, яка потенційно є присутня в нас. Царство Боже могло бути непомітним для Його учнів, бо вони ще не пережили Його відкуплення і воскресіння. Ми, однак, маючи в своєму розпорядженні плоди Його перемоги над смертю, які є в Церкві, все ще вагаємось, чи є вони нам потрібні. На цю форму сліпої дурості Христос вказує нам сьогодні.
Або: (біл) довільний спомин св. АЛЬБЕРТА ВЕЛИКОГО, єпископа і Вчителя Церкви
Св. Альберт походив зі Швабії. Під час навчання в Падуї він вступив до ордену Проповідників. Викладав у багатьох університетах, найбільше в Парижі та Кельні, де його слухачем був св. Тома Аквінський. У 1260 році був призначений єпископом Регенсбургу. Після двох років відмовився від керівництва дієцезією і решту життя провів у Кельні. Помер 15 листопада 1280 року. Залишив багату наукову спадщину. Завдяки широкому діапазонові знань дістав назву “вселенського Вчителя”.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви (стор. 119)