Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа Франциск надав церковне сопричастя новобраному Главі Мелкітської ГКЦ
17:05 Четвер 0 83
22-06-2017, 17:05

Папа Франциск надав церковне сопричастя новобраному Главі Мелкітської ГКЦ

Синод Єпископів Мелкітскої Греко-Католицької Церкви, що зібрався у Бейруті, столиці Лівану, обрав новим Антіохійським патріархом Мелкітської ГКЦ високопреосвященного Джозефа Абсі, титулярного архієпископа Тарсу, куріального архієпископа патріаршої курії в Дамаску. Його Блаженство взяв ім’я Юссеф Абсі.
У четвер, 22 червня 2017 р., Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск надав «Ecclesiastica Communio» (церковне сопричастя) Блаженнішому Юссефу Абсі, якого 21 червня 2017 р. Синод Єпископів канонічно обрав Антіохійським Патріархом Мелкітської ГКЦ.
Новий Глава і Отець Мелкітської Греко-Католицької Церкви народився 20 червня 1946 року в Дамаску. Вступив до Товариства Місіонерів Святого Павла, де прийняв ієрейські свячення 6 травня 1973 року. Здобув вищі студії з філософії та богослов’я, докторат з музичних наук та візантійського іконопису. Займався викладацькою діяльністю, а архієрейське служіння здійснює від 2001 року.
Виборчий Синод Єпископів був скликаний після того, як 6 травня 2017 р. було повідомлено про те, що Папа Франциск прийняв зречення, подане тодішнім Главою Мелкітської Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Григорієм ІІІ Лахамом.
Мелкітська Греко-Католицька Церква, що нараховує понад півтора мільйони вірних, об’єднує католиків візантійського обряду, що проживають на теренах давніх Антіохійського, Єрусалимського та Олександрійського Патріархатів, а також у діаспорі. Осідок її Глави розташований в столиці Сирії місті Дамаску, а його офіційний титул звучить Патріарх Антіохії та всього Сходу, Олександрії та Єрусалиму.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа подякував доброчинцям за підтримку Католицьких Церков на Сході

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 09:11 Неділя 0 32 Папа до митців: У світі, де так багато мурів, зводьте мости «Нехай ваші творіння надихаються прагненням служити красі та спонукають до гармонії з довкіллям і взаємної допомоги», – побажав Папа Франциск, приймаючи в суботу, 24 лютого 2018 р., членів асоціації «Дияконія краси».