Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до делегації Константинопольського Патріархату: Будьмо знаряддям єдності й миру
11:02 Четвер 0 1 094
29-06-2017, 11:02

Папа до делегації Константинопольського Патріархату: Будьмо знаряддям єдності й миру

27 червня 2017 року Папа Франциск прийняв офіційну делегацію Константинопольського Вселенського Патріархату, яка прибула до Ватикану з нагоди свята апостолів Петра і Павла (воно припадає на 29 червня).
Звертаючись до представників Патріархату, Святий Отець зазначив, що святі Петро й Павло як Христові учні й апостоли служили Господові по-різному. Однак обидва, попри відмінності, свідчили про милосердну любов Бога Отця, яку кожен із них переживав по-своєму глибоко, аж до пожертви власного життя. «Тому з найдавніших часів Церква на Сході й на Заході об'єднала в одне свято пам'ять про мучеництво Петра та Павла. І саме тому потрібно разом святкувати їхню самопожертву з любові до Господа, що це пам'ять єдності в різноманітності. Як ви добре знаєте, іконографічна традиція представляє двох апостолів, які обіймають один одного, – це пророчий знак єдиного церковного сопричастя, у якому мають співіснувати слушні відмінності».
Наступник святого Петра наголосив також, що обмін делегаціями між Римською та Константинопольською Церквами з нагоди престольних свят підсилює прагнення повного відновлення сопричастя між католиками і православними. «У першому тисячолітті, – сказав він, – християни Сходу та Заходу брали участь у тій самій Євхаристійній трапезі, спільно зберігали ті самі істини віри, плекаючи водночас різні богословські, духовні й канонічні традиції, сумісні з ученням апостолів і Вселенських Соборів. Цей досвід – необхідний орієнтир і джерело натхнення для наших зусиль, спрямованих на відновлення повного сопричастя в наш час, сопричастя, яке не має бути невизначеною однорідністю».
Понтифік нагадав, що цього року відзначаємо п'ятдесяту річницю візиту Папи Павла VI до Константинопольського Патріарха Атенаґора, що відбувся в липні 1967 року, та відвідин Патріархом Атенаґором Рима в жовтні того самого року. «Приклад цих сміливих і далекоглядних пастирів, які керувалися тільки любов'ю до Христа і його Церкви, спонукає нас прямувати вперед на шляху до повної єдності», – наголосив Папа. Саме тоді, за словами Святого Отця, було вирішено започаткувати традицію обміну делегаціями на відповідні престольні свята.
Пригадуючи нещодавню зустріч зі Вселенським Патріархом Варфоломеєм I у Каїрі, Папа Франциск зазначив, що тоді «побачив глибоке наближення в підході до певних проблем, що впливають на життя Церкви та світу в наш час».
Папа Франциск нагадав про наступне засідання Координаційного комітету Змішаної міжнародної комісії з богословського діалогу між Католицькою та Православною Церквою, яке відбудеться у вересні цього року в місті Лерос (Греція). Засідання очолюватимуть Митрополит Паїсій, один із учасників делегації, та кардинал Курт Кох, Префект Папської Ради у справі єдності християн. Звертаючись до Митрополита, Папа висловив сподівання, що ця зустріч відбудеться в духовному кліматі уважного слухання волі Господа та у визнанні «того спільного шляху, яким уже тепер разом крокують багато католицьких і православних вірян у різних частинах світу», та принесе багато плодів для екуменічного діалогу.
На завершення, звертаючись до присутніх, Святий Отець наголосив, що в молитві, яку Ісус Христос підносив до Отця напередодні страстей та смерті (див. Йн 17, 21), Він просив про єдність усіх Своїх учнів. «Виконання цього прохання залежить від Бога, але воно передбачає також нашу покірність і послух Його волі. З довірою до заступництва святих Петра і Павла та святого Андрія молімося одні за одних та просімо Господа, щоб учинив нас знаряддям єдності й миру», – сказав Папа.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа в 25-річчя єпископських свячень: вставай, дивись, живи надією
Папа: Християнин, що стоїть на місці, не є справжнім християнином
Вода – це життя. Папа зустрівся з представниками водних видів спорту
Новини з Ватикану 13:45 Неділя 0 135 Папа: «Далі молімося за мир в Україні та в усьому світі» Папа Франциск побажав, аби криза, спровокована війною в Україні, стала викликом для мудрих державних мужів у будуванні миру, що ґрунтується не на рівновазі озброєнь і страхові, але на взаємній пошані між народами і цивілізаціями.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.