Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Вірні мають право на добре проголошене Боже слово
16:07 Середа 0 275
14-02-2018, 16:07

Папа: Вірні мають право на добре проголошене Боже слово

«Вірую» і «Молитва вірних», якими завершується Літургія Слова, стали темою 10-ї катехизи про Месу, яку Папа Франциск виголосив під час загальної аудієнції 14 лютого 2018 року. Цього дня зустріч із вірними мала два етапи: спочатку Святіший Отець привітався з хворими, які з огляду на прохолодну дощову погоду чекали на нього в залі Павла VI, а тоді звернувся до паломників на площі святого Петра.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Прибувши на площу, перед тим як продовжити роздуми про частини Меси, Папа запросив усіх присутніх привітати хворих оплесками, так поєднуючи обидві частини зустрічі. Переходячи до катехизи, він зауважив, що слухання біблійних читань, яке продовжується у проповіді, – це відповідь на «духовне право Божого люду щедро отримувати скарб Божого слова».

«Кожен із нас, коли приходить на Месу, має право щедро отримати Боже слово – добре прочитане, добре виголошене й добре пояснене під час проповіді. Це право! І коли Боже слово належно не читають, коли диякон, священик чи єпископ не проповідує його ревно, то занедбується право вірних. Ми маємо право на слухання Божого слова, – наголосив Папа. – Господь промовляє до всіх, до пастирів і вірних. Він стукає до сердець учасників Меси, до кожного, незалежно від умов життя, віку, становища. Господь утішає, кличе, пророщує паростки нового життя та примирює. Усе це – через Своє слово. Його слово стукає до серця й перемінює серця». Саме тому важливо після проповіді залишити хвилинку на призадуму, щоб отримане зерно змогло осісти в душі, викликаючи постанови й прийняття того, що «Святий Дух підказує кожному». Після цієї хвилини тиші Меса продовжується «особистою відповіддю віри» через визнання віри Церкви, вираженої в молитві «Вірую».

Символ віри пов’язує Євхаристію з хрещенням, отриманим «в ім’я Отця, Сина і Святого Духа», нагадуючи нам про те, що таїнства стають зрозумілими у світлі віри. А відповідь на Боже слово, прийняте з вірою, виражається через спільну благальну молитву, яку називають молитвою вірних або вселенською, бо вона огортає потреби Церкви й світу. Вона – це нагода просити в Бога все, чого потребуємо, і це «буде дано» тим чи іншим способом. У цьому контексті Папа заохотив наслідувати чоловіка, який на Ісусове запитання про віру відповів: «Вірую, Господи. Допоможи моєму маловір’ю!». «Це молитва, яку ми повинні проказувати з духом віри. Домагання світської логіки, натомість, не підносяться до неба, залишаються невислуханими прохання, продиктовані поставою самодостатності, – сказав Папа. – Молитовні наміри вірних повинні дати голос конкретним потребам церковної спільноти, уникаючи умовностей і короткозорих формул. Вселенська молитва, якою завершується Літургія Слова, заохочує нас наслідувати погляд Бога, Який дбає про всіх Своїх дітей».

За темою:

Послання Папи Франциска на Великий Піст 2018
Єпископ Рима і Глава Мелхітської ГКЦ засвідчили Євхаристійне сопричастя
Папа: Терплячість – це не покірність долі, а визнання своїх обмежень

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:32 Вівторок 0 124 Папа: Святий Оскар Ромеро – приклад і заохота для всіх без винятку П’ять тисяч паломників із Сальвадору й Латинської Америки, які брали участь у канонізації святого Оскара Ромеро, 15 жовтня 2018 року зустрілися з Папою Франциском у залі Павла VI.