Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 січня, субота
17:47 П'ятниця 0 339
19-01-2018, 17:47

Літургія на кожен день, 20 січня, субота

(зел) Субота ІІ звичайного тижня

Початком заходів проти Справедливого (як завжди) було пускання чуток. Навіть до Марії дійшла чутка, що Ісус “не в собі” і материнський неспокій підштовхнув її піти й самій довідатись, що відбувається із сином. Цей страх Марії безсумнівно був причиною духовного болю Ісуса. Моральні страждання такого типу ми звикли називати у Церкві білим мучеництвом. Це не означає, що воно легше і менш плідне, ніж проливання крові. Марія співстраждала з Ісусом, але й Він співчував її стражданням. Їхні сповнені любові серця є для нас надією, що в переслідуванні ніколи не будемо самотні.

Або (черв) довільний спомин св. ФАБІАНА, папи і мученика

Св. Фабіан керував Римською Церквою у 236-250-х роках. На цій посаді відзначався ревністю і розсудливістю; скориставшись перервою у переслідуваннях, організував церковну адміністрацію. Він був одним з перших мучеників, які загинули під час переслідувань християн за Деція. Був похований у катакомбах Калікста.

Спільні Меси: про одного мученика (стор. 124)

Або (черв) довільний спомин св. СЕВАСТІАНА, мученика

Св. Севастіан, згідно з переказами, був римським офіцером. Як християнин утверджував своїх братів у вірі. Був убитий стрілами з лука близько 300 року під час переслідувань за імператора Діоклетіана. Його тіло поховали в катакомбах біля Віа Аппіа.


Спільні Меси: про одного мученика (стор. 124)

Тиждень молитов про єдність християн
(Можна відправити Месу про єдність християн, стор. 127)

АНТИФОН НА ВХІД

Уся земля нехай поклониться Тобі , Боже, псалми нехай Тобі  співає, * оспівує Твоє ім’я у псалмах, о Всевишній.

КОЛЕКТА
Всемогутній, ві чний Боже, Ти керуєш і небесним, і земним; † вислухай милостиво благання свого народу * і обдаруй наші дні миром. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти є славою Твоїх священиків, † вчини, просимо, щоб ми за заступництвом святого Фабіана, Папи і мученика, зміцнювалися у вірі, яку він визнавав, * і гідно Тобі  служили. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, даруй нам духа мужності, * щоб ми за прикладом святого мученика Севастіана вчилися слухати більш Тебе, ніж людей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Сам 1, 1-4. 11-12. 19. 23-27
Початок Другої книги Самуїла.
Тими днями, після смерті Саула, Давид, повертаючись по розгромі Амалека, перебув два дні в Ціклазі. Аж ось третього дня приходить чоловік із табору, від Саула; одіж на ньому розірвана, а голова порохом покрита. Приступивши до Давида, він припав обличчям до землі й поклонився. Спитав його Давид: «Звідки ти прийшов?» А той йому відповів: «Я врятувався з ізраїльського табору». Давид спитав його: «Що там сталось? Розкажи-но мені». А той мовив: «Народ втік з бою, й багато з народу полягло; та й Саул з сином Йонатаном теж загинули». Тоді Давид ухопився за свою одежу й роздер її, а й усі люди, що були при ньому. І сумували, плачучи, й постили до вечора за Саулом, за його сином Йонатаном, за Господнім народом і за домом Ізраїля, вони бо полягли від меча. І плакав Давид: «От, слава твоя, Ізраїлю, лежить прошита стрілами на твоїх горах! Як же то полягли хоробрі?! Сауле та Йонатане, любі та милі, і за життя й по смерті нерозлучні! Вони були понад орлів прудкіші, сильніші понад левів. Дочки Ізраїля, ридайте над Саулом, що одягав вас у багряницю й дорогі тканини, чіпляв вам на одежу золоті прикраси. Як же полягли хоробрі в битві?! Йонатан поліг на твоїх висотах! Тужу я за тобою, мій брате Йонатане! Ти був для мене такий милий! Твоя любов була мені дорожча, ніж любов жіноча. Як же так, що полягли хоробрі, як же так, що загинула військова зброя?!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 80, 2-3. 5-7
Спаси нас, Боже, світлом Твого лику.

Пастирю Ізраїля, прихили до нас свої вуха! *
Ти, що провадиш Йосифа, мов овець отару, †
що сидиш на херувимах, – з’явися!
Покажи свою силу †
перед Єфраїмом, Веніямином і Манасією, *
прийди, щоб принести нам спасіння!
Господи, Боже Воїнств, †
доки палатимеш гнівом на молитву свого народу? *
Ти годував нас хлібом зі сльозами †
і повною мірою сльозами поїв нас.
Ти зробив нас предметом спорів для наших сусідів, *
наші вороги з нас глузували.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. Діян 16, 14б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господи, відкрий нам серце,
щоб ми сприйняли слово Твого Сина.

ЄВАНГЕЛІЄ

Мк 3, 20-21
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус зі своїми учнями приходить додому; і знову збирається натовп, так що не мали вони змоги навіть хліба попоїсти. Коли Його рідні почули, то вийшли, щоби затримати Його, бо говорилося, що Він не в собі. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Вчення Господа Ісуса Христа не хотіли прийняти у Його бать­ківщині, інколи нас також не розуміють люди. Тож звернімо­ся до Ісуса, який завжди нас розуміє, з нашими сокровенни­ми проханнями:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб віруючі завжди розу­міли його повчання і всіма силами втілювали їх у життя.
2. Молімося за наших єпископів та священиків, щоб сам Христос був для них опорою у їхньому нелегкому служінні.
3. Молімося за батьків, яких не шанують їхні діти, щоб вони знайшли розраду та поміч у молитві.
4. Молімося за скривджених, щоб вони не занепадали духом, а покладалися на Боже милосердя.
5. Молімося за померлих, щоб відійшовши з цієї долини сліз, вони утішилися радістю вічного життя в Ісусі Христі.
6. Молімося в наших намірах, щоб всемилостивий Гоподь благоволив сповнити наші прохання.

Господи, Ти єдиний найкраще знаєш серце людини, вислухай наші прохання і прийди нам з допомогою. Через Христа, Го­спода нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам гідно брати участь у святих тайнах, † бо кожного разу, коли звершується спомин Христової жертви, * вершиться діло нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Готуєш стіл переді мною, * переливається мій кубок. (Пор. Пс 23 (22), 5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, наповни нас Духом Твоєї любові † і тих, кого Ти наситив одним небесним хлібом, * у своїй доброті  вчини єдиним. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:19 Вівторок 0 55 Літургія на кожен день, 24 жовтня, середа (зел) Середа XXIX звичайного тижня
Сьогодні слово показує нам, як потрібно очікувати на Господа. Це не тільки акт особистої жертви, відмовляючись від сну чи розваг. Очікування виражається також у служінні. Потреба зайнятися іншою людиною відвертає нашу увагу від наших очікувань, минає час і випробовуються наші наміри. Похвала слуги має нас заохотити активно очікувати, щоб ми раптом помітили, що тим, хто нам служить, є сам Христос. Зустріч з живим Христом дає нам сили не тільки служити, але і поширювати всюди Царство.
Або (біл) довільний спомин св. АНТОНІЯ МАРІЇ КЛАРЕТА, єпископа
Св. Антоній Марія Кларет народився в Саленті поблизу Барселони 23 грудня 1807 р. В молодому віці вчився ткацтва. Йдучи за голосом покликання, прийняв духовний сан. Будучи пресвітером, працював у парафіяльному пастирстві, а пізніше був апостольським місіонером в Каталонії та на Канарських островах. У 1849 р. заснував конгрегацію Синів Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії. Незабаром був призначений архієпископом Сантьяго на Кубі та ревно працював над відродженням католицького життя у цій дієцезії. Для християнського виховання дівчат заснував конгрегацію сестер під назвою Марії Непорочної. У 1857 р. його відкликано до Іспанії бути сповідником королеви Ізабели ІІ. Супроводжував її у вигнанні до Франції. Помер у Франції 24 жовтня 1870 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)


Літургійний зошит 18:17 П'ятниця 0 162 Літургія на кожен день, 20 жовтня, субота (зел) Субота ХХVIІІ звичайного тижня
Святий Йоан Павло ІІ застерігає нас від небезпеки закам’янілості людського серця. «Богохульство проти Святого Духа є гріхом, що чинить людина, яка прагне на підставі вигаданого права перебувати в стані гріха і таким чином відкидає спасіння.» Звернімося до Господа з проханням, щоб наділив нас радикальною щирістю та істинною покорою, особливо під час визнання наших гріхів та провин.