Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У «Карітас-Спес» Харкова надійшла нова партія теплих речей і товарів медичного призначення
12:40 Неділя 0 1 103
7-01-2018, 12:40

У «Карітас-Спес» Харкова надійшла нова партія теплих речей і товарів медичного призначення

В Харкові при релігійній місії «Карітас-Спес» триває проект гуманітарної допомоги теплими речами, товарами медичного призначення, засобами гігієни та харчування внутрішньо переміщеним особам із зони проведення АТО в межах акції «Папа для України».
Про це повідомляє сайт акції «Папа для України».

За словами керівника проекту Даріуша Андрусенка, всі товари, які роздають у рамах акції, найкращої якості. «Якщо це велика група медичних товарів: тонометри, глюкометри, небулайзери, інгалятори – то німецького та швейцарського виробництва. Оптика, компресійна білизна, ортопедичне взуття й устілки до нього, підгузки для тяжко хворих і багато чого іншого – усе відомих європейських і українських компаній. Одяг і взуття ми замовляємо на харківських фабриках, які добре себе зарекомендували, – розповідає пан Даріуш. – Усі речі дуже якісні. Наприклад, взуття ми закуповуємо виключно шкіряне з натуральною овчиною всередині, а пуховики можуть витримувати мороз до -30 градусів і пошиті з міцних тканин. Ми відшуковуємо хороших виробників, бо хочемо, щоб люди носили якісний одяг і він довго їх тішив. Всього в рамках акції ми вже змогли купити 1200 пуховиків і стільки само пар взуття, а також 2500 товарів медичного призначення. Кожного дня близько 70 осіб забирає додому таку необхідну їм допомогу».  

Як констатує лікар-педіатр «Карітас-Спес Харків» Валентина Нежурко, вимушеним переселенцям бракує найнеобхідніших медичних товарів. «Багато літніх людей страждають від підвищеного тиску, а хороший тонометр зараз на невелику пенсію не купиш», – розповіла вона.

За її словами, у дітей через стрес можна часто спостерігати захворювання верхніх дихальних шляхів, і тоді на допомогу приходить небулайзер. «Про пацієнтів з діабетом навіть говорити не доводиться: глюкометри їм життєво необхідні, бо дозволяють миттєво виміряти рівень цукру в крові. Іноді в пацієнта не одне, а кілька захворювань, і ми намагаємось узяти до уваги кожну ситуацію, враховуючи всі обставини».

Тимчасом у Бердянську, крім теплих ковдр і зимових речей, часто потрібні набори побутової хімії. «На сім’ю видаються пральний порошок, засоби для миття посуду, зубна паста, шампунь, мило і таке інше. Усього таких наборів було розфасовано 1000 штук. А на початку січня ми також плануємо почати видавати продуктові ваучери. Уже на сьогодні було подано 1675 заявок на отримання гуманітарної допомоги в рамках проекту, і реєстрація триває», – розповідає координатор у «Карітас-Спес Бердянськ» Ярослава Пилипенко.

«Допомогти намагаємося всім. Іноді люди приходять, а їм потрібні й теплі речі, і продукти, і медичні товари, тож до кожного випадку підходимо індивідуально. Але здебільшого гуманітарну допомогу отримують люди з незахищених верств населення: самотні мами, члени багатодітних сімей, люди з особливими потребами, пенсіонери і малозабезпечені», – додала пані Пилипенко.

Допомогу по проекту від релігійної місії «Карітас-Спес» Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви в межах акції «Папа для України» можуть отримати внутрішньо переміщені особи, які проживають у Харкові та в Харківській області, а також у Бердянську. За допомогою звертайтеся за адресою: м. Харків, вул. Гоголя, 4; у місті Бердянськ – вул. Волонтерів, 160. Документи, які необхідно мати з собою для отримання товарів медичного призначення, теплих речей і взуття: ксерокопія паспорта, ідентифікаційний код, пенсійне посвідчення або свідоцтво про народження та документ, який підтверджує статус переселенця. Довідки за телефоном: (‎093) 516-35-20.

За темою:
«Це чорне золото… Спасибі!» Мешканці прифронтових Красногорівки та Мар’їнки отримали паливні брикети в рамках акції «Папа для України»
Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті: «Ми спромоглися дійти до 500 тисяч людей через фонд акції "Папа для України"»
Понад 500 тонн паливних брикетів вже доправили у прифронтові села Донецької області
Новини з України 11:02 Четвер 0 123 У Городку молилися за єпископа Яна Ольшанського у 18-ту річницю його смерті У вівторок, 23 лютого 2021 року, в каплиці Інституту Богословських Наук Непорочної Діви Марії у Городку була відправлена Свята Меса за померлого єпископа Яна Ольшанського у 18-у річницю від його смерті.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.