Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Не можемо приступити до Христа, висуваючи умови
09:31 Четвер 0 272
3-05-2018, 09:31

Папа: Не можемо приступити до Христа, висуваючи умови

Мірою того, як кажемо «ні» дияволові, стаємо здатними сказати «так» Богові, Який кличе нас бути схожими на Нього. На це звернув увагу Папа Франциск, присвятивши своє повчання з нагоди загальної аудієнції в середу, 2 травня 2018 року, «центральним обрядам», які звершуються при Хрещенні.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Насамперед, Понтифік запросив замислитися про воду, над якою закликаємо могутність Святого Духа, щоб вона отримала силу «відроджувати та відновлювати». «Вода – це матриця життя й добробуту, а її відсутність спричиняє згасання плідності, як це стається в пустелі. Однак вода також може бути причиною смерті, коли затоплює своїми хвилями або у великій кількості все нищить. Урешті, вода має здатність вмивати, чистити й очищувати», – мовив Папа, зазначаючи, що саме у світлі цієї природної символіки води Біблія описує Божу дію через образ води.

Але сила відпускати гріхи, як зауважив Папа, не належить воді самій у собі, як це новоохрещеним пояснював святий Амброзій: «Ти бачив воду, але не кожна вода зціляє: зціляє та вода, яка має Христову благодать… Дія належить воді, але її ефективність – від Святого Духа». Тому Церква «закликає дію Святого Духа». Відповідна молитва стверджує, що Бог приготував воду «бути знаком Хрищення», вказуючи на основні біблійні прообрази. Зміцнені цією пам’яттю, просимо Бога «влити у воду джерело благодаті умерлого та воскреслого Христа».

Далі Понтифік зауважив, що після освячення води треба також приготувати серце для того, щоби приступити до Хрещення. Це відбувається через обряд відречення від сатани та визнання віри, «два акти, тісно пов’язані між собою».

«Мірою того, як кажу “ні” навіюванням диявола, а диявол – це той, хто вносить поділи, стаю спроможним сказати “так” Богові, Який кличе мене уподібнюватися в думках і ділах до Нього», – сказав Папа, наголошуючи: «Неможливо примкнути до Христа, висуваючи умови. Необхідно позбутися певних зв’язків, аби по-справжньому прийняти інші… Саме тому відречення від сатани і акт віри звершуються водночас».

Понтифік звернув також увагу на те, що відповідь на запитання про відречення та визнання віри сформульовані в першій особі однини: «Відрікаюся» та «Вірую». «Йдеться про відповідальне рішення, – сказав він, – яке вимагає впровадження в конкретні жести уповання на Бога. Акт віри передбачає зобов’язання, яке саме ж Хрещення допомагатиме витривало дотримуватися в різних життєвих ситуаціях і випробуваннях».

Підсумовуючи, Папа прокоментував звичай, що існує в деяких храмах, а саме вмочувати при вході руку в свячену воду та робити на собі знак святого хреста. Роблячи це, він заохотив «з радістю та вдячністю» думати про отримане Хрещення та відновлювати нашу згоду на те, щоби «жити, зануреними в любові Пресвятої Трійці».

За темою:
Папа: Чого святий Йосиф навчає працівників комунікаційної сфери?
Папа Франциск про різні форми допитливості й допомогу Святого Духа
Папа: Проблема страждання вимагає взаємодії між людьми та інституціями

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий