Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 січня, п'ятниця
00:05 П'ятниця 0 1 106
12-01-2018, 00:05

Літургія на кожен день, 12 січня, п'ятниця

(зел) П’ятниця І звичайного тижня


Перед народженням Ісуса основною проблемою всього людства було те, як перепросити Бога за вчинені гріхи. Хто може відпускати гріхи?  Надії всіх праведних збулися. Ісус з міццю та милосердям заявляє усім, що Він має владу визволити людину від гріха. Господь Ісус не тільки про це говорить, але впроваджує Божі слова в дію – Він прощає гріхи.

АНТИФОН НА ВХІД

На вишньому троні я бачив Мужа, що сиді в, * котрому віддає честь великий хор Ангелів, в один голос співаючи: * “Оце Той, панування якого вічне”.

КОЛЕКТА
Господи, здійсни милостиво прагнення народу, який молиться до Тебе: † дозволь йому по- бачити, що належить чинити, * і дай йому сил для виконання побаченого. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сам 8, 4-7. 10-22а
Читання з Першої книги Самуїла.
Тими днями зійшлись усі старші Ізраїля, прийшли в Раму до Самуїла і промовили до нього: «Ти вже старий; сини ж твої не ходять твоїми дорогами. Настанови, отже, царя над нами, щоб розсуджував нас, як мають всі народи». Не вподобалося Самуїлові це слово, що вони сказали так: дай нам, мовляв, царя, щоб нас розсуджував! Тому він помолився до Господа, але Господь сказав до Самуїла: «Слухай голос народу в усьому, що вони тобі скажуть: то не тебе вони відкинули: ні, вони Мене відкинули, щоб Я не царював над ними». Самуїл переказав усі слова Господні народові, що домагався царя у нього. Він сказав: «Ось яке буде право царя, що царюватиме над вами: синів ваших він візьме і приділить їх собі до колісниць та коней, і вони будуть бігати перед його колісницею. Він настановить собі начальників над тисячами і начальників над півсотнями; звелить їм орати свої ниви та жати хліб свій, і виробляти собі військову зброю та знаряддя до своїх колісниць. Та й дочок ваших він собі візьме за благовонниць, куховарок і пекарок. Поля ваші та виноградники й сади оливкові – найкращі – він забере й роздасть своїм слугам, з вашого посіву та винограднику він буде вимагати десятину й роздаватиме її своїм скопцям та слугам. Слуг ваших і слугинь, і щонайкращий скот ваш і ослів ваших він забере й поставить їх для себе до роботи, дрібну скотину вашу він одесяткує, й самі ви станете його слугами! І коли того дня будете нарікати на вашого царя, якого ви самі собі вибрали, Господь того дня не відповість вам». Народ же не хотів слухати Самуїла й мовив: «Ні, хай буде цар над нами! І щоб ми були також як усі народи, і цар наш судив нас, щоб виступав перед нами й провадив наші війни». Самуїл вислухав усі слова народу й переказав їх Господеві. Господь же сказав до Самуїла: «Вислухай їхній голос, постав царя над ними». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 89, 16-17. 18-19
Про милість Божу буду ввік співати.

Блаженний народ, який переможний клич знає! *
Господи, вони ходитимуть у сяйві Твого обличчя.
У Твоєму Імені весь день вони будуть радіти, *
і в Твоїй справедливості вони звеличені будуть.
Адже Ти – краса їхньої сили, *
зросте наша міць через Твою прихильність.
Адже Господь є щитом нашим, *
і Святий Ізраїля є царем нашим.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 7, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вели­кий про­рок з’явився між нами,
і Бог свій народ відвідав!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 2, 1-12
† Читання святого Євангелія від Марка.
Через декілька днів Ісус прийшов знову в Капернаум, і поширилася чутка, що Він удома. І зібралося багато людей, так що не вміщалися навіть біля дверей, а Він виголошував їм слово. І прийшли до Нього, несучи паралізованого; несли його четверо. Не маючи змоги через натовп пробратися до Нього, вони розкрили покрівлю над місцем, де Він був, і, прокопавши отвір, опустили ложе, на якому лежав паралізований. Побачивши їхню віру, Ісус каже паралізованому: «Дитино, прощаються тобі гріхи!» Були там деякі книжники, які сиділи й міркували у своїх серцях: «Чому Він так каже? Богохульствує! Хто ж може прощати гріхи, крім самого Бога?» І тут же Ісус, узнавши своїм духом, що вони собі так міркують, каже їм: «Що це ви думаєте в серцях ваших? Що легше: сказати паралізованому “прощаються тобі гріхи”, чи сказати “встань, візьми своє ложе і ходи”? Але щоб ви знали, що Син Людський має владу прощати гріхи на землі», – говорить паралізованому, – «кажу тобі: встань, візьми ложе своє та йди до свого дому!» І той встав і, негайно взявши ложе, вийшов перед усіма, так що всі дивувалися і славили Бога, кажучи: «Такого ми ще ніколи не бачили!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Христа, який прощає гріхи, благодаті милосердя для нас і всіх, хто згрішив; нехай Господь допоможе нам жити згідно Його заповідей:
1. Молімося, щоб священики терпеливо вислуховували сповіді та відкривали для Христа серце кожної людини.
2. Молімося, щоб слово проповідників про велике Боже милосердя почули всі грішники.
3. Молімося, щоб в’язні могли без перешкод користати з таїнства Покаяння та приймати Господа в Причасті.
4. Молімося, щоб померлі наші брати і сестри пізнали на собі міць Божого милосердя.
5. Молімося, щоб, користаючи з таїнства Покаяння, ми зміцнювалися в боротьбі зі спокусами.

Господи, Твоє милосердя – безмежне. Дякуємо Тобі за таїнство Твого милосердя та смиренно просимо Тебе: охороняй нас від усякого зла. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай буде угодною Тобі  жертва Твого народу, † нехай вона освятить наше життя * і виблагає нам те, про що ми з упованням просимо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Господи, в Тебе джерело життя, * у Твоїм світлі побачимо сві тло. (Пc 36 (35), 10)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, смиренно просимо Тебе, † щоб ті, котрих Ти живиш Твоїми таїнствами, * гідно служили Тобі  угодним життям. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.