Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 січня, субота
00:07 Субота 0 1 123
13-01-2018, 00:07

Літургія на кожен день, 13 січня, субота

(зел) Субота І звичайного тижня

Бенедикт XVI, коментуючи фрагмент Євангелія про покликання митника Матвія на Апостола, стверджує: Матвій без сумніву зрозумів, що дружба з Ісусом виключає всяку діяльність, яка перечить Богові. Його поведінка має також значення і сьогодні: надалі, а значить і тепер, не допускається прив’язаність до речей, які суперечать навчанню Ісуса (одним  з  прикладів  є  нечесний  заробіток). Прислухаймося до цієї науки св. Матвія, роздумуймо постійно над нею, щоб також і ми навчилися вставати і рішуче йти за Ісусом. Спробуймо і ми піти цим
шляхом.


Або (біл) довільний спомин св. ІЛАРІОНА, єпископа і Вчителя  Церкви

Св. Іларіон народився близько 315 року в Пуатьє. Як мирянин він був обраний єпископом свого міста близько 350 року. Ревно захищав вчення про божественну природу Господа Ісуса Христа від єресі Арія, за це був приречений імператором Констанцієм на вигнання. У вигнанні написав свою головну працю про Святу Трійцю. Писав також коментарі до Святого Письма і літургійні гімни. Після повернення працював над відродженням християнського життя. Помер у Пуатьє в 367 році, був похований 13 січня.


Спільні Меси: про Вчителів Церкви (стор. 125)

АНТИФОН НА ВХІД
На вишньому троні я бачив Мужа, що сидів, * котрому віддає честь великий хор Ангелів, в один голос співаючи: * “Оце Той, панування якого вічне”.

КОЛЕКТА
Господи, здійсни милостиво прагнення на- роду, який молиться до Тебе: † дозволь йому по- бачити, що належить чинити, * і дай йому сил для виконання побаченого. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, святий Іларіон, єпископ, ревно проголошував божественність Твого Сина; † вчини, щоб ми щораз краще пізнавали цю і стину ві ри * та вірно її визнавали. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сам 9, 1-4. 17-19; 10, 1а
Читання з Першої книги Самуїла.
Був чоловік з-поміж веніяминян на ім’я Кіш, син Авієла, син Церора, сина Бехората, сина Афіяха, веніяминянина, – чоловік впливовий. І був у нього син, Саул на ім’я, вродливий юнак. Не було між ізраїльтянами кращого від нього; він головою вищий був над усіма в народі. І пропали десь ослиці Кіша, Саулового батька, і каже Кіш до Саула, свого сина: «Візьми з собою одного зі слуг та й іди, шукай ослиць». Пройшли вони Ефраїм-гори, перейшли й Шаліша-край, і не знайшли нічого. Далі пройшли землю Шаалім – нічого, пройшли землю Веніямина – і не найшли нічого. Як же побачив Самуїл Саула, Господь дав йому зрозуміти: «Це – чоловік, що Я про нього говорив до тебе; цей буде панувати над Моїм народом». Тут приступив Саул до Самуїла серед брами і мовив: «Вкажи мені, будь ласкав, де дім видющого?» Самуїл відповів Саулові та й сказав: «Я – видющий. Йди поперед мене на узвишшя. Сьогодні ви їстимете зі мною, а взавтра вранці я тебе відпущу й скажу тобі все, що на серці в тебе». Тоді Самуїл узяв посудину з олією й вилив Саулові на голову, потім поцілував його й промовив: «Оцим Господь тебе помазав у князі над Ізраїлем, своїм народом!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 21, 2-3. 4-5. 6-7
В силі Господній буде цар радіти.

Господи, цар буде веселитися силою Твоєю *
і він дуже радітиме Твоїм спасінням!
Ти дав йому те, що його серце бажало, *
і у проханні його уст не відмовив.
Бо Ти благословеннями добра його випереджаєш, *
вінцем із чистого золота його голову увінчаєш.
Він життя просив у Тебе, і Ти дав йому у дарі *
довготривалі дні на віки вічні.
Його велика слава – у Твоєму спасінні, *
славою та величчю Ти його оздобив.
Ти даси йому благословення навіки, *
радістю своєї присутності його ощасливиш.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 4, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господь послав Мене благовістити убогим,
проповідувати визволення полоненим.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 2, 13-17
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус знову вийшов до моря; і весь народ ішов до Нього, а Він навчав їх. І, проходячи, побачив Левія Алфеєвого, який сидів на митниці, та й каже йому: «Іди слідом за Мною!» Той устав і пішов слідом за Ним. І сталося, що, коли Він сидів за столом у його домі, багато митників і грішників сиділи разом при столі з Ісусом та з Його учнями, бо було їх чимало, і вони ходили за Ним. І книжники з фарисеїв, побачивши, що Він їсть з митниками та грішниками, говорили Його учням: «Як це так, що Він їсть з грішниками та митниками?» Почувши це, Ісус каже їм: «Не здорові потребують лікаря, а хворі. Я прийшов кликати не праведників, а грішників». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом Пресвятої Діви Марії звернімося до нашого Господа Ісуса Христа:
1. За заступництвом Марії, Прибіжища грішників, просімо благодаті покаяння для всіх, хто занедбує таїнство Покаяння.
2. За заступництвом Марії, Цариці світу, просімо про духовне відродження нашої держави.
3. За заступництвом Марії, Матері єдності, молімося про злагоду і мир між народами.
4. За заступництвом Марії, Помічниці вірних, просімо численних і ревних священицьких та чернечих покликань у державах, де немає достатньо священослужителів.
5. За заступництвом Марії, взятої з душею і тілом на небо, просімо Божого милосердя для всіх померлих.
6. За заступництвом Марії, Матері нашого Спасителя, просімо, щоб Божа благодать перебувала з нами впродовж усього нашого життя.

Господи, Ти є Лікарем душ: помилуй нас, вислухай наші молитви, порятуй тих, що заблукали, і приведи всіх до свого Царства. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай буде угодною Тобі  жертва Твого народу, † нехай вона освятить наше життя * і виблагає нам те, про що ми з упованням просимо. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, в Тебе джерело життя, * у Твоїм сві тлі побачимо сві тло. (Пc 36 (35), 10)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, смиренно просимо Тебе, † щоб ті, котрих Ти живиш Твоїми таїнствами, * гідно служили Тобі  угодним життям. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.