Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Не забувайте хрестити дітей, щоб вони мали в душі Святого Духа
16:42 Середа 0 1 214
11-04-2018, 16:42

Папа: Не забувайте хрестити дітей, щоб вони мали в душі Святого Духа

Важливості Таїнства Хрещення для життя у вірі присвятив Папа Франциск катехизу під час загальної аудієнції в середу, 11 квітня 2018 року, розпочинаючи новий цикл роздумів про християнське життя. В аудієнції взяли участь понад 22 тисячі прочан з усього світу.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Папа вказав, що 50-денний великодній період дуже сприятливий, аби замислитися про християнське життя, яке походить від Самого Христа. «Ми є християнами настільки, наскільки дозволяємо, щоб Ісус Христос жив у нас. Звідки ж почати, щоб оживити це усвідомлення, як не від самого початку, тобто від таїнства, яке запалило в нас християнське життя? Це Таїнство – Хрещення. Христова Пасха, з її силою новизни, огортає нас через хрещення, щоб перетворити в Його образ: охрещені належать Ісусові Христові, Він – Господь їхнього існування».

Цитуючи Катехизм Католицької Церкви, Папа вказав, що хрещення – це фундамент усього християнського життя. Це перше з таїнств, двері, які дозволяють Христові оселитись у нашій душі, а нам – зануритись у Його таємницю. «Грецьке дієслово ʺхреститиʺ означає ʺзануритиʺ», – пояснив Його Святість. Купіль у воді – це обряд, типовий для різних вірувань; він вказує на перехід від одного стану до іншого, на очищення для нового початку. Але ми, християни, мусимо пам’ятати, що якщо тіло має бути занурене у воду, то душа – у Христа, щоб отримати прощення гріхів та сяяти божественним світлом. Силою Святого Духа хрещення занурює нас у смерть і воскресіння Господа, топлячи у хрестильниці стару людину, опановану гріхом, який відокремлює від Бога, і зроджуючи нову, наново створену в Ісусі, в Якому всі сини Адама покликані до нового життя».

Папа Франциск наголосив, що хрещення – це відродження, і додав, що кожен, мабуть, пам’ятає день свого народження, але навряд чи багато хто пригадує, коли його охрестили. Тому вірні отримали своєрідне «домашнє завдання»: дізнатися й назавжди запам’ятати дату свого хрещення, аби дякувати Господові за день, коли Ісус прийшов до нашого життя, до нашої душі ввійшов Святий Дух. Це річниця нашого відродження.

Воскреслий Ісус дав виразний наказ Своїм апостолам: «Отож, ідіть, і навчіть всі народи, хрестячи їх в ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Мт 28, 19). Завдяки купелі хрещення послідовники Христа занурюються в життя самої Пресвятої Трійці. Занурюючи в Христа, це таїнство робить нас членами Церкви – Його Тіла – й учасниками Його місії в світі. Хрнещення дозволяє Христові жити в нас, а нам – жити з’єднаними з Ним, щоб кожен міг співпрацювати в Церкві для перетворення світу. Хрещення, яке приймаємо тільки раз, освітлює все життя, спрямовуючи наші кроки до Небесного Єрусалима.

На закінчення катехизи Святіший Отець окремо згадав хрещення дітей, яке практикують від найдавніших часів. «Дехто думає: навіщо хрестити дитину, якщо вона й так нічого не розуміє? Сподіваємося, що підросте, зрозуміє й тоді сама зможе попросити хрещення. Але це означає не мати довіри до Святого Духа. Адже, коли вділяємо Таїнство Хрещення дитині, в неї входить Святий Дух, силою Якого в дитині зростають і розвиваються християнські чесноти. Необхідно давати таку можливість усім дітям, щоб вони мали в душі Святого Духа, Який би керував ними в житті. Не забувайте хрестити дітей!» Папа також підкреслив, що ніхто не заслуговує хрещення, бо ж воно – безкорисливий дар для всіх, як дорослих, так і новонароджених.

За темою:
Папа: Церкві й світові потрібне милосердя
Папа – місіонерам милосердя: Ключ до співпраці з Богом – у тому, аби визнати, що Господь перший виявив до мене милосердя
Апостольське повчання Папи Франциска «Gaudete et exsultate» про святість (підсумок)

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий