Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Зневага до слабшого – це діло сатани
09:46 Вівторок 0 117
9-01-2018, 09:46

Папа: Зневага до слабшого – це діло сатани

Що всередині нас спонукає знущатися над слабшими? Таке запитання під час Меси в каплиці дому святої Марти в понеділок, 8 січня 2018 року, поставив Папа Франциск, коментуючи біблійні розповіді саме про такі випадки.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

До роздумів Святого Отця спонукало перше читання, в якому йшлося про батьків пророка Самуїла, Елкану й Анну: Елкана мав двох дружин, одна з яких – Анна – була неплідна, а друга – Пенніна – народила синів. І замість того, щоб поспівчувати та втішити Анну, Пенніна не втрачала нагод принизити її, адже неплідність тоді вважали знаком ганьби.

Як зауважив Папа, схожих випадків можна чимало знайти на сторінках Біблії. «Я запитую себе: що є всередині таких людей? – сказав він. – Що такого є всередині у нас, що спонукає зневажати, ображати, насміхатися над слабкими? Зрозуміло, коли хтось зачіпає сильнішого: до цього може штовхати заздрість. Але слабших? Таке враження, що це звичка, ба навіть потреба зневажати іншого, аби самому почуватися впевненіше».

Папа звернув увагу на те, що таке трапляється й серед дітей. Він поділився спогадом із дитинства про психічно хвору жінку, з якої часто глузували діти. Вона ходила вулицями міста, а діти говорили: «Ходімо, пошукаємо її та трохи розважимося».

«Сьогодні ми весь час це бачимо. У школах поширені булінг, цькування, напади на слабших: ти, мовляв, товстун, або чужинець, або ж такий чи інший… Агресія серед дітей і підлітків». Це спонукає запитати себе, що ж нас підштовхує до агресії щодо слабших. І хоча психологи дадуть своє пояснення цьому явищу, на думку Папи, це «один зі слідів первородного гріха», діло сатани, який не знає співчуття.

«Коли маємо бажання зробити добрий вчинок, діло милосердя, ми кажемо, що це Святий Дух спонукає нас так чинити. Тож, зауваживши, що маємо в собі прагнення напасти на когось слабшого, не сумніваймося: в цьому присутній диявол, – підсумував Папа. – Просімо Господа, щоб дав нам благодать співчуття. Того співчуття, що є в Бога, Який співчуває нам і допомагає прямувати вперед».

За темою:
Папа закликав міжнародну спільноту не забувати про війну в Україні
Папа: Необхідно завжди пам’ятати дату свого хрещення
Під час Меси з нагоди Хрещення Господнього Папа охрестив 34 немовлят

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:11 Понеділок 0 53 Папа Франциск вилетів до Латинської Америки