Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Звіт «Open Doors» 2018: християн переслідують дедалі більше
12:01 Четвер 0 276
11-01-2018, 12:01

Звіт «Open Doors» 2018: християн переслідують дедалі більше

У світі й надалі зростає гоніння християн: сьогодні утисків зазнають понад 215 мільйонів. Про це йдеться в нещодавно оприлюдненому щорічному звіті Міжнародної організації допомоги переслідуваним християнам «Open Doors» («Відчинені двері»), яка вже понад 50 років допомагає християнам, гнобленим за віру.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Щорічно перелік із 50 країн розміщують відповідно до рівня загрози. Дане дослідження охоплює період від 1 листопада 2016 року по 31 жовтня 2017 року. Під переслідуванням тут мають на увазі кривду, завдану як окремим особам, так і групам через їхню віру в Ісуса Христа. Воно може проявлятися по-різному: від культурної та суспільної дискримінації, невизнання в родині, звільнення з роботи – до фізичних зловживань, катувань, викрадень, ув'язнень, знищення власності та вбивства.

Лідерство в цьому сумному списку вже протягом багатьох років утримує Північна Корея. До першої десятки потрапили також Афганістан, Сомалі, Судан, Пакистан, Еритрея, Лівія, Ірак, Ємен та Іран. Ескалація нетерпимості зафіксована в Лівії та в Індії, де, зокрема, внаслідок збільшення індуїстського радикалізму скоєно понад 24 тисячі нападів на індійських християн.

Згідно із рапортом, протягом досліджуваного періоду було вбито більше 3 тисяч християн, здійснено понад 15,5 тисяч нападів на християнські будівлі (храми, помешкання та іншу нерухомість), близько 2 тисяч християн ув'язнені за віру, а понад 1200 були викрадені. Крім того, понад 33 тисячі християн зазнали різного року фізичних чи психологічних катувань.

За підрахунками організації «Open Doors», в Африці жертвами переслідувань став понад 81 мільйон християн, в Азії та на Близькому Сході – понад 113 мільйонів, у Латинській Америці – 20 мільйонів, в інших частинах світу – майже 12 тисяч.

Серед головних загроз для християн названо радикалізацію фундаменталістського ісламізму, зокрема, в Африці та в азійському не арабському мусульманському світі. Почастішали випадки етнічних чисток на основі релігійної приналежності в Нігерії, Кенії, Сомалі та Судані. Ще однією загрозою для християн Азії є «релігійний націоналізм», де найбільше занепокоєння викликають Індія та Непал. Серйозний вплив мають «ідеологічні націоналізми» в Китаї, В’єтнамі та Лаосі, а в таких країнах, як Північна Корея та Еритрея, головним джерелом гонінь названо «диктаторську параною». Християни Мексики та Колумбії стають жертвами «організованої злочинності та етнічних протистоянь».

Рапорт також відзначив незначне покращення ситуації в Кенії та Ефіопії. Значне зменшення рівня насильства проти християн зафіксовано в Сирії, що передусім пов’язано з відступом так званої «Ісламської держави».

За темою:

Доповідь «Kirche in Not»: гоніння на християн досягли безпрецедентного рівня
Католицько-мусульманський погляд на цілісний розвиток людини
Ватикан стурбований через ролік ІДІЛ з погрозами на адресу Папи Франциска

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 17:27 Субота 0 222 Архієпископ Мечислав Мокшицький на паломництві Родини шкіл імені святого Йоана Павла ІІ у Польщі На Ясній Горі у Польщі митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький узяв участь у 18-му паломництві Родини шкіл імені святого Йоана Павла ІІ. Понад 14 тисяч молодих людей із 300 шкіл Польщі й Білорусі дякували Господові за те, що понад 40 років тому кардинал Кароль Войтила став Понтифіком. Цьогорічне гасло зустрічі – «Блиск Батьківства».