Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Літургія – це школа молитви, яка вчить звертатися до Бога
13:51 Середа 0 1 138
10-01-2018, 13:51

Папа: Літургія – це школа молитви, яка вчить звертатися до Бога

Урочистий гімн «Слава во вишніх Богу» й колекта стали темою нової катехизи Папи Франциска про Месу, виголошеної під час загальної аудієнції в середу, 10 січня 2018 року, в залі Павла VI у Ватикані. У попередній катехизі, нагадав Папа, ішлося про те, що акт покаяння допомагає нам скинути з себе самовпевненість і стати перед Богом такими, які ми насправді.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

«Саме з зустрічі між людською незначністю та Божим милосердям народжується вдячність, яку висловлює гімн “Слава…”», – сказав Святий Отець. Вступна частина цього гімну повторює пісню ангелів під час народження Ісуса у Вифлеємі, радісне звіщення про єднанням між небом та землею.

Після гімну, який співають у свята та неділі, крім Адвенту й Великого Посту, відразу після акту покаяння, йде молитва під назвою «колекта», в якій виявляються особливості Меси відповідно до днів і літургійних періодів. Її назва походить від латинського слова «збирати». «Запрошенням “Молімося” священик закликає люд зосередитися разом із ним у хвилині мовчання, щоб усвідомити, що стоїмо в Божій присутності, та щоб кожен пробудив у серці особисті наміри, з якими бере участь у Месі», – сказав Папа. Це мовчання не зводиться до відсутності слів, а полягає в готовності «почути інші голоси: свого серця та, насамперед, Святого Духа».

Отож, тиша перед вступною молитвою допомагає нам зібратися думками й замислитися про те, чому ми перебуваємо на цьому місці, розповісти Господові про  труднощі та тривоги, просячи допомоги, ввірити Йому долю своїх найдорожчих, Церкви та світу. «Саме для цього слугує коротка пауза перед тим як священик, зібравши наміри кожного, від імені всіх вголос висловить перед Богом спільну молитву, якою завершуються вступні обряди», – пояснив Папа, закликаючи священиків дотримуватися цього моменту тиші, уникаючи поспіху.

Колекту священик проказує з піднесеними розведеними руками. Це постава, в якій християни молилися вже від перших століть, наслідуючи Христа, руки якого розіпнуті на хресті. «Там присутній Христос, Він Молільник і водночас молитва! У Розіп’ятому вбачаємо Первосвященика, Який приносить приємний Богові культ, тобто синівську слухняність», – сказав Папа.

«У Римському обряді ці молитви лаконічні, але повні змісту: можна багато розмірковувати про ці молитви. Повернення до роздумувань над текстами, навіть поза Месою, може допомогти нам навчитися, як звертатися до Бога, про що просити, які слова використовувати. Нехай же літургія стане для кожного з нас справжньою школою молитви!» – побажав Святий Отець.

За темою:

Папа: Авторитет душпастиря походить із близькості до Господа і людей
Папа: Зневага до слабшого – це діло сатани
Папа закликав міжнародну спільноту не забувати про війну в Україні
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.