Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа Франциск про важливість місії журналістів у сучасному світі
11:06 Неділя 0 102
17-12-2017, 11:06

Папа Франциск про важливість місії журналістів у сучасному світі

«Місія журналістів – одна з найважливіших у сучасному світі: вони покликані інформувати правильно, подавати реальні факти, доступно пояснювати складні проблеми», – такими словами Папа Франциск розпочав промову до представників Італійської спілки періодичних видань та Італійської федерації католицьких тижневиків, яких приймав у Ватикані 16 грудня 2017 р.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Святий Отець зазначив, що в наш час, із характерними для нього поспіхом і тривожністю, тяжінням до сенсаційності й перебільшеною емотивністю виникає нагальна потреба у вірогідній інформації, із перевіреними даними та новинами, створеними не для щоб здивувати чи схвилювати, а щоб виховувати в публіки критичний розум і здоровий глузд, навчати її ставити слушні питання та робити обґрунтовані висновки.

Середнім і малим виданням, на думку Папи, найлегше відповідати цим вимогам, оскільки вони зберігають тісний зв'язок із місцевістю, до якої належать. Це дозволяє їм подавати інформацію, розраховану не на великі маси й менш залежну від тиску мінливої моди. До цих видань належать також дієцезіальні тижневики. Інтегровані до нових форм цифрової комунікації, ці видання є ефективними й цінними засобами євангелізації, що потребують зусиль як душпастирів і всієї християнської спільноти, так і підтримки з боку місцевої влади.

Також Папа підкреслив: «Суспільство потребує скрупульозно дотримуватися як права на інформацію, так і права на гідність кожної людини, задіяної в інформаційному процесі, аби ніхто не зазнав шкоди за відсутності реальних і докладних доказів відповідальності». Він закликав уникати т.зв. «гріхів інформації»: дезінформації, тобто часткової інформації, та дифамації - наклепництва. «Це дуже серйозні гріхи, що нищать серце журналіста та завдають шкоди людям», – наголосив Святий Отець.

На завершення Папа подякував усім присутнім за працю, привітав їх та їхні родини з уже близькими Різдвяними святами та наділив Апостольським благословенням.

За темою:
Твіт Папи Франциска від 16 грудня 2017
Папа: Мистецтво допомагає відчинити двері розуму й серця для справжнього значення Різдва
Христос у центрі нашого життя – адвентова проповідь отця Ран'єро Канталамесси

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:11 Понеділок 0 57 Папа Франциск вилетів до Латинської Америки