Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 18 грудня, понеділок
00:30 Понеділок 0 253
18-12-2017, 00:30

Літургія на кожний день. 18 грудня, понеділок

(фіол)

Останні кілька днів перед Різдвом Євангеліє представляє події, які передували приходу Сина Божого на світ. Сьогодні чуємо історію народження Ісусового предтечі Йоана Хрестителя. Основні події не випадково розгортаються у Єрусалимському Храмі, найсвятішому місці для кожного віруючого єврея. Ісус Христос є сповненням численних обітниць, які Бог давав Ізраїлеві. Він є метою, до якої прямувала вся історія вибраного народу. Тому теж звістка про народження останнього пророка Старого Завіту пролунала саме тут.

АНТИФОН НА ВХІД

Той, який має надійти, не буде зволікати * і не буде більше страху на світі, * бо Він є нашим Спасителем.

КОЛЕКТА
Боже, Ти через народження Пресвятою Дівою благоволив явити світові блиск Твоєї слави; † вчини, просимо, щоб ми у непорушності віри вшановували таку велику тайну втілення * і святкували її у богобоязливій відданості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Суд 13, 2-7. 24-25а
Читання з Книги Суддів.
Тими днями був один чоловік із Цори, з коліна Дана, на ім’я Маноах. Жінка його була неплідна й бездітна. Ангел Господній з’явився жінці й сказав їй: «Оце ти неплідна й не маєш дітей, але ти зачнеш і породиш сина. Але тепер остерігайся, не пий ні вина, ні п’янкого напою, і не їж нічого нечистого. Бо оце зачнеш і породиш сина; та щоб бритва не торкалась його голови, бо хлопчина цей від материнської утроби буде Божим назіреєм, і він почне визволяти Ізраїля з рук філістимлян». Пішла жінка та й оповіла своєму чоловікові: «Прийшов до мене чоловік Божий. Вигляд його був немов вигляд ангела Божого, вельми величний. Я й не питала його, звідки він, та й імені свого він не звістив мені. І промовив він до мене: “Оце зачнеш і породиш сина; тож тепер не пий ні вина, ні п’янкого напою, й не їж нічого нечистого, бо хлопець буде посвячений Богові від материнської утроби аж до дня своєї смерті”». І породила жінка сина й дала йому ім’я: Самсон. Росло хлоп’я, й Господь благословив його. І дух Господній почав діяти в ньому. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 71, 3-4а. 5-6аб. 15аб і 17
Про Твою велич буду я співати.

Будь для мене Скелею притулку, *
в якій завжди я міг би заховатись;
Ти наказав мене спасти, †
бо Ти – моя Скеля і моя сила. *
Боже мій, з рук грішника мене визволь.
Адже Ти, Господи – моя надія, *
Господь, моє уповання від юності моєї.
Від лона я на Тебе покладався, *
Ти вивів мене з утроби матері моєї.
Мої уста про Твою праведність будуть сповіщати, *
увесь день – про Твоє спасіння;
Боже, Ти мене навчив ще за юності моєї, *
і я досі розповідаю про Твої чуда.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Алілуя, алілуя, алілуя.
О Кореню Єссея, який возносишся як знак для народів,
прийди, щоб нас звільнити, прийди без зволікання.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 1, 5-25
† Читання святого Євангелія від Луки.
За днів Ірода, царя Юдеї, був один священик на ім’я Захарія, з денної черги Авії, та його жінка з дочок Аарона, а ім’я її – Єлизавета. Вони обоє були праведні перед Богом, ходячи непорочно у всіх Господніх заповідях і наказах. Та не мали вони дитини, бо Єлизавета була неплідна, й обоє постаріли в днях своїх. І сталося, що, коли він за порядком своєї черги виконував священицьке служіння перед Богом, за звичаєм священства випав йому жереб, щоб кадити, увійшовши до Господнього храму. А весь натовп у годину кадіння молився знадвору. І з’явився йому Господній ангел, який стояв праворуч кадильного жертовника. Захарія, коли побачив, здригнувся, і страх напав на нього. Та ангел промовив до нього: «Не бійся, Захаріє, тому що молитва твоя вислухана, і твоя дружина Єлизавета народить тобі сина, і назвеш його іменем – Йоан. І буде тобі радість та ликування, і багато хто зрадіє з його народження. Бо він буде великий перед обличчям Господа; і ані вина, ані п’янкого напою не питиме; і буде наповнений Духом Святим ще з утроби своєї матері. І багатьох синів Ізраїля він наверне до Господа Бога їхнього; і він ітиме раніше перед Його обличчям у дусі та силі Іллі, щоб навернути серця батьків до дітей, а непокірних – до розважливості праведних, щоби приготувати Господу готовий народ». І промовив Захарія до ангела: «З чого я про це дізнаюся? Адже я старий, та й дружина моя постаріла в днях своїх». У відповідь ангел сказав йому: «Я Гавриїл, – той, хто стоїть перед обличчям Бога; мене послано говорити з тобою і благовістити тобі це. І ось ти будеш німим і не зможеш говорити аж до того дня, поки це збудеться, за те, що ти не повірив моїм словам, які сповняться свого часу!» Народ чекав на Захарію і дивувався, чому він затримувався в храмі. Коли він вийшов, то не міг говорити до них, і вони зрозуміли, що він бачив видіння в храмі, а він давав їм знаки й залишався німим. І коли виповнилися дні його священнослужіння, він пішов до свого дому. А після тих днів його дружина Єлизавета зачала й таїлася п’ять місяців, кажучи: «Так мені вчинив Господь у дні, в яких зглянувся, щоби зняти мою ганьбу між людьми». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо нашого небесного Отця з довірою:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб його діяльність відкрила перед Христом кордони держав, які ут­руднюють проповідування християнства.
2. Молімося за батьків, щоб вони приготували серця своїх дітей до зустрічі з Христом під час різдвяних свят.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про моральне благо і духовний поступ своїх громадян.
4. Молімося за ненароджених дітей, щоб їм також дозволили радіти даром життя.
5. Молімося за наших померлих родичів і близьких, аби Боже милосердя очистило їх від гріхів.
6. Молімося за нас, зібраних навколо Твого вівтаря, щоб ми нашою працею, молитвою і братерською любов’ю приготували Христу дорогу до людських сердець.

Боже, наш Отче, Ти обрав св. Йоана Хрестителя Предте­чею, який приготував Твоєму Синові дорогу на землі, благо­воли вислухати наші смиренні молитви і зміцни нашу волю у жертовному служінні Тобі всюди, куди нас покличе Твоє Провидіння. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на дари, які ми складаємо на Твоїх вівтарях, † щоб те, що принесене нашою слабкістю * було освя- чене Твоєю силою. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Адвент № 2,

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Відвідає нас Схід з висоти, * щоб наші ноги спрямувати на дорогу миру.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, дякуючи за уділені нам дари, просимо Тебе: † благоволи збудити в нас прагнення того, чим незабаром ми маємо бути наділені, * щоб ми очікували славного Різдва нашого Спасителя з очищеними душами. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:19 Вівторок 0 55 Літургія на кожен день, 24 жовтня, середа (зел) Середа XXIX звичайного тижня
Сьогодні слово показує нам, як потрібно очікувати на Господа. Це не тільки акт особистої жертви, відмовляючись від сну чи розваг. Очікування виражається також у служінні. Потреба зайнятися іншою людиною відвертає нашу увагу від наших очікувань, минає час і випробовуються наші наміри. Похвала слуги має нас заохотити активно очікувати, щоб ми раптом помітили, що тим, хто нам служить, є сам Христос. Зустріч з живим Христом дає нам сили не тільки служити, але і поширювати всюди Царство.
Або (біл) довільний спомин св. АНТОНІЯ МАРІЇ КЛАРЕТА, єпископа
Св. Антоній Марія Кларет народився в Саленті поблизу Барселони 23 грудня 1807 р. В молодому віці вчився ткацтва. Йдучи за голосом покликання, прийняв духовний сан. Будучи пресвітером, працював у парафіяльному пастирстві, а пізніше був апостольським місіонером в Каталонії та на Канарських островах. У 1849 р. заснував конгрегацію Синів Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії. Незабаром був призначений архієпископом Сантьяго на Кубі та ревно працював над відродженням католицького життя у цій дієцезії. Для християнського виховання дівчат заснував конгрегацію сестер під назвою Марії Непорочної. У 1857 р. його відкликано до Іспанії бути сповідником королеви Ізабели ІІ. Супроводжував її у вигнанні до Франції. Помер у Франції 24 жовтня 1870 року.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)


Літургійний зошит 18:17 П'ятниця 0 162 Літургія на кожен день, 20 жовтня, субота (зел) Субота ХХVIІІ звичайного тижня
Святий Йоан Павло ІІ застерігає нас від небезпеки закам’янілості людського серця. «Богохульство проти Святого Духа є гріхом, що чинить людина, яка прагне на підставі вигаданого права перебувати в стані гріха і таким чином відкидає спасіння.» Звернімося до Господа з проханням, щоб наділив нас радикальною щирістю та істинною покорою, особливо під час визнання наших гріхів та провин.