Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Філіппіни: заклик Церкви боротися з «фейковими» новинами
11:57 Четвер 0 943
29-06-2017, 11:57

Філіппіни: заклик Церкви боротися з «фейковими» новинами

«Освяти їх в істині» – таку назву має душпастирський лист, в якому Голова Єпископської Конференції Філіппін архієпископ Сократес Віллеґас виступив проти так званих «фейкових», тобто підроблених новин та закликав вірних не поширювати їх.
Поширення «фейкових» новин набуло свого епогею в країні під час минулорічних президентських виборів, коли як прихильники, так і супротивники президента Родріґо Дутерте вдавалися до неправдивих новин для впливу на суспільну думку. На Філіпінах 58% з 60-ти мільйонів жителів мають доступ до Інтернету, який переважно використовують для перегляду соціальних мереж.
На початку листа архієпископ нагадує вірним про те, що головний вимір місії Ісуса Христа полягав у проповідуванні істини, і що у Своїй Архієрейській молитві Господь молився про те, щоб Його учні були освячені в істині. «Ми, філіппінський народ, є частиною спільноти учнів, за яких Він молився», – пише архієрей. Він зазначає також, що обов'язок говорити правду є фундаментальною вимогою моралі та доброго соціального порядку, і належить до таких основних принципів, як, наприклад, «Роби добро і уникай зла».
Далі у листі йдеться про те, що людське життя було б неможливим у суспільстві, якщо б ми постійно обманювали один одного. Вирішальні рішення – особисті та соціальні – залежать від точного розуміння фактів. Архієпископ Віллеґас наголошує, що фейкові новини часто призводять до помилкових рішень з катастрофічними довгостроковими наслідками для окремих людей та громад. Він також закликає ЗМІ, а теж школи та університети сумлінно виконувати своє завдання, що полягає в активному залученні громадян до творення здорового суспільства, що ґрунтується на справедливості.
Ієрарх звертає увагу також і на те, що соціальні медіа, які спочатку обіцяли демократизувати процес поширення інформації та допомогти ЗМІ звільнитися від економічної залежності з боку підприємців, стали засобом поширення «альтернативних фактів», та «підроблених новин». За його словами, це не тільки шкодить людському інтелектові, що прагне істини, що більше, перешкоджає людям приймати правильні рішення, а тому є гріхом супроти милосердя.
На завершення Голова Єпископської Конференції Філіппін дає вірним конкретні вказівки щодо поводження стосовно феномену підроблених новин: утримуватися від популяризації «альтернативних фактів», або «фейкових новин», спростовувати брехню, володіючи правдивими фактами та даними, не подавати підроблених новин і відмовитися від їх поширення, чи то в соціальних мережах, чи усно, визначити джерела неправдивих новин і повідомляти інших про те, які засоби масової інформації та сайти варто уникати.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа Франциск про виховання дітей-підлітків (2)
Папа: Християни – це люди, які прямують проти течії
Папа до делегації Константинопольського Патріархату: будьмо знаряддям єдності й миру
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.