Українські громадські активісти, політики й іноземні експерти обговорили проблематику людського виміру безпеки в Україні.
Дискусії стосувалися питань комплексного та спільного реагування на злочини на релігійному ґрунті, зміцнення коаліції між організаціями громадянського суспільства та органами влади в Україні, зміцнення демократичних інститутів і сприяння демократичному врядуванню, а також ролі громадянського суспільства, зокрема Церков і релігійних організацій, у захисті й відстоюванні прав людини в Україні.
У межах конференції відбувся спеціальний захід, присвячений питанням свободи релігії та віросповідання в Україні. Його метою було проаналізувати стан виконання рекомендацій, підготованих учасниками навчальних семінарів у Вінниці, Одесі та Києві, які відбулися 2015–2016 року за сприяння БДІПЛ ОБСЄ.
Аналітичну доповідь із цього приводу представив виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін. Своє бачення релігійної ситуації в Україні презентував директор Департаменту у справах релігій та національностей Мінкультури України Андрій Юраш. Про навчальні проекти БДІПЛ в Україні розповіла співробітниця Бюро Ділноза Сатарова.
Спікери заходу відповіли на запитання присутніх, зокрема щодо законопроектів №4128 і №4511 та актуальності навчальних заходів з питань свободи віросповідання для українських суддів.
Джерело - Інститут релігійної свободи
По темі:
Закон про освіту запровадив принцип «гроші за учнем» та новації у сфері релігійної освіти
Комітет ВР підтримав скасування нотаріального посвідчення статутів релігійних організацій
Релігійна організація вправі не міняти назву під час перереєстрації – роз'яснення Мін’юсту