Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Апостольська подорож в Бангладеш під знаком «гармонії та миру»
15:44 Вівторок 0 1 153
29-08-2017, 15:44

Апостольська подорож в Бангладеш під знаком «гармонії та миру»

Візит Папи Франциска в Бангладеш, що відбудеться від 30 листопада до 2 грудня 2017 р., відвідуючи столицю країни Дакку, «є підтвердженням міжрелігійної гармонії, яка століттями характеризує взаємостосунки серед нашого населення».
Про це Архієпископ Дакки кардинал Патрік Д'Розаріо зазначив у інтерв’ю інформагенству «AsiaNews».
Ієрарх підкреслив, що Папу Франциска вітатимуть не тільки християни, а й мусульмани та індуїсти. «Це тому, –зауважив він, – що Бангладеш має величезне культурне багатство, і наша присутність як католиків є всіма прийнята». Гармонія і мир – саме ці теми обрані гаслом для папської подорожі до Бангладеш. «Візит Святішого Отця, – додав кардинал Д'Розаріо, – дасть змогу відзначити цю гармонію, що є багатством нашої культурної спадщини в країні, де кожен завжди поважав різні релігійні конфесії».
У Бангладеш, країні, більшість 160-мільйонного населення якої становлять мусульмани, католиків нараховується лише коло 380 тисяч. У двох митрополіях, які об’єднують вісім дієцезій та архидієцезій, служать 380 священиків, 115 ченців та 1100 сестер.
За словами отця Мікеле Брамбілла, Регіонального Настоятеля Папського Інституту Закордонних Місій, «ця подорож набирає ще більшого значення, оскільки Папа часто говорить про периферії, а Бангладеш є однією з них». «Останніми роками, – зазначив місіонер, – там відбулися різні сумні події, що стосувалися не тільки християн, але й індусів та мусульман».
Отець Мікеле вважає, що візит Наступника святого Петра розглядатиметься як нагода зустрічі з людиною, що несе мир, та як підтвердження Христового світла, яке люди свідчать у своєму повсякденному житті. «Ми є меншістю, – сказав він на завершення, – але ми не ізольовані. Ми живемо серед людей, і всі користають із соціального служіння, яке ми здійснюємо. Ми є надією для населення».
Про важливий вклад католиків у соціальне життя у Бангладеш розповів також інший місіонер, отець Марчелло Сторґато. Він зазначив, що Католицька Церква провадить школи, лікарні, кооперативи, спрямовані на розвиток та заощадження ресурсів.
Пригадуючи теракт у ресторані Дакки у липні 2016 року, який забрав життя 20 осіб, священик сказав: «На жаль, до країни увійшов ісламістський екстремізм, але цей феномен змінюється. Уряд приділяє велику увагу тому, щоб молоді люди не приєднувалися до терористичних мереж». Він також висловив сподівання, що подорож Папи Франциска до Бангладеш буде радістю для всіх і сприятиме поширенню гармонії та миру.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа Франциск відвідає М’янму та Бангладеш
Архієпископ Дакки: жінки та молодь – свідки Доброї Новини в Азії
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.