Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Католицько-мусульманський погляд на цілісний розвиток людини
15:21 П'ятниця 0 93
17-11-2017, 15:21

Католицько-мусульманський погляд на цілісний розвиток людини

Католицько-мусульманський форум, започаткований 2008 року Папською радою з міжрелігійного діалогу, від 6 до 8 листопада 2017 р. провів у Берклі (штат Каліфорнія, США) свій четвертий семінар на тему «Цілісний людський розвиток: зростання в гідності.
Католицькі та мусульманські перспективи». Семінар проходив в ісламському коледжі «Зайтуна», за підтримки принца Йорданії Газі бін Мухаммада, координатора мусульманської сторони форуму та Голови Папської ради з міжрелігійного діалогу кардинала Жана-Луї Торана.
Основна тема семінару включала три підтеми, що трактувались, відповідно, з точки зору католиків та мусульман: 1) Що означає бути людиною? 2) Цілісний людський розвиток; 3) Перешкоди та можливості цілісного людського розвитку.

Доповіді виголосили дванадцять доповідачів з обох сторін. Мусульманську делегацію очолював директор коледжу «Зайтуна» шейх д-р Хамза Юсуф, а християнську делегацію від імені Кардинала Торана представляв єпископ Міґель Анхель Аюсо Гіхот, Секретар Папської ради з міжрелігійного діалогу.

Після презентації доповідей мусульманські й католицькі науковці оприлюднили спільну заяву, у якій відзначали значні збіжності між їхніми традиціями. Такі конвергенцій, на їхню думку, породжують надію не тільки для християн й мусульман, але й для всіх, хто бажає долучитися до справи сприяння цілісному розвиткові.

Учасники семінару наголошують на тому, що як мусульмани, так і католики визнають Бога Творцем та нагадують про обов’язок людини дбати про створіння. Вони зазначають, що «Бог дарував кожній людині невід’ємну гідність, з якої випливають фундаментальні права людини, а також обов'язок урядів захищати їх».

Мусульманські та католицькі науковці пригадують, що їхні релігії визнають «рівну гідність й цінність усіх людей незалежно від їх раси, статі, релігії або соціального статусу». «Свобода совісті та релігії, – зазначають вони, – є фундаментальним правом кожної людини».

«Християнство та іслам, – читаємо далі в заяві, – мають моральні, інтелектуальні та духовні ресурси, які можуть сприяти цілісному людському розвиткові як окремих людей, так і спільнот. Як віруючі, ми покликані робити все можливе для вирішення всіх проблем, що перешкоджають інтегральному розвитку людства, включаючи будь-які помилкові тлумачення або розуміння наших відповідних священних текстів і традицій».

«Ми вважаємо, – пишуть на завершення заяви четверто
го семінару Католицько-мусульманського форуму, – що небезпека, конфлікти та поширення озброєнь становлять серйозні перешкоди для здійснення Божої волі для людства, його добробуту та зростання миру й безпеки. Ось чому ми вважаємо своїм моральним обов'язком засудити війни та торгівлю зброєю, і, натомість, закликати до використання людських ресурсів для нашого особистого та спільного процвітання».

Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Іракський священик: Поразка ІДІЛ-у не відміняє джихадистської загрози
Папа: Релігії покликані поширювати мир
Свята Столиця і Всесвітня ісламська ліга проти фундаменталізму

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 09:25 Неділя 0 57 Папа: Покликання – це забути про себе, щоб віддатися Божій любові У суботу, 9 грудня 2017 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції черниць зі Згромадження Місіонерок Пресвятого Ісусового Серця, особлива харизма яких – служіння мігрантам, сиротам і вбогим. Зустріч була приурочена до 100-річчя відходу до вічності засновниці Згромадження, святої Франчески Саверіо Кабріні, яка упокоїлася в Бозі 17 грудня 2017 р. в Чикаго (США).