Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Зустріч із ближнім – це упривілейована нагода зустрітися з Богом

Папа: Зустріч із ближнім – це упривілейована нагода зустрітися з Богом

Мати сумніви й побоювання – це не гріх. Гріх – дозволити, щоб вони окреслювали наші відповіді та зумовлювали вибори. На це звернув увагу 14 січня 2018 року Папа Франциск у проповіді в базиліці святого Петра у Ватикані з нагоди Всесвітнього дня мігранта й біженця. На цю Месу були запрошені численні мігранти, біженці та прохачі притулку.
Як повідомляє Радіо Ватикану, темою біблійних читань під час Меси було Господнє покликання. В уривку з Книги Самуїла йшлося про те, що Господь кличе нас на ім’я, запрошуючи, за словами проповідника, «шанувати той факт, що всі ми були створені як унікальні й неповторні істоти, всі різнимося, а кожен має окреме завдання в історії світу». В уривку з Євангелія від Йоана двоє учнів, які спитали Ісуса, де він, отримали відповідь: «Прийдіть і подивіться», – яка «відкриває нас до особистої зустрічі», спонукаючи прийняти, пізнати й визнати іншого.

«Це запрошення, яке дає шанс стати ближнім для іншого, щоб побачити, де і як він живе. Для новоприбульців прийняти, пізнати й визнати означає пізнавати й шанувати закони, культуру і традиції країн, які їх приймають. Це також означає зрозуміти їхні побоювання й тривоги за майбутнє. Для місцевих громад приймати, пізнавати й визнавати означає відкритися для багатства різноманітності без упереджень, збагнути потенціал і сподівання новоприбульців, їхні слабкості та страхи».

«Справжня зустріч» не зупиняється на прийнятті, а зобов’язує до наступних кроків: «захистити, підтримувати й інтегрувати». У «справжній зустрічі з ближнім» Сам Ісус просить у нас прийняття, захисту, підтримки й інтеграції; це джерело спасіння, яке потрібно звіщати всім, наслідуючи апостола Андрія, який поділився вісткою про зустріч з Месією зі своїм братом Симоном і привів його до Ісуса.

«Нелегко увійти в культуру іншого, поставити себе на місце людей, які так від нас відрізняються, зрозуміти їхні думки й досвід. І тоді ми часто відмовляємося від зустрічі з іншими й будуємо стіни, аби захиститися. Місцеві громади іноді бояться, що новоприбульці збурять давній порядок, “украдуть” щось зі здобутого великою працею. Новоприбульці теж мають численні страхи: осуду, дискримінації, невдачі, – зауважив Папа. – Ці побоювання виправдані, вони ґрунтуються на сумнівах, зрозумілих із людської точки зору. Сумніватися та боятися – не гріхом. Гріхом дозволити, щоб ці страхи окреслювали наші відповіді, зумовлювали наші вибори, компрометували пошану й великодушність, живили ненависть і відкинення. Гріх – відмовитися від зустрічі з іншим, з відмінним, з ближнім, яка насправді є упривілейованою нагодою зустрітися з Господом».

І з цієї зустрічі з Ісусом, як підсумував Папа, випливає сьогоднішня взаємна молитва: «Мігранти й біженці моляться за місцеві громади, а місцеві спільноти моляться за новоприбульців і за давніх мігрантів».

За темою:

Дослухатися до своєї душі, аби згодом відкрити її Господу. Папська катехиза за 10 січня 2018 року
«Молюся разом з вами». Книжка Папи Франциска про молитву
Папа: Не треба молитися, мавпуючи, не цікавлячись тим, чого просимо
Новини з Ватикану Кардинал П’єтро Паролін серед лауреатів Відзнаки блаженного Омеляна Ковча Державний секретар Апостольської Столиці Кардинал П’єтро Паролін серед цьогорічних лауреатів Відзнаки блаженного священномученика  Омеляна Ковча. Про це повідомила Католицька інформаційна агенція Польщі (KAI). Відзнаку вручить Глава УГКЦ, блаженніший верховний архієпископ Святослав Шевчук разом із членами Комітету з вшанування блаженного священномученика Омеляна Ковча 27 січня у прокатедральному соборі Святої Софії в Римі. Відзнакою нагороджують за внесок у справі міжнаціонального, міжконфесійного та міжрелігійного діалогу, плекання толерантності та взаєморозуміння в суспільстві, популяризації соціально корисної та благодійної діяльності й за особистий життєвий приклад жертовності й гуманізму.