Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Літургія на кожний день. 30 вересня, субота
19:38 П'ятниця 0 145
29-09-2017, 19:38

Літургія на кожний день. 30 вересня, субота

 Св. ЄРОНІМА, пресвітера і Вчителя Церкви (біл) Обов'язковий споминУчні Ісуса не сприйняли таємниці Його смерті й воскресіннявона була прихована від нихтак що самі вони її не розумілиа спитати Його про неї боялися (nopЛк 9,45). Вона була надто далекою від їхнього зви­чайного способу мисленнявимагала покірного прийняття слів Ісусатієї дивної дійсностіяка не вміщалася в їхніх головах.

Св. Єронім народився в Далматії близько 340 року. Батьки послали його на навчання до Риму. Там він був охрещений Папою Ліберієм. Здійснив по­дорож до Галії, після чого поїхав до Сирії, де вів пустельницьке життя, вивчаючи Святе Письмо та східні мови. В Антіохії прийняв рукополо-ження у пресвітери. У 382-384 роках був секретарем і радником Папи Дамазія. У 385 році Єронім виїхав до Вифлеєма і залишився там до смерті. Під його опікою у Вифлеємі створено 4 монастиря. Св. Єронім здійснив переклад Святого Письма на латину, який став еталонним для всієї Західної Церкви. Написав коментарі до багатьох книг Святого Письма, а також: боровся з існуючими в той час єресями. Помер у 420 році. Він є одним з чотирьох великих Вчителів Західної Церкви.

АНТИФОН НА ВХІД
Блажен муж, який розважатиме над Господнім законом день і ніч; * він принесе свій плід у властиву пору.

КОЛЕКТА
Боже, Ти дав святому Єроніму, пресвітеру, живу і палку любов до Святого Письма; вчини, щоб Твій народ досита живився Твоїм словом * і знайшов у ньому джерело життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ  Зах 2,5-9. 14-15а
Читання з Книги пророка Захари.
Підвів я мої очі й дивлюся: аж ось чоловік, а в руці у нього міряльна шворка. Я спитав: «Куди ти йдеш?» Він відповів мені: «Міряти Єрусалим, щоб побачити, яка його ширина й яка його довжина». Аж ось вийшов ангел, який говорив зі мною, і другий ангел вийшов йому назустріч. І сказав до нього: «Біжи й скажи цьому хлопцеві так: "Єрусалим буде заселений поза мурами із-за сили людей та ху­доби, що буде серед нього. Бо Я буду для нього, - слово Господнє,
вогненним муром навкруги і Я буду його славою посеред нього. Співай і радуйся, дочко Сіону, бо ось Я йду й житиму посеред тебе - говорить Господь. Сила народів того дня до Господа пристане; вони будуть Його народом і житимуть посеред тебе, і ти зрозумієш, що Господь Сил послав мене до тебе"». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Єр 31,10. 11-12аб. 13
Бог збереже нас так, як пастир стадо.

Слухайте, народи, - слово Господнє, - *
оповістіть далеким островам, скажіте:
«Той, який Ізраїля розсіяв, його згромадить *
і збереже, як пастир своє стадо».

   Бог збереже нас так, як пастир стадо.

Бо Господь викупив Якова, *
І визволив його з руки сильнішого від нього.
І прийдуть і ликуватимуть на горі сіонській, *
Стікатимуться до благ Господніх.

   Бог збереже нас так, як пастир стадо.

Тоді звеселиться дівчина у танці, *
а з нею юнаки та й старші,
«їхню жалобу я оберну на радість, *
потішу їх і розвеселю після їхньої печалі».

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ   Пор. 2 Тим 1, 106
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

+ ЄВАНГЕЛІЄ  Лк 9,436-45
Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу, коли всі захоплювалися тим, що робив Ісус, Він ска­зав своїм учням: «Вкладіть до своїх вух такі слова: Син Лю­дський має бути переданий у руки людей». Вони не розуміли цього, бо були закритими ці слова, щоби збагнути їх. Та боялися запитати Його про ці слова. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Святий Єронім, якого сьогодні вшановуємо в Літургії, своєю мудрістю й знаннями служив Святішому Отцеві, єпископам та Божому люду; тож і ми прагнемо смиренною молитвою служити нашим братам:
- Молімося за Святішого Отця, щоб Господь обдарував його здо­ров'ям і покликав багатьох ревних помічників у нелегкій праці.
- Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона розвивалася не тільки матеріально, але й духовно.
- Молімося за працівників семінарій, щоб вони не тільки навчали семінаристів, але й виховували їх у вірі та любові до ближнього.
- Молімося за тих, хто має слабку віру, щоб завдяки Христовій благодаті вони духовно укріпилися.
- Молімося за наших померлих родичів і близьких, щоб Гос­подь простив їм гріхи і обдарував вічним блаженством.
- Молімося за нас самих, щоб ми любили та щоденно читали Святе Письмо і постійно зростали у святості.
Боже, Ти явив нам себе в Ісусі Христі, своєму Синові, допоможи нам все краще Тебе пізнавати і все палкіше Тебе любити. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, вчини, щоб ми за прикла­дом святого Єроніма роздумували над Твоїм Словом, * і з ще більшою ревністю приносили Твоїй величі спа­сенну жертву. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ ПРО СВЯТИХ (35)
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Через прекрасне свідоцтво життя Твоїх Святих * Ти обдаровуєш свою Церкву новою силою * і даєш нам докази своєї любові. * Приклад Святих нас спонукає, * а їхня братня молитва нам допомагає, * щоб ми осягнули повне спасіння. Тому і ми, Господи, з усіма Ангелами та Святими * прослав­ляємо Тебе, з радістю взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Боже, спожив я Твоє слово, яке прийшло до мене. * І стало слово Твоє радістю для мене й ве­селощами мого' серця. (Пор. Єр 15, 16)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, святі тайни, які ми при­йняли, радісно святкуючи спомин святого Єроніма, нехай розбудять серця Твоїх вірних, щоб, пізнаючи священні вчення, вони розуміли те, що наслідують, * а, наслідуючи, осягнули вічне життя. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий