Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа Франциск відслужив Месу з мігрантами й біженцями
15:52 Неділя 0 87
14-01-2018, 15:52

Папа Франциск відслужив Месу з мігрантами й біженцями

У неділю, 14 січня 2017 р., Папа Франциск відслужив Месу в базиліці cвятого Петра у Ватикані, запросивши до участі мігрантів і біженців. П’ятдесят країн були представлені під час цього Євхаристійного богослужіння, в якому взяли участь також коло 70 дипломатів, акредитованих при Святому Престолі та в Італії.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Серед 460 співслужителів були й душпастирі, які опікуються українськими громадами. Ватиканський прес-центр повідомив, що серед мігранських спільнот було поширено 9 тисяч запрошень, найбільше з яких – 2 тисячі – отримала філіппінська громада. Серед представників української громади візантійського обряду поширили 1200 квитків, 35 – серед українців латинського обряду. Численно були представлені також румунська громада й індійські спільноти латинського та сиро-малабарського обряду.

Представники мігрантів і біженців прочитали наміри під час «Молитви вірних». Один із них, за бідних і потребуючих, прозвучав українською мовою; його прочитала Оксана Іванюк.

Під час проповіді Папа Франциск говорив про важливість зустрічі з Ісусом, яка відбувається, зокрема, через прийняття ближнього. За його словами, «кожен чужинець, який стукає до наших дверей, – це нагода зустрічі з Ісусом Христом»; та й «для чужинця, мігранта, біженця і прохача притулку кожні двері на новій землі – це теж нагода зустріти Ісуса». Отож, Христове запрошення з євангельського читання: «Прийдіть і подивіться», – сьогодні звернене до всіх, до місцевих спільнот і новоприбульців.

«Сумніватися та боятися – не гріх, – сказав Папа. – Гріх дозволити, щоб ці страхи окреслювали наші відповіді, зумовлювали наші вибори, компрометували пошану й великодушність, живили ненависть і відкинення. Гріх – відмовитися від зустрічі з іншим, з відмінним, з ближнім, яка насправді є упривілейованою нагодою зустрітися з Господом».

За темою:

Дослухатися до своєї душі, аби згодом відкрити її Господу. Папська катехиза за 10 січня 2018 року
Папа: Не треба молитися, мавпуючи, не цікавлячись тим, чого просимо
«Молюся разом з вами». Книжка Папи Франциска про молитву

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:11 Понеділок 0 53 Папа Франциск вилетів до Латинської Америки