Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ніхто й не чекав: величезний успіх польського «Розарію до кордонів»
12:30 Понеділок 0 1 794
9-10-2017, 12:30

Ніхто й не чекав: величезний успіх польського «Розарію до кордонів»

Навіть попри гучність акції «Розарій до кордонів», було важко передбачити, скільки людей у таку погану, холодну, дощову погоду запрагнуть узяти в ній участь. На свято Пресвятої Богородиці сотні тисяч поляків молилися на розарії, щоб показати вірність і послух Марії.

У суботу, 7 жовтня, група вірних, які брали участь в акції, вирушила на кордони Польщі. Натовпи вірян зібралися на східних і західних кордонах, над Балтикою й у Татрах. Рівно о 14:00 на розарії молилися, зокрема, на найвищій польській горі Риси, на Гевонті й на Каспровому Верху.

У рамах «Розарію до кордонів» молилися в 320 храмах 22 дієцезій. Організував акцію фонд «Solo Dios Basta». Ця подія – відповідь на прохання щодня молитися Розарій, яке Богородиця висловила 140 років тому в Гєтшвалді та 100 років тому в Фатімі.


Архієпископ Марек Єндрашевський наголосив під час Святої Меси в Закопаному, що ініціатива «Розарій до кордонів» народилася серед світських осіб у конкретній ситуації, у той час, коли багато людей зацікавлені жити так, «ніби Бога не було, обмежити віру до сором'язливо приховуваної приватності, щоб у громадському просторі не залишилося місця для хреста Господа Ісуса Христа».


Архієпископ Станіслав Гондецький розповів про мету кампанії «Розарій до кордону»: «Основна мета заходу – молитися за мир. Це, безумовно, друга після Світових днів молоді зустріч за кількістю учасників, а також найбільша молитва в Європі». Відповідаючи на закиди щодо того, що «Розарій до кордонів» – це захід, влаштований на показ, архієпископ Гондецький сказав: «У Святому Письмі ми знаходимо заохочення ходити до храму і відкрито молитися з людом Божим». У Біблії є згадки не тільки про приватну молитву, а й про спільну. «Одна іншої не виключає. Навпаки, вони підтримують одна одну, взаємно доповнюють», – вважає архієпископ.

За матеріалами: wiadomosci. wp. pl
Фото: olsztyn.onet.plduchswietyhrubieszow.plwiadomosci.gazeta.pl

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 16:07 П'ятниця 0 82 Папа: Ідентичність – це належність Папський фонд «Scholas Occurrentes» і єврейська громадська організація «World Ort», що діє у сфері освіти, організували в Аргентині міжрелігійну молодіжну зустріч. Цей з'їзд, уже третій, відбувся від 29 жовтня до 1 листопада 2018 року й зібрав 400 юних учасників із понад 30 країн світу. Папа звернувся до його учасників із посланням, у якому наголосив, що нема ідентичності абстрактної чи виведеної в лабораторії, ідентичність передбачає належність до чогось, що перевищує мене, вимагає відповідей на запитання про власне коріння та культуру свого народу.