Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Ніхто й не чекав: величезний успіх польського «Розарію до кордонів»

Ніхто й не чекав: величезний успіх польського «Розарію до кордонів»

Навіть попри гучність акції «Розарій до кордонів», було важко передбачити, скільки людей у таку погану, холодну, дощову погоду запрагнуть узяти в ній участь. На свято Пресвятої Богородиці сотні тисяч поляків молилися на розарії, щоб показати вірність і послух Марії.

У суботу, 7 жовтня, група вірних, які брали участь в акції, вирушила на кордони Польщі. Натовпи вірян зібралися на східних і західних кордонах, над Балтикою й у Татрах. Рівно о 14:00 на розарії молилися, зокрема, на найвищій польській горі Риси, на Гевонті й на Каспровому Верху.

У рамах «Розарію до кордонів» молилися в 320 храмах 22 дієцезій. Організував акцію фонд «Solo Dios Basta». Ця подія – відповідь на прохання щодня молитися Розарій, яке Богородиця висловила 140 років тому в Гєтшвалді та 100 років тому в Фатімі.


Архієпископ Марек Єндрашевський наголосив під час Святої Меси в Закопаному, що ініціатива «Розарій до кордонів» народилася серед світських осіб у конкретній ситуації, у той час, коли багато людей зацікавлені жити так, «ніби Бога не було, обмежити віру до сором'язливо приховуваної приватності, щоб у громадському просторі не залишилося місця для хреста Господа Ісуса Христа».


Архієпископ Станіслав Гондецький розповів про мету кампанії «Розарій до кордону»: «Основна мета заходу – молитися за мир. Це, безумовно, друга після Світових днів молоді зустріч за кількістю учасників, а також найбільша молитва в Європі». Відповідаючи на закиди щодо того, що «Розарій до кордонів» – це захід, влаштований на показ, архієпископ Гондецький сказав: «У Святому Письмі ми знаходимо заохочення ходити до храму і відкрито молитися з людом Божим». У Біблії є згадки не тільки про приватну молитву, а й про спільну. «Одна іншої не виключає. Навпаки, вони підтримують одна одну, взаємно доповнюють», – вважає архієпископ.

За матеріалами: wiadomosci. wp. pl
Фото: olsztyn.onet.pl, duchswietyhrubieszow.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Папа став на захист переслідуваного народу єзидів Загальна аудієнція в середу, 24 січня 2018 року не була єдиною в денному порядку Папи Франциска. Перед тим як приєднатися до вірних, зібраних на площі святого Петра у Ватикані, він прийняв представників спільноти єзидів із Німеччини, виступаючи на захист цієї переслідуваної меншини, яка стала «невинною жертвою абсурдного та нелюдського варварства», зокрема в Іраку та Сирії. Святий Отець закликав до визнання, захисту й пошани до меншин, які зазнають переслідувань через віру. Єзиди відстоюють право на існування як релігійна спільнота і, за словами Його Святості, ніхто не має права скасовувати релігійну громаду тільки тому, що вона не належить до так званих «прийнятних».