Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожний день. 23 вересня, субота
19:12 П'ятниця 0 85
22-09-2017, 19:12

Літургія на кожний день. 23 вересня, субота

Зерно падає край дороги, на каменистий ґрунт, в тернину і на добру землю. Бог просто сіє всюди. Для Нього немає страчених людей, немає когось, на кого Він махнув рукою і сказав: Тут уже нічого не виросте. Це Добра Новина для кожного з нас, що Господь дає нам своє Слово, незва­жаючи, чи наше серце - це місце край дороги, чи каменистий ґрунт, чи може тернина і, врешті, добра земля. Це може говорити лише про одне -наш Небесний Отець має велику надію на те, що сьогодні моє серце буде доброю землею, гостинною для Слова.


Св. ПІО З П'ЄТРЕЛЬЧИНИ, пресвітера (біл) Обов'язковий спомин

Піо Франческо Форджоне народився 25 травня 1887 року в П'єтрельчіні, в дієцезіїБеневенто. 6 січня 1903 року вступив до ордену Братів Менших Капу­цинів як кандидат на пресвітера, рукоположений 10 серпня 1910 року в ка федральному соборі в Беневенто. 28 липня 1916року прибув до монастиря в СанДжованні Ротондо, де з короткими перервами перебував аж до смерті, тобто до 23 вересня 1968року. В п 'ятницю 20 вересня 1918року о. Піо під час молитви перед розп 'яттям отримав стигмати, які впродовж: 50 років увесь час залишалися відкритими і кровоточили. Організував "Групи молитви" і спричинився до побудови сучасної лікарні, якій дав назву: "Дім полегшення в стражданні". 2 травня 1999року Папа Иоан Павло IIзачислив його до лику блаженних. 16 червня 2002 року цей же Папа проголосив його святим.


АНТИФОН НА ВХІД

Священики Господні, благословіте Господа, *

святі й смиренні серцем, благословіте Господа! (Пор. Дан 3, 84.87)


КОЛЕКТА

Всемогутній вічний Боже, Ти обдарував святого Піо, пресвітера, особливою благодаттю уділу в хресних стражданнях Твого Сина та через його служіння відновив дивовижні діла свого милосердя; * вчини за його заступництвом, щоб ми, безустанно бе­ручи участь у Христових стражданнях, щасливо осяг­нули славу воскресіння. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, f котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.


ПЕРШЕ ЧИТАННЯ  1 Тим 6, 13-16

Читання з Першого Послання святого апостола Павла до Тимотея

Улюблений! Заповідаю тобі перед Богом, який усе оживляє, та Христом Ісусом, котрий склав добре свідчення при Понтії Пи-латі, - щоб ти зберіг заповідь незаплямованою, бездоганною, аж до приходу Господа нашого Ісуса Христа, про який свого часу об'явить блаженний і єдиний сильний, Цар царів і Володар воло­дарів, єдиний, хто має безсмертя і живе в неприступному світлі, якого ніхто з людей не бачив і бачити не може. Йому честь і влада вічна! Амінь. Слово Боже.


РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ  Пс 100,2-3.4.5

Станьте веселі перед ликом Божим.


Служіть Господу з радістю, веселими перед Ним з'явіться. * 

Знайте, що Господь є Богом,

що Він створив нас, і ми Йому належим; *

ми є Його народом, вівцями Його отари.


Входьте в Його брами з подякою, - *

в Його двори - з хвалою.

Його прославте, *

хваліть Його Ім'я.


Бо Господь добрий, *

Його милосердя - навіки,

і Його вірність - *

з покоління в покоління.


СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ  ПорЛк 8, 15                                                                

Алілуя, алілуя, алілуя.

Блаженні ті, хто, почувши Слово щирим і добрим серцем,

бережуть і приносять плід у терпінні.


ЄВАНГЕЛІЄ  Лк 8,4-15

Читання святого Євангелія від Луки

Того часу, коли зібрався великий натовп і з усіх міст поприходили до Ісуса, Він розповів притчу: «Вийшов сіяч сіяти своє зерно. Коли сіяв його, одне впало при дорозі й було витоптане, і птахи небесні визби­рали його. А друге впало на каміння та, зійшовши, всохло, бо не мало вологи. Інше впало серед терня, і як виросло терня, то заглушило його. Ще інше впало в добру землю і, зійшовши, дало врожай у сто разів». Кажучи це, Він вигукнув: «Хто має вуха, щоб слухати, - не­хай слухає». Учні ж запитували Його, що означає ця притча. А Ісус відказав: «Вам дано пізнати таємниці Божого Царства, а іншим - у притчах, щоби дивилися - і не бачили, щоби слухали - і не розуміли. Ось що означає ця притча: Зерно - то Слово Боже. А що при дорозі, - це ті, які почули, та потім приходить диявол і забирає Слово з їхнього серця, щоб не повірили й не спаслися. А що на камені, - це ті, хто тільки почує, з радістю приймає Слово; але вони кореня не ма­ють, до часу вірять, а під час випробування відступають. А що в тер­ня впало, - це ті, які почули, але, заглушені клопотами, багатством та життєвими насолодами, йдуть і не приносять плоду. А те, що на добрій землі, - це ті, хто, почувши Слово щирим і добрим серцем, бережуть і приносять плід у терпінні». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ

Святий Піо, один з найбільших святих XX століття, показав світові при­клад істинного смирення і милосердя; за його заступництвом просімо в Господа цих благодатей для нас, Його дітей:

- Молімося за святу Церкву, щоб вона в дусі простоти та вбо­гості служила людям.

- Молімося за хворих та стражденних, щоб вони вміли поєдну­вати терпіння із страстями Христовими, як вмів це робити св. Піо.

- Молімося за працівників медицини, щоб у своїй праці вони пам'ятали, що, слугуючи хворим, вони служать самому Христу.

- Молімося за благодійників та доброчинців, щоб Господь за­вжди обдаровував їх своїми благодатями.

- Молімося за померлих, щоб милостивий Бог помилував їх і дав їм участь у радості святих у Небесному Царстві.

- Молімося за нас самих, щоб ми вміли у стражданнях побачи­ти Боже благословення, і за все дякували нашому Господу.

Боже, наш добрий Отче, святий Піо служив молитвою і ділом страж­денним та потребуючим; допоможи і нам вірно служити Тобі і ближнім. Через Христа, Господа нашого.


МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Прийми, Господи, дари, які Тобі складаємо в день спомину святого Піо, f і вчини, щоб ми, беручи участь у цих святих тайнах, * заслужили на отримання спасенних плодів відкуплення. Через Христа, Господа нашого.


АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Господь послав мене, * щоб принести бла­гу вість убогим * і проголосити рік Господнього благовоління.


МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, який нагодував нас на святій трапезі,  вчини, щоб ми, йдучи слідами святого Піо з П'єтрельчіни, * служили Тобі з постійним відданням і невтомною любов'ю присвячували себе для добра всіх. Через Христа, Господа нашого.Джерело: Oremus
IMPRIMATUR: Архієпископ Мечислав Мокшицький, Голова Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України, № 18/2015 від 31 березня 2015 р.
Літургійна Комісія Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України, Київ 2017 Text ad experimentum
Коментарі на будні дні, неділі й свята: о. Міхал Бранкевич, о. Фіделіс Волністов OFM, о. Роман Лаба OSPPE

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий