Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 29 липня, субота
19:17 П'ятниця 0 527
28-07-2017, 19:17

Літургійні читання на 29 липня, субота

Св. МАРТИ
(біл) Обов'язковий спомин
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ 1 Йн 4, 7-16
Читання з Першого Послання святого апостола Йоана
Улюблені, любімо одне одного, адже любов є від Бога, і кожний, хто любить, народився від Бога і знає Бога. Хто не любить, той не пізнав Бога, тому що Бог є любов. Божа любов до нас виявилася в тому, що Бог послав свого Єдинородного Сина у світ, щоб ми через Нього жили. Любов не в тому, що ми полюбили Бога, а в тому, що Він полюбив нас і послав свого Сина як умилостивлення за наші гріхи. Улюблені, коли Бог нас так полюбив, то й ми повинні любити одне одного! Бога ніхто ніколи не бачив. Коли любимо одне одного, то в нас перебуває Бог, і Його любов у нас - досконала. Що ми пе­ребуваємо в Ньому, а Він у нас, дізнаємося з того, що Він нам дав від свого Духа. І ми побачили й свідчимо, що Отець послав Сина Спасителем світу. Коли хто визнає, що Ісус є Божий Син, то в ньо­му перебуває Бог, а він - у Бозі. І ми пізнали й повірили в любов, яку Бог має в нас. Бог є любов, і хто перебуває в любові, той пере­буває в Бозі, а Бог перебуває в ньому. Слово Боже.
Респонсорійний Псалом Пс 34,2-3.4-5. 6-7.8-9.10-11
Господь наш добрий - скуштуйте й пізнайте.
Величатиму Господа повсякчас, - *
хвала Його постійно на моїх устах.
Господом буде хвалитися моя душа, *
нехай почують лагідні й розвеселяться.
Звеличуйте Господа зі мною, *
тож разом прославимо Його Ім'я.
Я шукав Господа, і Він дав мені відповідь, *
і визволив мене від усіх моїх страхів.
Погляньте на Нього і просвітіться, *
і ваші обличчя не будуть засоромлені.
Цей убогий заволав - і Господь почув, - *
він спас його від усіх його бід.
Господній ангел отабориться навкруги тих, які Його бояться, - *
і визволить їх.
Скуштуйте й побачите, як добрий Господь, *
блаженний чоловік, що покладає на Нього надію.
Бійтеся Господа, Його святі, *
адже ті, хто боїться Його, не мають недостатку.
Левенята нещасні та голодні, *
а ті, хто шукає Господа, не будуть позбавлені жодних благ.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 8, 126
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я - Світло для світу!
Хто піде за Мною, той матиме світло життя.
ЄВАНГЕЛІЄ Йн 11, 19-27
Читання святого Євангелія від Йоана
У той час багато юдеїв прийшло до Марти й Марії, щоб розради­ти їх за брата. Коли ж Марта почула, що йде Ісус, то вийшла Йому назустріч. Марія ж сиділа вдома. Марта сказала Ісусові: «Господи, якби Ти був тут, не помер би мій брат. Але й тепер знаю, що Бог дасть Тобі те, що лише попросиш у Бога». Ісус каже їй: «Твій брат воскресне!» Говорить Йому Марта: «Знаю, що воскресне у воскресінні, останнього дня». Та Ісус їй сказав: «Я є воскресіння і життя; хто вірить у Мене - хоч і помре, буде жити. І кожний, хто живе й вірить у Мене, не помре повік. Чи віриш ти в це?» Каже Йому: «Так, Господи, я повірила, що Ти -Христос, Син Божий, який приходить у світ». Слово Господнє.
Або: Лк 10,38-42
Читання святого Євангелія від Луки
У той час Ісус увійшов до якогось села, і одна жінка на ім'я Мар­та прийняла Його до свого дому. Мала вона сестру, котра звала­ся Марією, яка, сівши біля ніг Господа, слухала Його слова. А Марта клопоталася різним приготуванням; тож спинившись, сказала: «Господи, чи Тобі байдуже, що моя сестра залишила мене саму служити? Скажи їй, щоб мені допомогла!» У відповідь Господь сказав їй: «Марто, Марто, ти журишся і клопочешся ба­гато чим, а потрібне - одне. Марія ж вибрала кращу частку, яка не відбереться від неї!» Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:01 Субота 0 244 Літургія на кожен день, 13 жовтня, неділя (зел) ХХVIІІ Неділя звичайного періоду
Питання: ви живі? Які докази маєте, що ви живі? Можливо, лише те, що ви не мертві. Але цього замало. Справді живою людиною є той, хто спроможний дякувати. Чимало людей закриті на несподіванки життя. Несподіванка є початком вдячності. Але це тільки початок процесу, який мусить пройти через наш розум, волю та почуття. І Нааман, і самарянин були живими та відкритими до здивування, а їхні інтелект, воля та почуття діяли правильно. В інших було не так, і вони не були спроможні дякувати. А як це є у нас?