Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Вірність жінок здатна протидіяти ідеологічній колонізації
14:49 Четвер 0 463
23-11-2017, 14:49

Папа: Вірність жінок здатна протидіяти ідеологічній колонізації

Позбавлення свободи, стирання пам’яті та індоктринація молоді – це три вказівники ідеологічної та культурної колонізації усіх часів. Цими димками поділився Папа Франциск у проповіді під час Святої Меси, яку він виголосив в каплиці «Дому Святої Марти» у Ватикані у четвер, 23 листопада 2017 р., повертаючись до теми своєї попередньої проповіді.
До цих роздумів Понтифіка спонукала біблійна старозавітня розповідь про переслідування царем Антіохом Епіфаном вірних законові предків Макавеїв.

Те, що тоді трапилось з Божим народом, за словами Єпископа Риму, «стається кожного разу, коли на Землі появляється нова культурна чи ідеологічна диктатура, що є формою колонізації». При цій нагоді Папа заохотив пригадати про нищівні диктатури минулого століття у Європі та їхні школи індоктринації. «Позбавляється свободи, нищиться історія, пам’ять народу та накидається виховна система молоді», – наголосив він, вказуючи на те, який метод використовують усі ідеологічні та культурні колонізації протягом історії.

Іноді такі колонізації діють немов у білих рукавичках. Наприклад, якась країна дає позику іншій, але при цьому домагається, щоб у школах викладалось те чи інше або використовувались якісь окреслені книжки, які нищать сотворену Богом відмінність, а отже й історію. Такі колонізаційні ідеології домагаються, щоб усі думали однаково, а хто має інший погляд, той мусить залишатись у стороні або навіть бути переслідуваним.
Вселенський Архиєрей пригадав, що це мало місце у Європі, де переслідувались усі ті, хто чинив спротив геноцидним диктатурам. Їм погрожували, позбавляли свободи, що є однією з форм тортур.

Звернувши увагу на матір братів Макавеїв, яка заохочувала своїх синів бути мужніми перед обличчям мучеництва, проповідник вказав на важливу роль жінки у збереженні пам’яті та історичного коріння. Він підкреслив, що пам’ять (історії, віри, спасіння) допомагає подолати будь-яку нищівну програму виховання. «Пам’ятайте цінності, пам’ятайте історію, пам’ятайте речі, яких ми навчилися», – заохотив Папа.

Далі Святий Отець підкреслив, що з біблійного уривку можна зробити висновок, що «жіноча ніжність» та «чоловіча сміливість» матері макавейських братів спонукає нас до думки, що «лише сила жінок є здатною протистояти культурній колонізації». Саме вони, матері та жінки, є охоронцями пам’яті, спроможними оборонити історію народу та передати віру, яку пізніше богослови зможуть пояснити. «Божий народ прямував вперед, завдячуючи силі багатьох добрих жінок, які зуміли дати дітям віру, і лише вони, матері, вміють передати віру рідною мовою. Нехай Господь завжди дає нам благодать, у Церкві, мати пам’ять, не забувати рідної мови батьків та мати відважних жінок», – закінчив проповідь Глава Католицької Церкви.

Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Відбулася зустріч Ради Секретаріату Синоду. Продовжено дію анкети для молоді
Папа Франциск очолить молитву за Південний Судан і ДР Конго
Папа: Участь в Євхаристійному богослужінні – це сходження на Голгофу

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий