Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » 28 жовтня - свято свв. Симона і Юди Тадея, апостолів
00:03 Субота 1 3 295
28-10-2017, 00:03

28 жовтня - свято свв. Симона і Юди Тадея, апостолів

Сьогодні церква споминає Юду Тадея і Симона Зилота — Христових апостолів, які були між дванадцятьома.
Минуло чимало часу, тому не дивно, що про них відомо дуже мало.
Тадей був сином Марії, родички Матері Божої, і Клеопа, брата святого Йосифа. Тадей разом із братом — Яковом Молодшим — належали до родини Ісуса по лінії Марії.

Юду Тадея довго плутали із Юдою Іскаріотом. Проте згодом цю неточність було з’ясовано і спростовано. Після Воскресіння Ісуса Тадей, як і інші апостоли, проповідував Слово Боже і загинув мучинецькою смертю. Його тіло перепоховали у Соборі св. Петра в Римі.

Про Тадея не раз згадується у Євангелії. Під час останньої вечері після Воскресіння Тадей запитав Ісуса, чому Він об’явився лише вибраним учням, а не широкому загалу, а в Новому Заповіті є послання Тадея, у якому він показує певні негативні тенденції у вірі, яких необхідно позбутися. Тадей означає «відважний», тому до нього звертаються в особливо скрутних ситуаціях.
Симон, ймовірно, теж був кровно споріднений з Христом. Вважається, що він був сином Йосифа Обручника і першої дружини Йосифа Саломії. Після її смерті Йосиф багато років жив сам, а потім заручився з Марією. За переказами, саме на його весіллі Ісус вчинив на прохання Матері перше чудо — перетворив воду на вино. Дане Симону ім’я Зилот означає «ревний», і він справді відрізнявся ревністю і глибиною віри. Якщо якась людина вагалась, апостоли посилали до неї саме Симона. Переконати когось йому вдавалось із легкістю, бо він був певен того, про що говорив.

Зараз апостоли є нашими заступниками на Небі, і 28 жовтня ми в особливий спосіб молимося про їх посередництво у важких справах.

Василина БуликЗалишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
1 комментарій
Скорик Тетяна
Додав Скорик Тетяна
30 жовтня 2017 21:00
Добрий вечір  .Цікаво було б дізнатися про те. де в Бібліі написано,що апостоли є нашими заступниками в небі ?Читаючи Святе Письмо .я зрозуміла,що Ісус є нашим заступником?! І посередником між Богом та людьми теж є Ісус.Звідки походить вчення про  те .що святих треба вшановувати певними днями.якщо в Бібліі написано.що апостол Павло та Варнава роздерли свій одяг ,коли побачили ,що люди хотіли іх вшанувати?І ось іхні слова:"Навіщо ви це робите?Ми такі ж  немічні люди,як ви.Ми звіщаємо вам добру новину,бо хочемо,щоб ви відвернулись від цієі марноти й навернулись до живого БОГА..."  Діі апостолів 14:15 .ОТЖЕ ПОКЛОНІННЯ СВЯТИМ ПАВЛО НАЗВАВ МАРНОТОЮ.Поклоніння достойний тільки Бог.Хіба ні?