Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Католики Запоріжжя вшанували пам’ять поляків, яких утримували в таборах НКВС
14:37 Понеділок 0 390
13-11-2017, 14:37

Католики Запоріжжя вшанували пам’ять поляків, яких утримували в таборах НКВС

У Запоріжжі в рамах святкування Дня незалежності Польщі, організованого місцевими польськими товариствами, відбулася акція вшанування пам’яті поляків, яких утримували в таборах НКВС СРСР.

Учасники заходу розгорнули великий прапор Польщі, заспівали її гімн і поклали квіти до пам’ятника на честь польських військовополонених, яких утримували в таборі № 100 НКВС СРСР. Він діяв у Запоріжжі в 1939–1940 роках.
«Сьогодні 99-та річниця того, як Польща після 123 років відсутності на карті знову стала незалежною державою. Чому ми тут, у цьому парку біля храму Бога Отця Милосердного? Тому, що в роки Другої світової війни польських солдатів і офіцерів затримали тут, перевезли в інше місце, заслали в табори. Тимчасово їх тримали в Запоріжжі. Там, де вони перебували, неможливо було встановити пам’ятний знак, тому вирішили поставити в цьому парку хрест, який нагадує нам про те, що людина завжди має гідність. Навіть коли вона помирає, живі пам’ятають про неї. Усі ми хочемо будувати нове майбутнє, в якому не буде місця для того, що Європа, Польща, Україна, всі країни пережили у ХХ сторіччі», – сказав єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Ян Собіло.

На початку Другої світової війни в Запоріжжі в місцевому таборі НКВС перебувало близько двох тисяч поляків, які потрапили в полон після радянської окупації частини польських земель
Під час Другої світової війни загинуло близько шести мільйонів громадян Польщі (близько 3 мільйонів євреїв і майже 3 мільйони поляків і громадян інших національностей) – це понад одна шоста довоєнного населення Польщі.


Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 10:11 Середа 0 39 Свідчення служителів ХСП у храмах Києва У неділю, 9 грудня 2018 року, на Меси у дві найбільші католицькі парафії Києва, святого Олександра і святого Миколая, завітали вихованці дитячого центру «Ковчег», який служителі Християнської служби порятунку заснували в селі Піонерське під Маріуполем.