Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Папа: Очищуймо Церкву, починаючи від себе, аби вона зростала
11:48 П'ятниця 0 219
10-11-2017, 11:48

Папа: Очищуймо Церкву, починаючи від себе, аби вона зростала

«Будувати Церкву, оберігати Церкву та очищувати Церкву». Навколо цих трьох напрямних зосередив свою проповідь Папа Франциск під час Святої Меси в каплиці «Дому святої Марти» у четвер, 9 листопада 2017 р., коли в Церкві латинського обряду спогадувалося посвячення базиліки святого Йоана на Латерані, катедри Римської дієцезії, «Матері всіх Церков». Як зауважив проповідник, цей титул не означає причину для пихи, але «служіння і любов».
Отож, насамперед, «розбудовувати Церкву». В цьому контексті слід відповісти на запитання про її основу. А нею є, як пригадав Святий Отець, Ісус Христос: «Він є наріжним каменем цієї будівлі. Без Ісуса Христа не існує Церкви. Чому? Бо нема основи. Й коли споруджується церкву, маю на увазі матеріальну, без фундаменту, то що трапиться? Вона обвалиться Все обвалиться. Якщо у Церкві немає живого Ісуса Христа, вона руйнується», – наголосив Папа.

«Ким же тоді ми є?» – запитував далі проповідник, відповідаючи: «Ми є живими каменями». Різні, не однакові, кожен відрізняється від іншого, й у цьому – «багатство Церкви». «Кожен з нас будує згідно з даром, даним Богом. Ми не можемо уявляти одноманітну Церкву, бо така не є Церквою», – наголосив Святий Отець, переходячи до наступного аспекту, яким є «оберігати Церкву», що, за його словами, полягає в усвідомленні Святого Духа, Який живе у нас: «Скільки християн сьогодні знають про те, ким є Ісус Христос, знають, ким є Отець, бо моляться молитву “Отче наш”? А коли починаєш говорити про Святого Духа: “Так, так. Це голуб…” і на цьому все закінчується. Але ж Святий Дух – це життя Церкви, це твоє і моє життя… Ми є храмом Святого Духа та повинні берегти Його, як закликає святий Павло, що радить християнам “не засмучувати Святого Духа”, тобто, не поводитися всупереч гармонії, яку Святий Дух творить всередині нас та в Церкві», – сказав Папа, вказуючи далі на необхідність «очищувати Церкву», починаючи від себе самих: «Всі ми є грішниками. Всі. Якщо хтось з вас таким не є, то нехай піднесе руку: це буде прекрасна дивовижа. Однак, всі ми є грішними. А тому повинні постійно очищуватися. А також очищувати спільноту – парафіяльну, дієцезальну та вселенську спільноту Церкви, для того, аби спричинятися до її зростання».

Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа: Свята Меса – це участь у Господніх страстях, а не вистава
Співчуття Папи Франциска з приводу трагедії в храмі в Техасі
Папа: Втративши здатність відчувати себе любленими, все втрачаємо

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Слово Папи Франциска 16:06 Вівторок 0 33 Папа: «Ідеологічна колонізація» – це також форма переслідування
Культурна чи ідеологічна колонізація не терпить відмінностей, намагається вчинити все однаковим, доходячи до переслідування віруючих. На цьому наголосив Папа Франциск, проповідуючи під час Святої Меси в каплиці «Дому святої Марти» у вівторок, 21 листопада 2017 р., в день спомину Входу в храм Пресвятої Богородиці.