Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 19 вересня, вівторок
18:59 Понеділок 0 1 104
18-09-2017, 18:59

Літургійні читання на 19 вересня, вівторок

(зел) Вівторок XXIV звичайного тижня

Кожний смертний гріх - це духовна смертькотра є гірша від фізич­ноїІсус є Богом Милосерднимкотрий воскрешає нас з духовної смерті в таїнстві ПокаянняБудьмо вдячні Йому за цещо в кожній сповіді Господь каже до нас«Дитиновстань і почни все спочатку».


Або (черв) довільний спомин св. ЯНУАРІЯ, єпископа і мученика

Св. Януарій загинув мученицькою смертю під Неаполем у 305 році. Його реліквії були перенесені до Неаполя, який обрав його своїм покровителем.

АНТИФОН НА ВХІД

Тим дай мир, о Господи, які Тебе очікують: * нехай виявиться правдивість Твоїх пророків. * Вислухай, Госпо­ди, благання Твого слуги * і Твого народу - Ізраїля.

КОЛЕКТА

Боже, Створйтелю і Владико Всесвіту,  по­глянь на нас і дай нам усім серцем служити Тобі, * щоб ми могли відчути плоди Твоєї милості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.
Або:
Боже, Ти дозволяєш нам вшановувати спомин свя­того мученика Януарія; * вчини, щоб ми разом з ним могли радіти вічним щастям. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ 1 Тим З, 1-13

Читання з Першого Послання святого апостола Павла до Тимотея
Улюблений! Вірне слово: якщо хто бажає єпископства, той бажає доброї справи. Але єпископ має бути бездоганний, чоловік однієї дружини, тверезий, розважливий, чесний, гостинний, здатний навчати, не п'яниця, не задерикуватий, але лагідний, не сварливий, не грошолюбний, який добре управляє своїм домом, дітей тримає в послуху, з усякою повагою. Адже коли хто не вміє управляти власним домом, тоді як він зможе дбати про Божу Церкву? Щоб не був новонавернений, аби не запишався та не підпав під той же осуд, що й диявол. Треба, щоб він мав добре свідчення від сторонніх осіб, аби не потрапив у зневагу і в пастку диявола. Диякони так само повинні бути поважними, не двомов­ними, не схильними до надмірного вживання вина, не користолюбними, але які мають таємницю віри в чистому сумлінні. Втім, їх слід спочатку випробувати, а потім, якщо бездоганні, хай слу­жать. Жінки також мають бути поважними, не осудливими, тве­резими, вірними в усьому. Диякони, - кожний нехай буде чоло­віком однієї дружини, - які добре правлять дітьми та власними домами. Бо добрі служителі здобувають собі високий ступінь та велику відвагу у вірі, яка є в Христі Ісусі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ    Пс 101, 1-2аб. 2вг-3аб. 5. 6

Боже, ходив я із невинним серцем.


Господи, заспіваю і Тобі заграю *
про милосердя і справедливість.
Буду роздумувати над непорочною дорогою. *
Коли прийдеш до мене?

У чистоті серця *
я ходив посеред свого дому.
Справи протизаконної *
я не поставив перед своїми очима.

Потайного наклепника на свого ближнього - *
такого я вигублю.
В кого горде око і ненаситне серце, - *
такого я не потерплю.

На вірних землі - мої очі, *
щоб оселилися зі мною.
Хто ходить бездоганною дорогою, - *
такий буде мені слугувати.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ  Лк 7, 16

Алілуя, алілуя, алілуя.
Великий пророк з'явився між нами,
і Бог свій народ відвідав!

ЄВАНГЕЛІЄ  Лк 7, 11-17

Читання святого Євангелія від Луки
Того часу Ісус пішов до міста, яке зветься Наїн. І сталося, що з Ним ішли Його учні та багато людей. Коли Він наблизився до міської брами, виносили мертвого - єдиного сина у матері, яка була вдо­вою; було з нею багато людей з міста. Побачивши її, Господь зми лосердився над нею і сказав їй: «Не плач!» Підійшовши, Він дотор­кнувся до мар; ті, які несли, стали. І Він сказав: «Юначе, кажу тобі: встань!» Мертвий підвівся і почав говорити. Тож Ісус віддав його матері. А всіх охопив страх. І вони прославляли Бога, кажучи: «Ве­ликий пророк з'явився між нами» і: «Бог відвідав свій народ!» І розійшлася ця мова про Нього по всій Юдеї та по всій країні. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

У Господа, який змилосердився над вдовою, що плакала, і воскресив її сина, просімо благодатей, потрібних Церкві та нам особисто:
- Молімося за Святішого Отця, щоб він відважно і витривало проповідував світові, який милосердний наш Господь.
- Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона осягнула повну духовну свободу, а Господь постійно опікувався нею.
- Молімося за всіх матерів, щоб Господь обдарував їх своїми милостями, а їхні діти допомагали і завжди підтримували їх.
- Молімося за тих, що плачуть, щоб Господь дарував їм розра­ду і свій мир.
- Молімося за померлих, щоб милостивий Бог прийняв їх у країну вічного життя.
- Молімося за нас самих, щоб Господь воскресив нас із смерті гріха.

Господи Ісусе, Ти змилосердився над вдовою, вислухай молитви своїх дітей, опікуйся нашою матір'ю Церквою, нашою другою матір'ю - Батьківщиною, а також кожною матір'ю на землі. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Зглянься, Господи, на наші благання і прийми милостиво жертви Твоїх слуг; нехай те, що кожен приніс на Твою славу, * послужить всім для спасіння. Через Христа, Господа нашого.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Яка дорога, о Боже, Твоя ласка: * людські сини під захист крил Твоїх прибігають. (Пс 36 (35), 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо Тебе, Господи: нехай дія небесного дару оволодіє нашими душами й тілами, * щоб постійно керувала нами вона, а не наші пристрасті. Через Христа, Господа нашого.


Джерело: Oremus
IMPRIMATUR: Архієпископ Мечислав Мокшицький, Голова Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України, № 18/2015 від 31 березня 2015 р.
Літургійна Комісія Конференції Римсько-Католицьких Єпископів України, Київ 2017 Text ad experimentum
Коментарі на будні дні, неділі й свята: о. Міхал Бранкевич, о. Фіделіс Волністов OFM, о. Роман Лаба 
OSPPE

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.