Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожний день. 24 листопада, п`ятниця
18:54 Четвер 0 1 016
23-11-2017, 18:54

Літургія на кожний день. 24 листопада, п`ятниця

Свв. АНДРІЯ ДУНГ ЛАКА, пресвітера, і сподвижників, мучеників
(черв) Обов’язковий спомин

Нас зворушує турбота Ісуса про моральну чистоту нашого серця. Христос хотів би там бачити дім молитви, любові, а зустрічає все те, що нищить людину, чинить її джерелом гріха. Часом ми дуже далеко відходимо від Нього. Але тішить, що Він не перестає постійно боротися за наше спасіння. Потрібно Йому тільки дозволити, щоб Він ефективно нас очищував.

Діяльність католицьких місіонерів на території сучасного В’єтнаму розпочалася у XVI столітті. В наступних віках багато разів спалахували переслідування, під час яких загинуло багато європейських місіонерів та в’єтнамців. Св. Андрій Дунг Лак народився в 1785 році у В’єтнамі і був там пресвітером. Під час переслідувань за віру в 1839 році його разом зі св. Петром Ті та сподвижниками було заарештовано і вбито.

АНТИФОН НА ВХІД

Нам же не доведи, Боже, чимось хвалитися, * як тільки хрестом Господа нашого Ісуса Христа. * Бо слово про хрест для нас, що спасаємося, * сила Божа.

КОЛЕКТА

Боже, джерело і початку всякого батькі вства, Ти вчинив, що святі  мученики Андрі й і його сподвиж- ники були ві рними хрестові Твого Сина аж до пролиття крові; † вчини, щоб ми за ї хнім заступництвом, ві рно поширюючи серед браті в любов до Тебе, * могли наректися Твої ми ді тьми і ді йсно були ними. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, на віки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ 1 Мак 4, 36-37. 52-59

Читання з Першої книги Макавеїв
Тими днями Юда та його брати сказали: «Оце розгромлений наш ворог! Ходімо і очистімо храм та посвятімо!» І зібралось військо й пішло на гору Сіон. Двадцять п’ятого дня дев’ятого місяця – місяця Хаселев – сто сорок восьмого року встали вони вранці і принесли, за Законом, жертву на новому жертовнику для всепалень, який зробили. Жертовник був посвячений під спів пісень і під гру на гуслах, арфах та цимбалах тієї самої пори й того самого дня, коли язичники його осквернили. Увесь народ упав обличчям до землі, й поклонились та благословили небо, яке дало їм перемогу. Вісім днів тривала посвята жертовника, і з радістю були принесені всепалення й жертви визволення й хвали. Передню сторону храму приоздобили золотими вінцями й маленькими щитами, поправили двері й священицькі покої, поставили до них замки.  Вельми велика була радість у народі, а ганьба, яку завдали язичники, була змита. Тоді Юда та його брати й уся громада Ізраїля ухвалили, щоб дні посвяти жертовника святкувалися у свою пору щороку вісім днів, починаючи від двадцять п’ятого дня місяця Хаселев, з радістю та веселощами. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ 1 Хр 29, 10-11аб. 11вг-12а. 12бвг

Господи Боже, Ти всім владарюєш.

Благословенний Ти, Господи, Боже Ізраїля, батька нашого, *
від віку й до віку!
Твоя, о Господи, велич і сила, слава, вічність і величність, *
бо все, що на небі й на землі, Тобі належить!

Господи Боже, Ти всім владарюєш.

Тобі, о Господи, *
належить Царство!
Ти вищий над усе і над усім Владика! *
І багатство, і слава – від Тебе.

Господи Боже, Ти всім владарюєш.

Ти усім володієш. *
У руці Твоїй сила і могутність,
у Твоїй десниці – *
звеличити і все зміцнити.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 10, 27

Алілуя, алілуя, алілуя.
Вівці слухаються Мого голосу,
і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною.

ЄВАНГЕЛІЄ Лк 19, 45-48

† Читання святого Євангелія від Луки

Того часу, увійшовши в храм, Ісус почав виганяти тих, котрі продавали в ньому й купували, кажучи їм: «Написано: “І дім Мій буде домом молитви”. А ви зробили його печерою розбійників». І навчав щодня в храмі. А первосвященики, книжники та старші народу прагнули Його погубити, але не знаходили, як це зробити, оскільки увесь народ, слухаючи Його, горнувся до Нього. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Святий Андрій Дунг Лак, пресвітер, і його сподвижники загинули за віру Христову у В’єтнамі; за їхнім заступництвом вознесімо до Господа наші молитви:

1. Молімося за Святішого Отця, нехай Господь береже його від усяких небезпек і обдаровує його благодатями на благо всієї Церкви.
2. Молімося за нашу Батьківщину, щоб у ній процвітала істинна свобода віросповідання і віруючі всіх конфесій могли без перешкод молитися до Господа.
3. Молімося за країни Сходу, а особливо за В’єтнам, щоб Господь зіслав їм своє благословення і мир.
4. Молімося за країни, в яких тривають релігійні, расові чи політичні переслідування, щоб Господь дарував їм істинну свободу і суспільну злагоду.
5. Молімося за померлих, а особливо за наших предків, які страждали за віру, щоб Господь винагородив їхню стійкість вічним блаженством.
6. Молімося за нас самих, щоб ми мужньо сповідували свою віру і ніколи не відреклися від Христа.

Небесний Отче, обдаруй нас даром істинної віри, щоб ми вірно служили Тобі, і бережи нас від усякого зла. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Святий Отче, прийми дари, які  ми складаємо, вшановуючи страждання святих мучеників; † вчини, щоб серед труднощів нашого життя ми завжди були ві рними Тобі  * і приносили самих себе в угодну Тобі  жертву. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ ПРО СВЯТИХ МУЧЕНИКІВ
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Адже Ти возвеличився у славі Тво­їх Святих, * і те, що вони перенесли страждання, є дивовиж­ною дією Твоєї сили: * Ти розпалив жаром їхню віру, * додав сили витривалості, дав перемогу у боротьбі, * через Христа, Господа нашого. Тому усі земні та небесні створіння співають Тобі нову пісню величання * і ми разом з усіма воїнствами Ангелів прославляємо Тебе, взиваючи: Свят, Свят, Свят...

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Блаженні переслідувані за правду, * бо їхнє Царство Небесне. (Мт 5, 10)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Наситившись поживою одного Хліба у спомин святих мучеників, смиренно просимо Тебе, Господи, † щоб ми, єдинодушно перебуваючи у Твоїй любові, * удостоїлися вічної нагороди за витривалість. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.