Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургійні читання на 26 липня, середа
16:10 Вівторок 0 42
25-07-2017, 16:10

Літургійні читання на 26 липня, середа

Свв. ЙОАКИМА та АННИ, БАТЬКІВ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Обов'язковий спомин
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Вих 16, 1-5. 9-15
Читання з Книги Вихід
З Еліму рушила вся громада синів Ізраїля й прийшла у Сін-пусти-ню, що між Елімом та Синаєм, у п'ятнадцятий день другого місяця після їхнього виходу з Єгипетської землі. І нарікала вся громада синів Ізраїля на Мойсея та Аарона в пустелі. Говорили до них сини Ізраїля: «О, коли б ми були повмирали від руки Господньої в Єги­петській землі, сидівши, було, біля казанів з м'ясом та ївши хліба досхочу! А то вивели ви нас у цю пустиню, щоб голодом поморити всю громаду». І сказав Господь Мойсееві: «Ось Я дощем зішлю вам хліб із неба, і виходитимуть люди, і збиратимуть щодня денну пайку, щоб випробувати їх, чи ходитимуть за Моїм законом, чи ні. Шостого ж дня нехай заготують, що принесли, і нехай буде вдвоє більше того, що збирають щодня». І сказав Мойсей Аарону: «Про­мов до всієї громади синів Ізраїля: "Виступіть перед Господом, бо Він почув ваші нарікання"». І сталось, як промовляв Аарон до всієї громади синів Ізраїля, поглянули вони на пустелю і побачили славу Господню, що явилась у хмарі. Тоді Господь заговорив до Мойсея: «Чув Я нарікання синів Ізраїля. Скажи їм таке: "Ввечері їстимете м'ясо, а вранці насититеся досхочу хлібом, і пізнаєте, що Я - Гос­подь, Бог ваш"». І справді, ввечері сталось так, що налетіли перепе­лиці і вкрили табір, а вранці впала роса довкола табору. Коли ж роса зникла - ось на поверхні пустелі щось дрібненьке, крупчасте й тоненьке, мов іній по землі. Побачили це сини Ізраїля та питають один одного: «Що це таке?» Не знали бо, що воно таке. А Мойсей сказав їм: «Це хліб, що дав Господь вам на поживу». Слово Боже.

Респонсорійний Псалом Пс 78, 18-19.23-24.25-26.27-28
Своєму люду Бог дав хліб небесний.
Вони випробовували Бога у своїх серцях, *
вимагаючи їжі для душі своєї.
Вони говорили проти Бога й казали: *
«Хіба Бог спроможний приготувати трапезу в пустелі?»

І Він з висоти звелів хмарам, *
відкрив небесні брами -
і, як їжу, дощем послав їм манну, - *
дав їм хліб небесний.

Людина ангельський хліб їла; *
Він послав їм вдосталь їжі.
Він послав з неба східний вітер, - *
і силою своєю навіяв суховій південний.

Він посипав, немов пил, на них м'ясо, *
і, немов морський пісок, пернатих птахів:
їх багато нападало серед їхнього табору, *
довкола їхніх поселень.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Зерно - це Слово Боже, а сіяч - Христос;
кожен, хто його знайде, житиме повіки.

ЄВАНГЕЛІЄ Mт 13, 1-9
Читання святого Євангелія від Матея
Того дня Ісус вийшов з дому і сидів біля моря; і зібралося біля Ньо­го безліч людей; Він увійшов у човен і сів, а всі люди стояли на бе­резі. І Він багато розповідав їм притчами, кажучи: «Ось вийшов сіяч сіяти. І коли сіяв, одне зерно впало при дорозі, й прилетіли пта­хи та визбирали його. Інше впало на кам'янистий ґрунт, де не було багато землі, й швидко зійшло, бо не мало глибокої землі, а як піднялося сонце, - зів'яло і, не маючи кореня, засохло. Інше впало в терня, а терня виросло й заглушило його. А інше впало на добру землю і давало плід: одне в сто, одне в шістдесят, одне в тридцять разів. Хто має вуха, нехай слухає!» Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 19:03 Середа 0 77 Літургійні читання на 21 вересня, четвер

Св. МАТЕЯ, Апостола і Євангеліста (черв) Свято


Покликуючи свМатеяІсус каже: "Здорові не потребують лікарялише хворі" (Mm 9,12). Ми покликані не до задоволених собою правильних людейа до тихякі страждають через гріхи та різного роду поневолен­ня - аби їх лікувати й звільняти.