Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 13 лютого, середа
17:51 Вівторок 0 122
12-02-2019, 17:51

Літургія на кожен день, 13 лютого, середа

(зел) Середа V звичайного тижня
Ісус вміє дивитися в серце. Як Бог Він знає думки і наміри кожного з нас. Людина нічого не зможе від Нього утаїти. Зрештою, кожне зло рано чи пізно стає явним і розкривається. Слухаючи сьогоднішній фрагмент Євангелія варто пам’ятати, що колись нас будуть судити з того, що сьогодні видається приховане і невидиме людям.


АНТИФОН НА ВХІД
Ходіте, поклонімся і ниць припадім; * припадімо на коліна перед Господом, Творцем нашим! * Бо Він наш Бог.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: з батьківською добротою постійно піклуйся про свою родину, † а оскільки ми всю надію покладаємо на небесну благодать, * тримай нас завжди під Твоїм покровом. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Бут 2, 4б-9. 15-17
Читання з Книги Буття.
Коли Господь Бог творив небо й землю, не було ще на землі ніякої польової рослини й не росла ще ніяка польова трава, бо Господь Бог не посилав дощу на землю, і не було людини, щоб порати землю. Але виходила волога з землі й напувала всю поверхню землі. Тоді Господь Бог зліпив чоловіка з пороху землі та вдихнув йому в ніздрі віддих життя, і чоловік став живою істотою. Господь Бог насадив сад у Едемі, на сході, й оселив там чоловіка, якого зліпив. І виростив Господь Бог із землі всяке дерево, принадне на погляд і добре для поживи, і дерево життя посеред саду та й дерево пізнання добра й зла. Узяв Господь Бог чоловіка й осадив його в Едемському саду порати його й доглядати його. І заповідав Господь Бог чоловікові, кажучи: «З усякого дерева в саду їстимеш; з дерева ж пізнання добра й зла не їстимеш, бо того самого дня, коли з нього скуштуєш, напевно вмреш». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 104, 1-2а. 27-28. 29бв-30
Благослови же, душе моя, Бога!
Благослови, душе моя, Господа! *
Господи, Боже мій, Ти надзвичайно величний!
У велич і красу Ти одягнувся. *
Ти одягаєшся у світло, як в одяг.
Всі на Тебе чекають, *
щоби дав Ти їм їжу у час відповідний.
Даєш їм – вони підбирають; *
відкриваєш руку свою, – все наповнюється благом.
А віднімаєш їхній дух – вони гинуть *
і повертаються у свій порох.
Пошлеш свого Духа – вони створені будуть; *
Ти оновиш землі обличчя.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 17, 17 б. а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Твоє слово, Господи – то істина.
Освяти нас істиною своєю!

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 7, 14-23
† Читання святого Євангелія від Марка.

Того часу Ісус, покликавши знову людей, казав їм: «Послухайте Мене всі та зрозумійте. Нічого немає поза людиною, що входило б у неї і могло зробити б її нечистою, але те, що виходить із неї, – те робить людину нечистою». І коли від людей Він увійшов до оселі, то учні запитали Його про притчу. А Він каже їм: «Невже й ви такі нетямущі? Хіба не розумієте, що все, що ззовні, входить у людину, не може зробити її нечистою, бо воно не йде до серця, а в шлунок, і потім виходить до відхожого місця, очищаючи всяку їжу?» Він продовжував: «Що з людини виходить, те робить людину нечистою. Адже зсередини, з людського серця виходять злі думки, розпуста, крадіжки, вбивства, перелюб, захланність, лукавство, обман, безсоромність, заздрість, богозневага, гордощі, дурість. Все це зло зсередини виходить і робить людину нечистою!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Навчені Словом Христа, просімо у Господа Бога дарі в для святої Церкви і всіх нас, зі браних довкола Його вівтаря:
1. Молімося за святу Церкву, щоб її життя і діяльність у су­спільстві сприяли його очищенню від зла.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб кожне його слово гли­боко запало у серця людей і приносило щедрий урожай.
3. Молімося за вихователів та вчителів, щоб вони дбали не тільки про інтелектуальний розвиток своїх вихованців, але й про їхній духовний поступ.
4. Молімося за проповідників та катехістів, щоб їхнє життя було доказом цілющої дії Божої благодаті, яку вони про­голошують.
5. Молімося за померлих, щоб як вогонь очищує шляхетний метал від домішок, так Господь їх очистив від гріховного бруду полу-  м’ям своєї любові і дав їм участь у своїй славі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, благаючи милосердя у Бо­га в таїнстві Покаяння, також зуміли в повній мірі відшко­дувати ближнім скоєне їм зло.

Смиренно просимо Тебе, Господи: охороняй нас від усякого зла і допоможи нам завжди бути Твоїми вірними учнями. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, Ти сотворив хліб і вино, щоб підтримувати наше слабке життя; * вчини, щоб вони стали для нас також таїнством вічного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хай славлять Господа за Його милість * і чудеса Його над людськими синами. * Бо Він наситив спраглу душу * і зголоднілу душу сповнив благом. (Пс 107 (106), 8-9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти схоті в нас вчинити сопричасниками одного хліба і однієї чаші, † просимо Тебе: дай нам жити так, щоб ми, з’єднані воєдино у Христі , * з радістю приносили плід заради спасіння світу. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:43 П'ятниця 0 43 Літургія на кожен день, 23 лютого, субота Ісус виводить учнів, які є свідками Його преображення на горі Тавор, із їхнього занадто людського мислення про Бога. Присутність Мойсея та Іллі, голос із неба, просвітлена постать Ісуса – це є знаком участі в невидимих справах, а значить – в Божих. Оглядання преображеного Ісуса та миттєве входження в заслону має приготувати учнів до пітьми хреста, має зміцнити їх.
Св. ПОЛІКАРПА, єпископа і мученика  (черв) Обов’язковий спомин
Святий Полікарп, учень св. апостола Йоана і єпископ Смирни, є однією з найбільш шанованих постатей християнської античності. Він побував у Римі в Папи Анікета для вирішення спірного питання святкування Великодня. Довге життя закінчив славетним мучеництвом, описаним християнами зі Смирни. Проконсулові, що домагався від нього відречення від Христа, св. Полікарп відповів: “Вісімдесят шість років я служу Христові і Він ніколи не скривдив мене, як же я міг би глумитися над моїм Царем і Спасителем?” Мученик був спалений на стадіоні у Смирні 23 лютого 155 року.


Літургійний зошит 17:32 Понеділок 0 124 Літургія на кожен день, 19 лютого, вівторок (зел) Вівторок VI звичайного тижня
Біблія наповнена прекрасними сторінками, що показують Бога, який з великою турботою піклується про свій народ. Також ми самі можемо назвати ситуації, коли виразно відчули Боже Провидіння у своєму житті. Але часом надмірна турбота про справи цього світу бере верх в нашому житті і наповнює нас песимізмом. Ці важкі моменти нашого життя зазвичай є випробуванням віри. Бог ніколи нас не залишає. Пам’ятаймо про слова Ісуса: Не бійтесь, будьте мужні.