Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургійні читання на 8 серпня, вівторок
19:14 Понеділок 0 17
7-08-2017, 19:14

Літургійні читання на 8 серпня, вівторок

СВ. ДОМІНІКА, ПРЕСВІТЕРА (біл) Обов’язковий спомин
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Чис 12, 1-13
Читання з Книги Чисел
Тими днями Марія з Аароном нарікали на Мойсея з-за жінки- кушійки, він бо взяв жінку-кушійку, і говорили: «Чи тільки ж до Мойсея промовляв Господь? Хіба й до нас не говорив Він?» Коли Господь почув те - адже Мойсей був найпокірнішим чоловіком, понад усіх людей, які жили на світі - тож зараз і сказав Господь до Мойсея, Аарона та до Марії: «Вийдіть ви троє, йдіть до Намету Зустрічі». І вийшли вони троє. І зійшов Господь у хмарному стовпі, ставши коло входу в намет, і покликав Аарона й Марію; і коли вони вийшли обоє, сказав: «Ось слухайте Мої слова! Якби хтось із вас та був пророком, Я, Господь, об’явився би йому у видінні й уві сні говорив би з ним. Не так слуга Мій Мойсей, а повірений він у всьому Моєму домі. Устами до уст розмовляю Я з ним; і ясно, не загадками бачить він образ Господній! Як же то ви посміли нарікати на Мой- сея, на слугу Мого?» І, палаючи гнівом супроти них, відійшов Господь. Відступила також хмара, що була над наметом. І ось, Марія зробилась білою, мов сніг, від прокази. Обернувся Аарон до Марії, аж вона прокажена. Тож каже Аарон до Мойсея: «Пане мій, благаю тебе, не накладай на нас кару за гріх, і що нерозумно вчинили ми. Молю тебе, нехай вона не буде, мов та мертва дитина, що вроджується на світ із напівзогнилим тілом». І закликав Мойсей до Господа словами: «Благаю тебе, Боже, зціли її». Слово Боже.
Респонсорійний Псалом Пс 51,3-4.5-6. 12-13
Змилуйся, Боже, бо ми всі згрішили.
Помилуй мене, Боже, задля милості своєї, *
і через велике своє милосердя зітри мої беззаконня.
Особливо омий мене від мого беззаконня *
і від мого гріха мене очисти.
Бо я знаю свої беззаконня, і мій гріх постійно переді мною.
Тобі, я згрішив Тобі одному *
і вчинив те, що є злом перед Тобою, тому Ти є праведним у своїх словах, *
і пе ре мо жеш, коли будеш судити.
Створи в мені, Боже, чисте серце *
і віднови праведного духа всередині мене.
Не відкинь мене від свого обличчя *
і не забери від мене свого Святого Духа.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Йн 1,49б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Равві, Ти - Син Божий,
Ти - Цар Ізраїлю!
ЄВАНГЕЛІЄ Мт 14,22-36
Читання святого Євангелія від Матея
Після того як люди наситилися, Ісус звелів своїм учням сісти в човна й плисти раніше за Нього на інший бік, а Він тим часом відпустить людей. Відпустивши народ, піднявся сам на гору, щоб молитися. Як звечоріло, Він залишався там на самоті. Човен уже був далеко від берега; його кидали хвилі, бо дув супротивний вітер. У четверту сторожу ночі Ісус попрямував до них, ідучи по морю. А учні, побачивши, що Він іде по морю, жахнулися, кажучи, що це привид, і зі страху закричали. Зараз же сказав їм Ісус: «Відваги, це Я, не бійтеся!» Петро, озвавшись до Нього, сказав: «Господи, коли це Ти, накажи, щоб я пройшов до Тебе по воді!» Він же сказав: «Іди!» І, вийшовши з човна, Петро пішов по воді, щоб іти до Ісуса. Та, побачивши сильний вітер, злякався, почав тонути і закричав, гукаючи: «Господи, спаси мене!» І зараз Ісус, простягнувши руку, схопив його та й каже йому: «Маловірний, чому ти засумнівався?» Коли вони увійшли до човна, вітер стих. А ті, які були в човні, поклонилися Йому, кажучи: «Ти насправді є Божий Син!» Перепливши, ступили на землю Генісаретську. Впізнавши Його, люди цієї місцевості сповістили всю околицю, принесли до Нього всіх хворих і благали Його, щоб тільки доторкнутися до краю Його одягу; і ті, хто доторкався, - одужували. Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 19:03 Середа 0 77 Літургійні читання на 21 вересня, четвер

Св. МАТЕЯ, Апостола і Євангеліста (черв) Свято


Покликуючи свМатеяІсус каже: "Здорові не потребують лікарялише хворі" (Mm 9,12). Ми покликані не до задоволених собою правильних людейа до тихякі страждають через гріхи та різного роду поневолен­ня - аби їх лікувати й звільняти.