Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 лютого, четвер
17:39 Середа 0 166
13-02-2019, 17:39

Літургія на кожен день, 14 лютого, четвер

СВВ. КИРИЛА, МОНАХА, І  МЕФОДІЯ, ЄПИСКОПА, ПОКРОВИТЕЛІВ ЄВРОПИ (біл) Свято
Царство Боже – це панування Ісуса і Його закону у світі. Першою ознакою цього панування є мир. І ми бачимо, що сучасний світ все ще далеко від Христових ідеалів. Але не тільки світ, також наші сім’ї, місця праці, сусідські відносини потребують миру, який народжується з відчуття любові Бога та зцілення наших гріхів і поневолень. Згадуючи в літургії святих Братів, апостолів слов’ян, ченця Кирила і єпископа Мефодія, співпокровителів Європи, просімо, щоб народи нашого континенту, а особливо Україна, жили в єдності та мирі, а також відкривалися на Христа та Євангеліє.


АНТИФОН НА ВХІД
Святі мужі стали приятелями Бога * і, ревно проголошуючи Божу істину, заслужили вічну славу.

Мовиться „Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти через святих братів Кирила і Мефодія освітив слов’янські народи, † вчини наші серця спроможними приймати слова Твого вчення, * а нас – народом, з’єднаним у сповідуванні істинної віри. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Діян 13, 46-49
Читання з Діянь Апостолів
Тими днями Павло і Варнава сказали юдеям: «Треба було в першу чергу вам проповідувати Боже Слово, оскільки ж ви відкинули його і самі себе робите недостойними вічного життя, то ми звертаємося до язичників. Бо так заповів нам Господь: “Поставив Я тебе як світло язичникам, щоб ти був для спасіння аж до краю землі!”» Чуючи це, язичники раділи і прославляли Господнє Слово; і повірили ті, хто був призначений для вічного життя. І Слово Господнє ширилося по всій країні.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ  ПСАЛОМ
Пс 117, 1-2
Усьому світу несіть Слово Боже.
Хваліть Господа, всі народи! *
Прославте Його, всі люди,
бо утвердилося над нами Його милосердя, *
і Господня правда перебуває навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 4, 18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Господь послав Мене благовістити убогим,
проповідувати полоненим визволення.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 10, 1-9
† Читання святого Євангелія від Луки

У той час призначив Господь інших сімдесят двох і послав їх по два попереду себе до кожного міста й місцевості, куди сам мав іти. І Він промовив до них: «Жниво велике, а женців мало; тож благайте Господаря жнив, щоби послав робітників на свої жнива. Ідіть: Я посилаю вас, як ягнят між вовків! Не беріть ні торби, ні палиці, ні взуття, і нікого в дорозі не вітайте. До якого тільки дому ввійдете, спочатку кажіть: “Мир цьому дому!” І коли буде там син миру, спочине на ньому мир ваш; коли ж ні, – до вас повернеться. В тому ж домі перебувайте, їжте й пийте, що там є, бо робітник гідний своєї платні. Не переходьте з дому в дім. І в яке тільки місто ввійдете, і де приймуть вас, їжте те, що покладуть вам; оздоровляйте недужих, які там є, кажіть їм: “Наблизилося до вас Боже Царство!”»   Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Святкуючи день великих слов’янських апостолів, віддаймо під опіку Господа Церкву й народи, серед яких вони працювали:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона змогла прийти до всіх народів та мов і принести всім Благу Вість про спасіння.
2. Молімося за мир у світі та взаємоповагу до культури кожного народу, про яку так дбали святі апостоли слов’ян.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб вона була вдячною за дар віри і допомагала іншим народам пізнати Христа.
4. Молімося за Церкву на Балканах, щоби країни, які так тісно пов’язані з діяльністю святих Кирила і Мефодія, жили у мирі та могли радіти розвиткові релігійного життя.
5. Молімося за померлих, щоб Господь обдарував їх повнотою вічного блаженства у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас самих, щоб в духові святих Кирила і Мефодія ми полюбили Літургію та у повноті з неї користали.

Боже, Ти зміцнив серця святих Кирила і Мефодія у вірності Апостольському Престолу; вислухай наші смиренні прохання та укріпи єдність Церкви у всьому світі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, поглянь на дари, які  ми складаємо Твоїй величі, споминаючи святих Кирила і Мефодія, † і вчини, щоб вони стали символом нового людства, * поєднаного з Тобою любов’ю. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Учні пішли та проголошували Євангеліє, * а Господь допомагав їм * та стверджував слово чудесами, які  його супроводили. (Пор. Мк 16, 20)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Отче усіх народів, Ти робиш нас сопричасниками одного Хліба і одного Духа та спадкоємцями трапези, † вчини милостиво у день святкового спомину святих Кирила і Мефодія, * щоб усі Твої численні діти, сповідуючи одну й ту ж віру, однодушно будували царство справедливості та миру. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:43 П'ятниця 0 43 Літургія на кожен день, 23 лютого, субота Ісус виводить учнів, які є свідками Його преображення на горі Тавор, із їхнього занадто людського мислення про Бога. Присутність Мойсея та Іллі, голос із неба, просвітлена постать Ісуса – це є знаком участі в невидимих справах, а значить – в Божих. Оглядання преображеного Ісуса та миттєве входження в заслону має приготувати учнів до пітьми хреста, має зміцнити їх.
Св. ПОЛІКАРПА, єпископа і мученика  (черв) Обов’язковий спомин
Святий Полікарп, учень св. апостола Йоана і єпископ Смирни, є однією з найбільш шанованих постатей християнської античності. Він побував у Римі в Папи Анікета для вирішення спірного питання святкування Великодня. Довге життя закінчив славетним мучеництвом, описаним християнами зі Смирни. Проконсулові, що домагався від нього відречення від Христа, св. Полікарп відповів: “Вісімдесят шість років я служу Христові і Він ніколи не скривдив мене, як же я міг би глумитися над моїм Царем і Спасителем?” Мученик був спалений на стадіоні у Смирні 23 лютого 155 року.


Літургійний зошит 17:32 Понеділок 0 124 Літургія на кожен день, 19 лютого, вівторок (зел) Вівторок VI звичайного тижня
Біблія наповнена прекрасними сторінками, що показують Бога, який з великою турботою піклується про свій народ. Також ми самі можемо назвати ситуації, коли виразно відчули Боже Провидіння у своєму житті. Але часом надмірна турбота про справи цього світу бере верх в нашому житті і наповнює нас песимізмом. Ці важкі моменти нашого життя зазвичай є випробуванням віри. Бог ніколи нас не залишає. Пам’ятаймо про слова Ісуса: Не бійтесь, будьте мужні.