Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургійні читання на 24 липня, понеділок
19:11 Неділя 0 41
23-07-2017, 19:11

Літургійні читання на 24 липня, понеділок

(зел) XVI Неділя звичайного періоду
Або (біл) довільний спомин св. ОЛЬГИ
Або (біл) довільний спомин св. ШАРБЕЛЯ МАХЛЮФ, пресвітера
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ      Вих 14, 5-18
Читання з Книги Вихід
Тими днями сповіщено царя єгипетського, що народ утік; тоді обер­нулося серце фараона та його слуг проти народу, і вони сказали: «І що ж ми наробили, що випустили Ізраїля з нашого підданства?» І повелів запрягти свою колісницю, і взяв з собою своїх людей; зібрав також шістсот колісниць добірних та всі інші колісниці єги­петські, і бійців до кожної. Господь же закаменив серце у фараона, царя єгипетського, і погнався він за синами Ізраїля; а ті в той час ви­ходили з піднятою рукою. Єгиптяни ж погналися за ними і наздог­нали їх фараонові коні, колісниці, вершники та військо, як табору­вали при морі, коло Пігахіроту, напроти Ваал-Цефону. І як набли­зився фараон, підвели сини Ізраїля очі, аж ось єгиптяни женуться за ними; і злякалися сини Ізраїля вельми та й заголосили до Госпо­да. Та й кажуть до Мойсея: «Хіба немає в Єгипті кладовищ, що ти позабирав нас помирати в пустелі? Що ж це ти накоїв нам, що вивів нас із Єгипту? Хіба ми тобі цього не казали ще в Єгипті: Відійди від нас! Ми будемо єгиптянам служити; бо ж краще нам бути в неволі, ніж гинути в пустелі». Відповів же Мойсей народові: «Не бійтеся! Стійте на місці, і побачите спасіння Господнє, яке Він зробить для вас сьогодні. Бо тих єгиптян, яких ви бачите сьогодні, не побачите більш вовіки! Господь бо воюватиме за вас, і ви мовчатимете». І сказав Господь Мойсееві: «Чого голосиш до Мене? Вели синам Ізраїля, нехай вирушають. Ти ж підійми твою палицю та простягни твою руку над морем і розділи його, і нехай сини Ізраїля сушею пройдуть через середину моря. Ось Я закаменю серце єгиптян, і вони підуть за вами слідом, і тоді покажу на фараоні і на всім йоговійську, на колісницях і на вершниках його Мою славу. І взнають єгиптяни, що Я - Господь, як покажу на фараоні, на колісницях і на вершниках його Мою славу». Слово Боже.
 
Респонсорійний Псалом    Вих 15,1-2.3-4.5-6
Співаймо Богу, славою бо вкрився.
Заспіваю Господу, бо славою прославився;
коня і його вершника поверг у море. *
Міць моя та пісня - Господь, Він став мені спасінням.
Це Бог мій, і я Його прославлю, *
Бог батька мого, і я Його буду вихваляти.
 
Господь - муж воїн, *
Господь - Ім'я Його.
Колісниці фараона та військо його вкинув у море, *
добірні витязі його втопились в Червонім морі.
 
Безодні їх покрили, *
пішли на дно, неначе камінь.
Твоя правиця, Господи, прославилась у силі, *
Твоя правиця ворога розгромила.
 
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ  Пор. Пс 95, 8аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Сьогодні не робіть закам'янілими серця ваші,
але слухайте голос Господній.
 
ЄВАНГЕЛІЄ Mт 12,38-42
Читання святого Євангелія від Матея
Того часу озвалися деякі з книжників і фарисеїв, кажучи: «Учи­телю, хочемо від Тебе бачити знамення». А Ісус у відповідь їм сказав: «Лукавий і перелюбний рід шукає знамення, та знамення не буде дано йому, хіба лише знамення пророка Йони. Адже так, як Йона був у череві кита три дні й три ночі, так буде Син Люд­ський у серці землі три дні й три ночі. Мужі ніневійські встануть на суд з цим родом і засудять його, бо вони покаялися через про­повідь Йони, а тут - більше, ніж Йона! Цариця півдня підніметь­ся на суд з цим родом і засудить його, бо вона прийшла з краю світу, щоби послухати мудрість Соломона, а тут - більше від Со-ломона!» Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 19:03 Середа 0 77 Літургійні читання на 21 вересня, четвер

Св. МАТЕЯ, Апостола і Євангеліста (черв) Свято


Покликуючи свМатеяІсус каже: "Здорові не потребують лікарялише хворі" (Mm 9,12). Ми покликані не до задоволених собою правильних людейа до тихякі страждають через гріхи та різного роду поневолен­ня - аби їх лікувати й звільняти.