Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 15 лютого Церква згадує святих Фаустина і Йовіта, мучеників
09:45 П'ятниця 0 301
15-02-2019, 09:45

15 лютого Церква згадує святих Фаустина і Йовіта, мучеників

За переказами, брати Фаустин і Йовіт народилися наприкінці І століття у Брешії (Італія), у шляхетній язичницькій сім’ї. Християнство прийняли вже дорослими.
Фаустин отримав пресвітерські свячення, а його молодший брат був висвячений на диякона. Брати активно проголошували віру й життєвим свідченням привели до Христа численних людей не тільки у Брешії, а й в околицях міста.

Коли Йовіта й Фаустина оскаржили перед імператором Адріаном, вони, щоб довести свою невинність, мали скласти жертву богам, задля чого їх привели до язичницького храму. За легендою, у центрі святилища було розташоване позолочене сонце – символ тамтешнього бога. Проте брати звернулися з молитвою возвеличення до правдивого Бога, й осяйна фігура потемніла. Аби змусити їх поклонитися язичницьким богам, Фаустина і Йовіта піддали тортурам. Вірні Христу до кінця, вони загинули від меча між 117 і 138 роками.

Фаустина зображають у священицьких шатах, Йовіта – у дияконських, інколи, у пізнішій традиції, обох – у лицарському вбранні; часто поруч із Богородицею з Немовлям або під час мучеництва. Атрибути – пальмова гілка, книга.

Покровителі Брешії.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 18:18 П'ятниця 0 347 5 порад у духовному розвитку Сьогодні, 13 вересня 1861 року, у маленькому російському містечку Корчева, що тепер вже навіть не існує на мапі світу, народилась Анеля Годецька. Читаючи автобіографію цієї жінки, яка в Церкві проголошена Слугою Божою, можемо для себе віднайти щонайменше 5 уроків, які допоможуть у духовному розвитку.