Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 27 липня, четвер
19:29 Середа 0 307
26-07-2017, 19:29

Літургійні читання на 27 липня, четвер

(зел) Четвер XVI звичайного тижня
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ  Вих 19, 1-2.9-11. 16-206
Читання з Книги Вихід
Третього місяця по виході з Єгипетської землі, того ж самого дня, сини Ізра'шя прибули в Синай-пустиню. Рушили вони з Рефідиму і, прибувши в Синай-пустиню, отаборились у пустелі. Отаборився там Ізраїль навпроти гори. Господь сказав Мойсееві: «Ось Я прий­ду до тебе в густій хмарі, щоб народ чув, як Я розмовлятиму з то­бою, та щоб вірив тобі довіку». І переповідав Мойсей слова народу Господеві. Господь сказав Мойсееві: «Йди до людей та й освячуй їх, сьогодні й завтра; нехай виперуть одежу свою, і стануть готові до третього дня, бо третього дня зійде Господь на очах усього наро­ду на Синай-гору». Третього дня, як розвиднялося, загриміли гро­ми, спалахнули блискавки, й тяжка хмара нависла над горою, мо­гутньо засурмило в ріг, і задрижали всі люди в таборі. Вивів Мойсей людей до Бога з табору, і стали вони під горою. Гора ж Синай уся димувала від того, що Господь у полум'ї спустився на неї. І підіймався той дим, мов дим з печі, а вся гора стрясалася вельми. А трубний звук гучав дедалі голосніше та голосніше; Мойсей говорив, а Бог відрікав йому у громі. Господь спустився на Синай-гору, на вершину гори, і покликав Мойсея на верх гори. Слово Боже.

Респонсорійний Псалом     Дан З,52.53-54.55-56
Ти достохвальний, віковічний Боже.
Благословенний Ти, Господи, Боже батьків наших, *
і достохвальний і вельми возносимий повіки;
благословенне Ім'я Твоє святе і славне, *
і вельми достохвальне і возносиме повіки.

Благословенний Ти у своїм святім, славнім храмі *
і вельми хвальний і вельми славний повіки.
Благословенний Ти на престолі Твого царства, *
і вельми хвальний і вельми возносимий повіки.

Ти достохвальний, віковічний Боже.
Благословенний Ти, що споглядаєш на безодні *
і возсідаєш на херувимах. Благословенний Ти на небесній тверді, *
і хвальний і прославлений повіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ    Пор. Mт11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ Mт 13, 10-17
Читання святого Євангелія від Матея
Того часу підійшовши, учні запитали Ісуса: «Чому Ти говориш до них притчами?» А Він у відповідь сказав їм: «Бо вам дано пізнати таємниці Царства Небесного, а їм не дано. Адже хто має, тому дасться, і матиме понад міру, а хто не має, то й те, що має, буде забране від нього. Я тому говорю до них притчами, що, дивля­чись, вони не бачать, а слухаючи, - не чують і не розуміють; і збувається щодо них пророцтво Ісаї, в якому говориться: "Слу­хом будете чути, та не зрозумієте, і вдивляючись, будете дивити­ся, та не побачите". Адже серце цього народу огрубіло, і вухами недочувають, і очі свої замружили, аби не побачити очима і не почути вухами; та й серцем не зрозуміли і не навернулися, щоб Я зцілив їх. Ваші ж очі та ваші вуха блаженні, бо бачать і чують. Воістину кажу вам, що багато пророків і праведників бажали ба­чити те, що ви бачите, але не бачили; і чути хотіли те, що ви чуєте, але не чули». Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:43 П'ятниця 0 43 Літургія на кожен день, 23 лютого, субота Ісус виводить учнів, які є свідками Його преображення на горі Тавор, із їхнього занадто людського мислення про Бога. Присутність Мойсея та Іллі, голос із неба, просвітлена постать Ісуса – це є знаком участі в невидимих справах, а значить – в Божих. Оглядання преображеного Ісуса та миттєве входження в заслону має приготувати учнів до пітьми хреста, має зміцнити їх.
Св. ПОЛІКАРПА, єпископа і мученика  (черв) Обов’язковий спомин
Святий Полікарп, учень св. апостола Йоана і єпископ Смирни, є однією з найбільш шанованих постатей християнської античності. Він побував у Римі в Папи Анікета для вирішення спірного питання святкування Великодня. Довге життя закінчив славетним мучеництвом, описаним християнами зі Смирни. Проконсулові, що домагався від нього відречення від Христа, св. Полікарп відповів: “Вісімдесят шість років я служу Христові і Він ніколи не скривдив мене, як же я міг би глумитися над моїм Царем і Спасителем?” Мученик був спалений на стадіоні у Смирні 23 лютого 155 року.


Літургійний зошит 17:32 Понеділок 0 124 Літургія на кожен день, 19 лютого, вівторок (зел) Вівторок VI звичайного тижня
Біблія наповнена прекрасними сторінками, що показують Бога, який з великою турботою піклується про свій народ. Також ми самі можемо назвати ситуації, коли виразно відчули Боже Провидіння у своєму житті. Але часом надмірна турбота про справи цього світу бере верх в нашому житті і наповнює нас песимізмом. Ці важкі моменти нашого життя зазвичай є випробуванням віри. Бог ніколи нас не залишає. Пам’ятаймо про слова Ісуса: Не бійтесь, будьте мужні.