Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургійні читання на 27 липня, четвер
19:29 Середа 0 138
26-07-2017, 19:29

Літургійні читання на 27 липня, четвер

(зел) Четвер XVI звичайного тижня
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ  Вих 19, 1-2.9-11. 16-206
Читання з Книги Вихід
Третього місяця по виході з Єгипетської землі, того ж самого дня, сини Ізра'шя прибули в Синай-пустиню. Рушили вони з Рефідиму і, прибувши в Синай-пустиню, отаборились у пустелі. Отаборився там Ізраїль навпроти гори. Господь сказав Мойсееві: «Ось Я прий­ду до тебе в густій хмарі, щоб народ чув, як Я розмовлятиму з то­бою, та щоб вірив тобі довіку». І переповідав Мойсей слова народу Господеві. Господь сказав Мойсееві: «Йди до людей та й освячуй їх, сьогодні й завтра; нехай виперуть одежу свою, і стануть готові до третього дня, бо третього дня зійде Господь на очах усього наро­ду на Синай-гору». Третього дня, як розвиднялося, загриміли гро­ми, спалахнули блискавки, й тяжка хмара нависла над горою, мо­гутньо засурмило в ріг, і задрижали всі люди в таборі. Вивів Мойсей людей до Бога з табору, і стали вони під горою. Гора ж Синай уся димувала від того, що Господь у полум'ї спустився на неї. І підіймався той дим, мов дим з печі, а вся гора стрясалася вельми. А трубний звук гучав дедалі голосніше та голосніше; Мойсей говорив, а Бог відрікав йому у громі. Господь спустився на Синай-гору, на вершину гори, і покликав Мойсея на верх гори. Слово Боже.

Респонсорійний Псалом     Дан З,52.53-54.55-56
Ти достохвальний, віковічний Боже.
Благословенний Ти, Господи, Боже батьків наших, *
і достохвальний і вельми возносимий повіки;
благословенне Ім'я Твоє святе і славне, *
і вельми достохвальне і возносиме повіки.

Благословенний Ти у своїм святім, славнім храмі *
і вельми хвальний і вельми славний повіки.
Благословенний Ти на престолі Твого царства, *
і вельми хвальний і вельми возносимий повіки.

Ти достохвальний, віковічний Боже.
Благословенний Ти, що споглядаєш на безодні *
і возсідаєш на херувимах. Благословенний Ти на небесній тверді, *
і хвальний і прославлений повіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ    Пор. Mт11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ Mт 13, 10-17
Читання святого Євангелія від Матея
Того часу підійшовши, учні запитали Ісуса: «Чому Ти говориш до них притчами?» А Він у відповідь сказав їм: «Бо вам дано пізнати таємниці Царства Небесного, а їм не дано. Адже хто має, тому дасться, і матиме понад міру, а хто не має, то й те, що має, буде забране від нього. Я тому говорю до них притчами, що, дивля­чись, вони не бачать, а слухаючи, - не чують і не розуміють; і збувається щодо них пророцтво Ісаї, в якому говориться: "Слу­хом будете чути, та не зрозумієте, і вдивляючись, будете дивити­ся, та не побачите". Адже серце цього народу огрубіло, і вухами недочувають, і очі свої замружили, аби не побачити очима і не почути вухами; та й серцем не зрозуміли і не навернулися, щоб Я зцілив їх. Ваші ж очі та ваші вуха блаженні, бо бачать і чують. Воістину кажу вам, що багато пророків і праведників бажали ба­чити те, що ви бачите, але не бачили; і чути хотіли те, що ви чуєте, але не чули». Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:46 Понеділок 0 89 Літургія на кожен день, 22 травня, вівторок (зел) Вівторок VII звичайного тижня
В школі Ісуса учні отримують наступний урок і наступну коректуру своїх поглядів на тему Месії. Вчитель намагається приготувати їх до своєї смерті, і цим самим відкидає їхню уяву на тему переможного Помазанця Господнього, який мав повернути славу Ізраїлю. Тяжко в поразці побачити силу і на програші будувати майбутнє. Друга коректура відноситься до місць та ролей в царстві Месії, які учні розпочали вже ділити поміж собою. Не велич, але мудрість, буття як дитина вирішують про місце в царстві, але для того, щоби це зрозуміти, потрібно невтомно доростати…
Або (біл) довільний спомин св. РИТИ КАССІЙСЬКОЇ, монахині
Народилася у 1381 році в Сполетто в Італії. Ще в ранньому віці вона прагнула вступити до монастиря, але батьки готували її до подружнього життя. Покірна їхній волі, вона вийшла заміж за брутального чоловіка, який став причиною багатьох її страждань. Згодом її чоловік загинув, а діти померли під час епідемії. Св. Рита вступила до монастиря Августіянок в Кассії. Мала особливу побожність до страстей Господніх і отримала стигмати тернового вінця, які протягом 15 років, аж до самої смерті, приносили їй багато страждань. Померла 22 травня 1447 року у віці 66 років, з яких сорок провела в монастирі. Є покровителькою в безнадійних справах.
Спільні Меси: про монахиню


Літургійний зошит 18:39 П'ятниця 0 170 Літургія на кожен день, 19 травня, субота (біл) Субота VІІ Великоднього тижня
Виховання завжди вимагає посвячення свого життєвого простору. Вчить нас цьому сьогодні Святий Павло своєю поставою відкритості, коли «приймав усіх, які до нього приходили».  Можливість вільного виховання у християнських цінностях є як привілеєм, так і завданням, яке має дозволити споглядати Господнє обличчя праведним людям. Під час Євхаристії з Марією, найкращою вихователькою, можемо вслухатись у серцебиття її Сина, яке прагне свідоцтва нашого життя, проникнутого словом Євангелії.