Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 31 липня, понеділок
16:47 Неділя 0 500
30-07-2017, 16:47

Літургійні читання на 31 липня, понеділок

СВ. ІГНАТІЯ ЛОЙОЛИ, пресвітера (біл) Обов'язковий спомин
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Вих 32, 15-24.30-34
Читання з Книги Вихід
Тими днями став Мойсей сходити з гори з двома таблицями Свідоцтва в руці, таблицями, записаними обабіч, були бо списані з одного й з другого боку. Таблиці ж були ділом Божим, і письмо -Божим письмом, викарбуваним на таблицях. Почув Ісус Навин голос людей, що галасували, та й каже до Мойсея: «Воєнний спо­лох у таборі!» Мойсей же відповів: «Не перемоги гомін, та й не по­разки плач: голос пісень я чую». І як наблизився до табору, поба­чив бичка й танці, тож запалав гнівом Мойсей та й кинув таблиці з рук і розбив їх під горою. Схопив він бичка, якого вони зробили, та й спалив його на вогні і розтовк його на порох, висипав у воду та й дав її пити синам Ізраїля. Спитав Мойсей Аарона: «Що тобі за­подіяв цей народ, що ти навів на нього такий великий гріх?» Відповів Аарон: «Нехай не палає гнівом мій пан; ти сам знаєш цих людей, як їх тягне до зла. Сказали вони мені: "Зроби нам богів, щоб ішли поперед нас; бо отой чоловік, Мойсей, який вивів нас із Єгипетської землі, - не знаємо, що з ним сталося". Я відповів їм: "У кого є золото, нехай здійме з себе". І вони повіддавали мені, а я вкинув його в огонь і вийшов цей бичок». Другого ж дня сказав Мойсей до народу: «Великого гріха допустились ви! Та я вийду оце до Господа; може умилостивлю Його за ваш гріх». Повер­нувсь Мойсей до Господа та й каже: «О, величезним гріхом про­винився цей народ; зробили собі богів із золота. О, коли б Ти про­стив нині їхній гріх! А ні, то викресли мене з Твоєї книги, що Ти на­писав». Сказав Господь Мойсееві: «Хто згрішив проти Мене, того викреслю з Моєї книги. Нині ж іди, веди народ цей, куди Я сказав тобі. Ось ангел Мій ітиме поперед тебе, а як навідаюсь до них, Я покараю їх за їхній гріх». Слово Боже.

Респонсорійний Псалом       Пс 106,19-20.21-22.23
Пробач, о Боже, своєму народу.
І зробили теля на Хориві, *
і вилитому ідолові поклонились.
Проміняли свою славу *
на подобу теляти, що траву споживає.

Забули Бога, який спас їх, *
який зробив велике в Єгипті, -
дивовижне в землі Хама, *
страшне - на Червоному морі.

І сказав Він, що їх вигубить,
коли би не Мойсей, Його обранець, *
який став перед Ним у розпадині, щоб Його гнів відвернути, *
аби Він їх повністю не знищив.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ    Як 1, 18
Алілуя, алілуя, алілуя
Отець забажав і породив нас Словом істини,
щоб ми стали наче початком Його творіння.

ЄВАНГЕЛІЄ  Mт 13,31-35
Читання святого Євангелія від Матея
Того часу Ісус іншу притчу подав їм, кажучи: «Царство Небесне подібне до зерна гірчиці, що його людина взяла та й посіяла на своєму полі; воно, хоч і найменше з усіх зерен, та коли виросте, стає більшим за всю городину і стає деревом, так що прилітають птахи небесні й гніздяться на його гілках». Іншу притчу навів їм: «Царство Небесне подібне до закваски, що її жінка взяла й поклала до трьох мірок борошна, поки все вкисло». Все це промовляв Ісус людям у притчах, а без притчі нічого їм не говорив, щоби збулося сказане через пророка, який говорив: «Відкрию уста Мої в при­тчах, виявлю сховане від початку світу!» Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:11 Вівторок 0 175 Літургія на кожен день, 16 жовтня, середа (зел) Середа ХХVIІІ звичайного тижня
Засуджуючи фарисеїв за їх лицемірство і любов до пошанувань, Христос не хоче сказати, що не дбає про них. Він тільки хоче їх захищати від них самих, а інших від їх жадібності. Він досконало знає, наскільки руйнівними спокусами є влада і багатство і як легко ошукатися добробутом. Провокуючи їх до бурхливої реакції, Ісус намагається дістатися їх душі, показати те знищення, яке чинить в серці людини лукавство, і допомогти спастися від цієї смертельної небезпеки.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву