«Боже, зроби мене знаряддям твого миру», – молився святий Франциск. Візит Папи Франциска до Болгарії в межаї 29-ї апостольської подорожі завершився 6 травня 2019 року міжрелігійною зустріччю на головній площі Софії – площі Незалежності.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.Понад три чверті населення Болгарії становлять православні, ще десять відсотків – мусульмани. Крім того, в країні мешкають представники юдаїзму й різних християнських конфесій. Католики, як і протестанти, становлять лише по 1 % населення.
Полум’я миру
Прибувши на місце зустрічі, Папа разом із представниками інших віровизнань вийшов на сцену, де були встановлені свічка з логотипом Папського візиту, оливкове дерево як символ миру та троянди – символ Болгарії. Усі учасники зустрічі почергово помолилися за мир відповідно до власних релігійних традицій. Від імені католицької спільноти Папа проказав молитву святого Франциска.
«Дорогі брати й сестри, ми помолилися за мир словами, які надихнув святий Франциск з Ассізі. Це любов, яку він засвідчив своєю прихильністю та щирою пошаною до створіння та до кожної людини, зустрінутої на шляху», – сказав Папа. Ця любов зробила святого Франциска будівником миру, і за його прикладом кожен із нас покликаний молитися про мир і працювати заради нього, бо це «дар і завдання, подарунок і постійне та щоденне зусилля».
«Мир вимагає та просить, аби ми обрали собі за шлях діалог, за стиль поведінки – співпрацю, а за метод і критерій – взаємопізнання, щоб зустрічатися в тому, що нас поєднує, шанувати одні одних у тому, що розділяє нас, і дивитися в майбутнє – простір можливостей і гідності, особливо для прийдешніх поколінь», – сказав Папа, покликаючись на підписаний на початку лютого в Абу-Дабі Документ про загальнолюдське братерство.
Маяк, запалений полум’ям любові
Шість лампадок, запалених на сцені, за словами Папи, символізували «запалене в нашій душі полум’я любові, що має перетворитися на маяк милосердя, любові й миру», «маяк, яким хочемо просвітити увесь світ». Його Святість закликав розтопити кригу воєн полум’ям любові.
«У ці хвилини наші голоси змішуються та однозвучно висловлюють палке прагнення миру: миру, який пошириться по всій землі! У наших родинах, у кожному з нас, а особливо – там, де численні голоси мусять замовкнути через війни, заглушені байдужістю й ігноровані гнітючим спільництвом різних груп інтересів», – сказав Папа. Він заохотив усіх – представників релігій, політики та культури – співпрацювати для здійснення цього прагнення, адже «кожен може там, де перебуває, виконуючи свої обов’язки, сказати: “Вчини мене знаряддям Твого миру”». На завершення Його Святість запросив учасників зустрічі обмінятися знаком миру.