Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Третій день Папи в Чилі: місця, історія, події
20:47 Середа 0 245
17-01-2018, 20:47

Третій день Папи в Чилі: місця, історія, події

Третього дня візиту до Чилі, 17 січня 2018 р., Папа Франциск відслужив Месу в місті Темуко, центрі регіону Арауканія. Тут мешкають індіанці мапуче, які становлять 10 % населення Чилі. Після богослужіння на території місцевого аеродрому Святий Отець мав обід із місцевим єпископом і представниками тубільних народів. З-поміж 630 тисяч місцевого населення католики ставлять понад 70%.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Опівдні за місцевим часом, повернувшись до столиці Сантьяґо, Папа зустрівся з молоддю в Марійському санктуарії Майпу та відвідав Чилійський католицький університет.

Регіон Арауканія є центром поселень індіанського народу мапуче (арауканів), які успішно протистояли захопленню інками та іспанцями на своїх споконвічних землях, але 1885 року їхні території були підкорені Чилі та увійшли до її складу. Мапуче мешкають і в деяких аргентинських провінціях.

Племена мапуче (що означає «Люди землі») це фактично єдине корінне населення Латинської Америки, яке крізь сторіччя зуміло зберегти свої традиції, культуру і навіть мову предків. До сьогодні вони відстоюють свої права на ці території. На півдні Чилі збереглось понад 300 резервацій племені. Сучасні громади арауканів ведуть традиційне господарство: займаються тваринництвом і бджільництвом, землеробством, садівництвом, ремеслами (ткацтво, ковальські роботи, вироби зі срібла та шкіри, виробництво кераміки). Більшість мапуче є католиками.

Місто Темуко, адміністративний центр Арауканії, було засноване 1881 року, а його назва походить від дерева, яке автохтонне населення використовує як лікарське.

Тепер Темуко є важливим економічним, торговим, культурним і університетським центром півдня Чилі. Це одне з міст, що не має безлічі історичних пам’яток, але відзначається чудовою природою і незвичними кованими вивісками. Індіанці-мапуче не мали писемності, але були вправними ковалями, тому замість вивісок на будинках вивішані ковані емблеми.

У темуканській Месі, яку була відслужено іспанською мовою за «Поступ народів»,  звучав церковний спів автохтонних племен Арауканії.
Зустріч Святого Отця з представниками тубільних племен відбулась під час обіду в домі сестер Згромадження Святого Хреста, які присвячують життя вихованню й освіті дівчат, зокрема, з племені мапуче, в сільських місцевостях.

Після повернення до Сантьяґо-де-Чилі Його Святість мав зустріч із чілійською молоддю, що відбулась у Марійському санктуарії Майпу, історичному місці культу, спорудженому на честь обітниці чилійського народу збудувати храм Пречистої Діви Марії з гори Кармель. Тут 1818 року відбулась остання велика битва в боротьбі за незалежність Чилі. Цьогоріч цей монументальний комплекс відзначає 200-ліття. 1987 року в цьому санктуарії святий Папа Іван Павло ІІ віддав Чилі під покров Пресвятої Діви з гори Кармель.

Останнім етапом були відвідини Чилійського католицького університету, заснованого 1888 року, де навчається майже 25 тисяч студентів, понад 3 тисячі магістрантів і понад тисяча аспірантів готується до захисту докторської дисертації. У зустрічі взяли участь представники чилійського академічного світу.

За темою:
Другий день Папи в Чилі: зустрічі з жертвами несправедливостей
Папа до єпископів: Церква – це не еліта духовенства, а Божий люд
Папа: Покликання індивідуальне, та воно робить нас частиною спільноти

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:57 Вівторок 0 635 Апостольський Нунцій в Україні зустрівся з Папою Франциском Вранці в суботу, 6 жовтня 2018 року, Його Святість Папа Франциск прийняв на приватній аудієнції Його Високопреосвященство Клаудіо Ґуджеротті, титулярного архієпископа Равелло, Апостольського Нунція в Україні.