Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 травня, вівторок
17:58 Понеділок 0 520
6-05-2019, 17:58

Літургія на кожен день, 7 травня, вівторок

(біл) Вівторок ІІІ Великоднього тижня
Бажання знаку від Бога існує в нас у тій же мірі, як і в слухачів Ісуса. Ми хотіли б, щоб ці знаки  передусім вирішували проблеми нашого життя. Ми пам’ятаємо факти піклування Бога і хотіли би, щоб вони постійно нас рятували з матеріальних клопотів. Христос хоче нас переконати за допомогою Святого Духа про необхідність володіти хлібом, який насправді насичує і в результаті спасає.


АНТИФОН НА ВХІД
Хваліть Бога нашого, всі, що бояться Його, * малі і великі, * бо настало спасіння і сила, і Царство Бога нашого, і влада Христа Його. * Алілуя. (Одкр 19, 5; 12, 10)

КОЛЕКТА

Боже, Ти відчиняєш брами Небесного Царства для відроджених з води й Святого Духа, † помнож уділену Тобою  благодать над своїми вірними, * щоб вони, очищені від всяких гріхів, за Твоєю милістю осягнули блага, обіцяні Тобою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 7, 51 — 8, 1а
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Стефан казав народові, старшим і книжникам: «Ви, твердошиї, з необрізаними серцями й вухами! Ви завжди противитеся Святому Духові, – як батьки ваші, так і ви! Кого з пророків не переслідували ваші батьки? І повбивали тих, які наперед провіщали про прихід Праведника, зрадниками і вбивцями якого тепер стали ви – ви, котрі одержали Закон за розпорядженням ангелів, але не зберегли його!» Коли вони це слухали, гнів роздирав їхні серця і скреготали на нього зубами. Але Стефан, сповнений Святого Духа, поглянувши на небо, побачив славу Божу й Ісуса, який стояв праворуч Бога, і сказав: «Ось я бачу відкриті небеса й Сина Людського, який стоїть праворуч Бога!» Голосно закричавши й затуливши свої вуха, вони одностайно накинулися на нього. І, вивівши за місто, вони почали побивати його камінням. А свідки поклали свій одяг біля ніг юнака, якого звали Савлом. І побивали камінням Стефана, а він закликав і казав: «Господи Ісусе, прийми дух мій!» Ставши на коліна, він скрикнув голосно: «Господи, не порахуй їм цього гріха!» І, промовивши це, він упокоївся. А Савло погоджувався на його вбивство. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 31, 3вг-4. 6 і 7б і 8а. 17 і 21аб
Дух віддаю мій в руки Твої, Боже.
Будь для мене Скелею, притулком, укріпленим домом, – *
щоб мене врятувати.
Бо Ти – моє пристановище і моя Скеля, *
тож задля свого Імені Ти поведеш мене †
і дбатимеш про мене.
У Твої руки дух мій ввіряю.*
Ти викупив мене, Господи, Боже правди.
Я на Господа покладаю надію. *
Я буду веселитися і радіти милістю Твоєю.
Засяй на слугу Твого світлом свого обличчя, *
спаси мене у своєму милосерді.
Ти будеш оберігати їх †
у потаємному місці присутності своєї *
від гризні людської.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 6, 35 аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є хліб життя! – Господь говорить.
Хто приходить до Мене, – не буде голодувати.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 6, 30-35
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Того часу люди з юрби сказали Ісусу: «Яке знамення Ти зробиш, щоб ми побачили і повірили Тобі? Що Ти зробиш? Наші батьки їли манну в пустелі, згідно з написаним: “Хліб з неба дав їм їсти!”» А Ісус їм відказав: «Воістину, воістину кажу вам: не Мойсей дав вам хліб з неба, але Мій Отець дає вам справжній хліб з неба, бо хлібом Божим є Той, хто сходить з неба і дає світові життя». Тоді сказали Йому: «Господи, давай нам завжди цей хліб!» Сказав їм Ісус: «Я є хліб життя! Хто приходить до Мене, – не буде голодувати, і хто вірить у Мене, – ніколи не буде спраглим». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просимо Господа про потрібні дари для Церкви, світу та для нас особисто:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб йому ніколи не бракувало сил для служіння Церкві.
2. Молімося за тих, хто впроваджує мир і справедливість у світі, щоб Господь допоміг їм подолати всі перешкоди в їхній важкій місії.
3. Молімося про мир в Україні, щоб він запанував у кожному людському серці.
4. Молімося за всіх священиків, монахів та монахинь, щоб вони були вірні своєму покликанню.
5. Молімося за душі померлих, щоб воскреслий Христос був для них милостивий і прийняв їх до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми протистояли спокусам світу і слухали тільки Господнього голосу.

Господи Ісусе Христе, Ти знаєш слабкість та непостійність людської природи, тому просимо Тебе: ніколи не покидай нас і будь силою свого народу. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми дари торжествуючої Церкви, † а оскільки Ти дарував їй джерело такої великої втіхи, * уділи їй повноти вічної радості. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Коли ж ми вмерли з Христом, * то віруємо, що й житимемо з Ним. * Алілуя. (Рим 6, 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: поглянь милостиво на свій народ, † котрий Ти благоволив відновити вічними тайнами, * і приведи його до нетлінного преславного воскресіння у плоті. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий