Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Підсумок третьої сесії Синоду: Церква покликана стати Матір’ю та домівкою для молоді
10:28 Субота 0 243
6-10-2018, 10:28

Підсумок третьої сесії Синоду: Церква покликана стати Матір’ю та домівкою для молоді

У четвер, 4 жовтня 2018 року, під час пообідньої сесії Синоду єпископів на тему «Молодь, віра і розпізнавання покликання», увага була зосереджена на першій частині Робочого документу – на необхідності слухання молоді.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Молодь має бути не лише об’єктом, а й суб’єктом звіщення Євангелія. У Церкві, у суспільстві та в політиці потрібно відновити місійний протагонізм, аби нові покоління бути закваскою та світлом для світу, будівниками миру й цивілізації любові.

Церква – домівка й Матір для молоді

Церква покликана стати Матір’ю й домівкою, де молодь завжди може бути вислухана та де її зрозуміють. Зокрема, та молодь, що походить із складних життєвих ситуацій, яка є немов «відкинуте каміння», що завдяки звіщенню Доброї Новини про Ісуса Христа може стати наріжним каменем у побудові кращого світу.

Під час роздумів у синодальному залі було згадано про молодих людей, яким довелося зазнати страшних випробувань: якість із них були дітьми-солдатами, інші походять із розбитих сімей чи сімей, зранених залежністю, безробіттям, корупцією, а ще інші змогли отримати освіту, але були змушені залишити рідну державу й виїхати в пошуках кращого життя, втрачаючи коріння, віддаляючись від віри та занедбуючи дані Богом таланти.

Врятувати ентузіазм молоді

Споживацтво, що панує на Заході, здатне загасити ентузіазм молоді. Дуже часто хлопців і дівчат дезорієнтують, позбавляють мрій і віри ідеології – наприклад, гендер і крайній лібералізм. Тому необхідно відважно говорити про красу християнської пропозиції щодо сексуальності, роблячи це без табу. Варто, зокрема, звернути увагу на тих, кому після заручин не вдається жити в чистоті.

Молоді люди віддаляються від Церкви після миропомазання ще й тому, що багато парафіяльних спільнот не відповідає їхнім очікуванням. Тому сьогодні вкрай необхідно оновити душпастирство, здатне вислухати молодь і промовляти до неї її мовою.

Щоб молодь віднайшла довір’я до Церкви

Молодь, місійне серце Церкви, чекає від неї пророчого знаку єдності в цьому поділеному світі. Щоб цьому посприяти, члени асамблеї Синоду запропонували утворити Папську раду в справах молоді. Вони вказали на потребу духовного оновлення молоді: ідеться про те, щоб допомагати майбутнім дорослим віднайти довіру до Церкви, зокрема до священиків, довіра до яких сьогодні зазнає великих випробувань.

Окрему увагу Отці Синоду звернули на те, що катехизація, літургія й народна побожність навіть у ситуаціях переслідування допомогли врятувати, зберегти віру багатьох християн. Тому не можна піддаватися спокусі активізму, а варто звернути увагу молодого покоління на те, що молитва надзвичайно важлива для християнського життя. І необхідно молитися за молодих людей та їхнє покликання.

Потрібно забезпечити молоді духовний супровід, завдяки якому вона зможе пізнати відвічні євангельські цінності, які провадять людину до справжнього щастя. На цьому шляху великою допомогою стає приклад численних святих, якими багата наша історія.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:32 Вівторок 0 120 Папа: Святий Оскар Ромеро – приклад і заохота для всіх без винятку П’ять тисяч паломників із Сальвадору й Латинської Америки, які брали участь у канонізації святого Оскара Ромеро, 15 жовтня 2018 року зустрілися з Папою Франциском у залі Павла VI.