Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 жовтня, понеділок
18:17 Неділя 0 144
7-10-2018, 18:17

Літургія на кожен день, 8 жовтня, понеділок

(зел) Понеділок ХХVIІ звичайного тижня
Ми часто ставимо собі питання, яке сьогодні присутнє в Євангелії: Що маю зробити, щоби осягнути життя вічне? Відповідь Ісуса є дуже конкретна: Люби Бога і ближнього. А також Він додає, як це реалізується в житті. Дивлячись на самарянина, що допомагає пораненому ближньому, відчуваємо сором, що це робить людина зовсім чужа, а не ми. Христос хоче, щоб ти інакше подивився на цю притчу. Побач ти себе у зраненій людині, як такого, що не вміє любити, адже ти був декілька разів зранений у цьому світі. У самарянині побач Христа, який нахиляється до тебе, щоб тебе лікувати і дарувати вічне життя даром, даруючи свою любов.АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твої й владі * й ніхто не може противитися Твоїй волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.

КОЛЕКТА
Всемогутній, ві чний Боже, щедрість Твоє ї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які непокоять наше сумління, і дай нам також те, чого ми не осмілюємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Гал 1, 6-12
Читання з Послання святого апостола Павла до галатів.
Брати! Дивуюся, що ви так швидко за¬лишаєте Того, хто покликав вас бла¬годаттю Христа, і переходите до ін¬шого євангелія. Втім, вона не інша, але є деякі, котрі бентежать вас і хочуть змінити Євангеліє Христа. Але якби й ми чи сам ангел з не¬ба благовістили вам щось інше, ніж те, що ми вам благовістили, – нехай буде відлучений! Як ми раніше говорили, я і те¬пер знову кажу: коли вам хто бла¬го¬віс¬тить щось інше, ніж те, що ви прий¬няли, – нехай буде відлу¬че¬ний! Хіба тепер я в людей шукаю признання чи в Бога? Хіба я нама¬га¬юся догодити людям? Якби я і досі дого¬джав людям, то не був би рабом Хри¬ста. Повідомляю вам, брати, що Єван¬геліє, яке я вам звістив, не від лю¬дей. Адже я прийняв його і на¬вчив¬ся не від людини, але – через об’яв¬лення Ісуса Христа. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 111, 1-2. 7-8. 9 і 10в
Бог про завіт свій завжди пам’ятає.
Я буду прославляти Господа всім серцем *
у раді праведних і в громаді.
Великі діла Господні, *
їх прагнуть усі, які їх люблять.
Діла Його рук – правда і правосуддя. *
Всі Його заповіді вірні,
скріплені на віки вічні, *
засновані на справедливості та правді.
Він послав визволення народові своєму, *
встановив свій завіт навіки.
Святе й грізне Його Ім’я! *
Його хвала перебуває навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 13, 34
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нову заповідь даю вам,
щоб ви любили один одного, як Я полюбив вас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 10, 25-37
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу один законник підвівся і сказав, випробовуючи Ісуса: «Учи¬телю, що маю зробити, аби осяг¬ну¬ти вічне життя?» Він же відповів йому: «Що в Законі написано? Як читаєш?» Той у відповідь сказав: «Люби Гос¬пода Бога свого всім серцем сво¬їм, і всією душею своєю, і всією си¬лою своєю, і всією думкою своєю, і ближнього свого, як самого себе». Сказав же йому: «Правильно ти відповів. Роби це – і житимеш!» А той, бажаючи виправдати себе, запитав Ісуса: «А хто є моїм ближ¬нім?» У відповідь Ісус промовив: «Один чоловік ішов з Єрусалима в Єрихон і потрапив до рук розбійників, які його пограбували й завдали йому ран, та відійшли, залишивши його ледь живим. Та випадково тією дорогою проходив один свя¬щеник і, побачивши його, обминув; так само і левит, прийшовши на те місце, поглянув – і оминув. А якийсь самарянин, проходячи, підійшов до нього і, побачивши, змилосердився. Він підійшов, перев’язав його рани, поливши на них олії та вина, посадив його на худобину, привіз до постоялого двору й подбав про нього. А другого дня, вийняв два динарії, дав власникові господи та сказав: “Подбай про нього, а якщо більше витратиш, то віддам тобі, коли повертатимуся”. Кого з цих трьох ти вважаєш ближнім тому, який попався роз¬бій¬никам?» Він відповів: «Того, хто змило¬сер¬див¬ся над ним!» Тож сказав йому Ісус: «Іди і ти чини так само». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос неустанно нагадує у своєму Євангелії про необхідність любові до ближнього, а притча про милосердного самарянина стала символом любові в усьому світі; у духові цієї любові вознесімо до Господа наші прохання:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб світ почув його голос і всі людські серця відкрилися для Христа.
2. Молімося за керівників держав, щоб для них головним була турбота про благо людини, а не власне матеріальне збагачення.
3. Молімося за всіх скривджених, щоб завжди поряд з ними знаходились добрі, охочі допомогти, люди.
4. Молімося за благодійні організації, щоб їм не бракувало матеріальних засобів і людей, які прагнуть працювати для блага ближніх.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб Господь зі свого милосердя обдарував їх Небесним Царством.
6. Молімося за нас, щоб ми не тільки нікому не завдали кривди, але й не забували чинити добро.

Господи Ісусе, Ти, як милосердний самарянин, схиляєшся над грішниками, смиренно просимо Тебе: вислухай наші молитви і допоможи нам бути добрими і милосердними до наших ближніх. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми Тобою встановлену жертву † і святими тайнами, які ми звершуємо як Твої слуги, * доверши в нас справу спасіння та освячення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:21 Понеділок 0 173 Літургія на кожен день, 16 жовтня, вівторок (зел) Вівторок ХХVIІІ звичайного тижня
Те, що нам дуже заважає у спілкуванні з іншими, це оцінювання другої людини по її зовнішній поведінці. Засуджуємо її виховання, знання закону, звичаїв, чи традиції. Ми звертаємо увагу на несуттєві справи, через що ми втрачаємо можливість глибшого взаєморозуміння. Христос, знаходячись у такій ситуації, підкреслює єдність того, що зовнішнє з тим, що внутрішнє. Парадоксально Він говорить скласти те, що маєш всередині на милостиню, віддати, щоб звільнитися від зайвих речей, які нам перешкоджають бачити правду про себе та інших.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву (стор. 122)


Літургійний зошит 18:26 Четвер 0 182 Літургія на кожен день, 12 жовтня, п'ятниця (зел) П’ятниця ХХVIІ звичайного тижня
Сьогодні Євангеліє показує наскільки людина є підступною. Якщо щось іде не по нашому, або щось не можемо зрозуміти, ми можемо видумати найбільш неймовірні пояснення, щоб виправдати своє невігластво чи незгоду. Так само було і в часи Ісуса. Коли Його сучасники не могли зрозуміти або прийняти Його місію, вдаються до нелогічних аргументів. Христос, показуючи абсурдність звинувачень, застерігає нас від сатани, справжнього ворога, який є безжалісним і тільки прагне одного: знищити людину.