Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 жовтня, середа
18:36 Вівторок 0 573
9-10-2018, 18:36

Літургія на кожен день, 10 жовтня, середа

(зел) Середа ХХVIІ звичайного тижня
Сьогодні в Євангелії Христос вчить нас молитися. Але спочатку потрібно Його попросити, так як це зробили учні. Попросили, дивлячись на приклад Йоана Хрестителя. Вони не хотіли відрізнятися від його учнів, але також потребували цього. Вони бачили як молиться Ісус, як багато часу посвячує цьому – усю ніч. Також вони бачили скільки сил Йому дають ці зустрічі з Отцем. Учні прагнули бути подібними до вчителя, хотіли мати такого Духа, як мав Він. Запитаймо себе, чи маємо таке саме прагнення, і чи не варто часом було б просити Ісуса про допомогу.


АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твої й владі * й ніхто не може противитися Твоїй волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, щедрість Твоє ї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які  непокоять наше сумління, і дай нам також те, чого ми не осмілюємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Гал 2, 1-2. 7-14
Читання з Послання святого апостола Павла до галатів.
Брати! По чотирнадцяти роках, я знову прибув з Варнавою в Єру­салим, взявши із собою Тита. Пішов, як мені було об’явлено, і там виклав їм Євангеліє, яке про­повідую язичникам, а видатним – окремо, чи часом не даремно я пра­цюю або працював. Навпаки, побачивши, що мені довірено Євангеліє між язич­ни­ка­ми, як і Петрові між обрізаними, – адже Той, хто допоміг Петрові бути апостолом між обрізаними, допоміг і мені між язичниками, – та визнавши дану мені благо­дать, Яків, Кифа та Йоан, котрі вважаються стовпами, подали мені й Вар­наві, на знак єдності, руки, щоб ми йшли до язичників, а вони – до обрі­за­них, аби тільки ми пам’ятали про вбо­гих, що, власне, я і намагався ро­бити. Коли ж Кифа прийшов до Ан­тіохії, я особисто виступив проти ньо­го, бо він заслуговував на до­кір. Ще до того, як деякі прийшли від Якова, він їв разом з язич­ни­ка­ми. А коли ті надійшли, він став сто­ронитися і відме­жову­ватися, боя­чись обрізаних. Лицемірили з ним й інші юдеї, так що й Варнава приєднався до їхнього лицемірства. Але коли я побачив, що вони не послідовні щодо істини Єван­ге­лія, то я прилюдно сказав Кифі: «Якщо ти, юдей, живеш як язичник, а не як юдей, то чому змушуєш язич­ни­ків жити по-юдейському?» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 117, 1-2
Добру Новину всій землі звіщайте.
Хваліть Господа, всі народи! *
Прославте Його, всі люди,
Бо утвердилося над нами Його милосердя, *
і Господня правда перебуває навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Рим 8, 15бв
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ми одержали Ду­ха синівства,
яким кличемо: «Ав­ва, Отче!»

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 1-4
† Читання святого Євангелія від Луки.
Сталося, що Ісус молився в одному місці, а коли закінчив, то один з Його учнів сказав Йому: «Гос­поди, навчи нас молитися, як і Йоан навчив своїх учнів». Він же промовив до них: «Коли молитеся, то кажіть: Отче, нехай святиться Ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; хліб наш насущний дай нам кож­ного дня, і прости нам гріхи наші, як і ми са­мі прощаємо кожному борж­ни­кові нашому, і не введи нас у спо­ку­су». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос навчив нас молитви до Всемогутнього Отця, тож просімо у Нього потрібних дарів:
1. Молімося за Папу, щоб він, осяяний світлом Божої мудрості, керував Церквою і освітлював людству дорогу до спасіння.
2. Молімося за священиків, щоб вони укріплювали віру й любов віруючих власним словом і прикладом.
3. Молімося за народи, які потерпають від голоду, щоб вони одержали необхідну допомогу.
4. Молімося за ворогуючих, щоб вони пробачили один одному заради християнської любові до ближнього.
5. Молімося за померлих, щоб Господь зглянувся над ними і дав їм світло вічного життя.
6. Молімося за всіх нас, щоб наші молитви були щирими, а вчинки згідні з нашими молитвами.

Господи Ісусе, Ти навчаєш людей єднати любов до Бога з любов’ю до ближнього, вислухай наші молитви і вчини, щоб, люблячи Тебе, ми любили і чинили добро кожній людині. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, прийми Тобою встановлену жертву † і святими тайнами, які ми звершуємо як Твої слуги, * доверши в нас справу спасіння та освячення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:37 Неділя 1 267 Літургія на кожен день, 15 липня, понеділок Як болісно правдиве є пророцтво сьогоднішнього Євангелія. Не лише на територіях, де християни переслідуються, але і тут, в Україні, у наших сім‘ях. Це завжди момент серйозного випробовування віри з окресленими Господом наслідками. Але Ісус говорить теж слова підтримки і обітниці…
СВ. БОНАВЕНТУРИ, ЄПИСКОПА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Йоан Фіданца народився близько 1218 року в Баньйореджіо поблизу Вітербо (Італія). Зцілений від тяжкої хвороби за допомогою св. Франциска, вступив до францисканців під ім’ям Бонавентура. Вивчав філософію і богослов’я у Парижі, а потім викладав там богослов’я. На 36 році життя став генеральним міністром Ордену і на цій посаді заслужив собі ім’я другого засновника францисканців. Помер у 1274 році під час проведення Собору в Ліоні. Є одним з найвидатніших богословів середньовіччя.