Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 10 жовтня, середа
18:36 Вівторок 0 293
9-10-2018, 18:36

Літургія на кожен день, 10 жовтня, середа

(зел) Середа ХХVIІ звичайного тижня
Сьогодні в Євангелії Христос вчить нас молитися. Але спочатку потрібно Його попросити, так як це зробили учні. Попросили, дивлячись на приклад Йоана Хрестителя. Вони не хотіли відрізнятися від його учнів, але також потребували цього. Вони бачили як молиться Ісус, як багато часу посвячує цьому – усю ніч. Також вони бачили скільки сил Йому дають ці зустрічі з Отцем. Учні прагнули бути подібними до вчителя, хотіли мати такого Духа, як мав Він. Запитаймо себе, чи маємо таке саме прагнення, і чи не варто часом було б просити Ісуса про допомогу.


АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твої й владі * й ніхто не може противитися Твоїй волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, щедрість Твоє ї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які  непокоять наше сумління, і дай нам також те, чого ми не осмілюємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Гал 2, 1-2. 7-14
Читання з Послання святого апостола Павла до галатів.
Брати! По чотирнадцяти роках, я знову прибув з Варнавою в Єру­салим, взявши із собою Тита. Пішов, як мені було об’явлено, і там виклав їм Євангеліє, яке про­повідую язичникам, а видатним – окремо, чи часом не даремно я пра­цюю або працював. Навпаки, побачивши, що мені довірено Євангеліє між язич­ни­ка­ми, як і Петрові між обрізаними, – адже Той, хто допоміг Петрові бути апостолом між обрізаними, допоміг і мені між язичниками, – та визнавши дану мені благо­дать, Яків, Кифа та Йоан, котрі вважаються стовпами, подали мені й Вар­наві, на знак єдності, руки, щоб ми йшли до язичників, а вони – до обрі­за­них, аби тільки ми пам’ятали про вбо­гих, що, власне, я і намагався ро­бити. Коли ж Кифа прийшов до Ан­тіохії, я особисто виступив проти ньо­го, бо він заслуговував на до­кір. Ще до того, як деякі прийшли від Якова, він їв разом з язич­ни­ка­ми. А коли ті надійшли, він став сто­ронитися і відме­жову­ватися, боя­чись обрізаних. Лицемірили з ним й інші юдеї, так що й Варнава приєднався до їхнього лицемірства. Але коли я побачив, що вони не послідовні щодо істини Єван­ге­лія, то я прилюдно сказав Кифі: «Якщо ти, юдей, живеш як язичник, а не як юдей, то чому змушуєш язич­ни­ків жити по-юдейському?» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 117, 1-2
Добру Новину всій землі звіщайте.
Хваліть Господа, всі народи! *
Прославте Його, всі люди,
Бо утвердилося над нами Його милосердя, *
і Господня правда перебуває навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Рим 8, 15бв
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ми одержали Ду­ха синівства,
яким кличемо: «Ав­ва, Отче!»

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 11, 1-4
† Читання святого Євангелія від Луки.
Сталося, що Ісус молився в одному місці, а коли закінчив, то один з Його учнів сказав Йому: «Гос­поди, навчи нас молитися, як і Йоан навчив своїх учнів». Він же промовив до них: «Коли молитеся, то кажіть: Отче, нехай святиться Ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; хліб наш насущний дай нам кож­ного дня, і прости нам гріхи наші, як і ми са­мі прощаємо кожному борж­ни­кові нашому, і не введи нас у спо­ку­су». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос навчив нас молитви до Всемогутнього Отця, тож просімо у Нього потрібних дарів:
1. Молімося за Папу, щоб він, осяяний світлом Божої мудрості, керував Церквою і освітлював людству дорогу до спасіння.
2. Молімося за священиків, щоб вони укріплювали віру й любов віруючих власним словом і прикладом.
3. Молімося за народи, які потерпають від голоду, щоб вони одержали необхідну допомогу.
4. Молімося за ворогуючих, щоб вони пробачили один одному заради християнської любові до ближнього.
5. Молімося за померлих, щоб Господь зглянувся над ними і дав їм світло вічного життя.
6. Молімося за всіх нас, щоб наші молитви були щирими, а вчинки згідні з нашими молитвами.

Господи Ісусе, Ти навчаєш людей єднати любов до Бога з любов’ю до ближнього, вислухай наші молитви і вчини, щоб, люблячи Тебе, ми любили і чинили добро кожній людині. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, прийми Тобою встановлену жертву † і святими тайнами, які ми звершуємо як Твої слуги, * доверши в нас справу спасіння та освячення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:21 Понеділок 0 173 Літургія на кожен день, 16 жовтня, вівторок (зел) Вівторок ХХVIІІ звичайного тижня
Те, що нам дуже заважає у спілкуванні з іншими, це оцінювання другої людини по її зовнішній поведінці. Засуджуємо її виховання, знання закону, звичаїв, чи традиції. Ми звертаємо увагу на несуттєві справи, через що ми втрачаємо можливість глибшого взаєморозуміння. Христос, знаходячись у такій ситуації, підкреслює єдність того, що зовнішнє з тим, що внутрішнє. Парадоксально Він говорить скласти те, що маєш всередині на милостиню, віддати, щоб звільнитися від зайвих речей, які нам перешкоджають бачити правду про себе та інших.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву (стор. 122)


Літургійний зошит 18:26 Четвер 0 182 Літургія на кожен день, 12 жовтня, п'ятниця (зел) П’ятниця ХХVIІ звичайного тижня
Сьогодні Євангеліє показує наскільки людина є підступною. Якщо щось іде не по нашому, або щось не можемо зрозуміти, ми можемо видумати найбільш неймовірні пояснення, щоб виправдати своє невігластво чи незгоду. Так само було і в часи Ісуса. Коли Його сучасники не могли зрозуміти або прийняти Його місію, вдаються до нелогічних аргументів. Христос, показуючи абсурдність звинувачень, застерігає нас від сатани, справжнього ворога, який є безжалісним і тільки прагне одного: знищити людину.