Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 жовтня, вівторок
18:26 Понеділок 0 164
8-10-2018, 18:26

Літургія на кожен день, 9 жовтня, вівторок

(зел) Вівторок ХХVIІ звичайного тижня
Скільки разів людина повторює помилку Марти, сестри Марії – замкнений трикутник поведінки. Спочатку хоче служити, потім почувається використаною, недооціненою та непоміченою, і зрештою нападає на своїх найближчих і тих, кому хоче служити. Такий спосіб поведінки часто присутній в нашому житті. Але Марта є прикладом і в тому, що почула та прийняла виклик  Ісуса  –  стала  Його  ученицею,  з  добротою  та  не  нападаючи  на інших.
Або (черв) довільний спомин св. ДІОНІСІЯ, єпископа, і сподв., муч.
Св. Діонісій, перший єпископ Парижа, був одним з шести єпископів, посланих Папою Фабіаном до Галії в середині ІІІ століття. Він був закатований із пресвітером Рустиком і дияконом Елевтерієм на пагорбі, який з часом назвали Монмартр.
Спільні Меси: про багатьох мучеників (стор. 122)
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА ЛЕОНАРДІ, пресвітера
Святий шукає Бога; також він шукає людину, щоб наблизити її до Бога. Йоан Леонарді (1541 – 1609) прагнув служити людям як фармацевт, але тоді він піклувався б лише про тіло. Продовжуючи пошуки, він вирішив стати священиком, щоб піклуватися також про людську душу. Він працював серед дітей, проголошував Христа в лікарнях та в’язницях, навчав місіонерів. Йоан Леонарді зібрав навколо себе братів, з яких виникла Конгрегація Кліриків Божої Матері. Багатьма способами він служив Господу, з довірою долаючи перешкоди, бо святий це той, хто не втомлюється шукати Бога.
Спільні Меси: про місіонерів (стор. 124)


АНТИФОН НА ВХІД
Господи, усе підлягає Твої й владі * й ніхто не може противитися Твоїй волі. * Бо Ти ж створив усе: * небо і землю, і будь-що існує у небесних просторах. * Ти є Господом Всесвіту.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, щедрість Твоєї любові перевершує заслуги та сподівання тих, що Тебе благають; † яви нам своє милосердя, * прости гріхи, які  непокоять наше сумління, і дай нам також те, чого ми не осмілюємося просити. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти послав святого Діонісія і його сподвижників, щоб вони проповідували язичникам Твою славу, і дав їм чесноту стійкості в мучеництві; † просимо Тебе: вчини, щоб за їхнім прикладом ми відверталися від марноти цього світу * і не боялися жодного його опору. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, джерело усякого добра, Ти покликав святого Йоана, пресвітера, проповідувати людям Євангеліє, * вчини, щоб за його заступництвом завжди і всюди поширювалася істинна віра. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Гал 1, 13-24
Читання з Послання святого апостола Павла до галатів.
Брати! Ви чули про моє життя колись у юдействі, що я несамовито пере­слі­дував Божу Церкву та руйнував її; я досягнув у юдействі більших успіхів, ніж багато ровесників мого ро­ду, будучи завзятим прихиль­ником моїх батьківських передань. Коли ж Бог, який вибрав мене з утроби моєї матері й покликав своєю благодаттю, уподобав об’явити через мене Сина сво­го, щоб я благовістив Його між язич­никами, – я не став того часу радитися з тілом і кров’ю і не пішов у Єрусалим до тих, які переді мною були апостолами, але я пішов у Аравію і знову по­вер­нувся в Дамаск. Потім, після трьох років, пішов я в Єрусалим, щоби побачити Кифу, і перебув у нього п’ятнадцять днів. Когось іншого з апостолів я не бачив, крім Якова, брата Господ­ньо­го. І те, що пишу вам, – перед Бо­гом пишу, не обманюю. Потім я прийшов у землі Сирії та Килікії. Церкви Христові в Юдеї не зна­ли мене особисто. Вони тільки чули, що той, хто ко­лись переслідував, тепер бла­го­вістить віру, яку раніше нищив. І прославляли через мене Бога. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 139, 1-3. 13-14а. 14бв-15
Боже, веди нас вічними шляхами.
Господи, Ти мене випробував і вивчив. †
Ти знаєш, коли я сідаю і коли я встаю, *
у задуми мої Ти заздалегідь вникнув.
Ти дослідив мої подорожі і мій відпочинок, *
Тобі відомі всі мої дороги.
Адже Ти створив моє нутро, – *
сформував мене в лоні моєї матері.
Я Тебе прославляю, *
бо Ти створив мене вельми дивовижним.
І дивовижними є Твої діла, – †
моя душа це дуже добре знає. *
Не були приховані від Тебе мої кості,
коли творився я у тайні, – *
коли в земних глибинах моє єство формувалось.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні ті, які слухають Боже слово
і його зберігають!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 10, 38-42
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус cам уві­йшов до якогось села, то одна жін­ка на ім’я Марта прийняла Його. Мала вона сестру, котра звалася Марією, яка, сівши біля ніг Господа, слухала Його слова. А Марта клопоталася різним приготуванням; тож спинившись, сказала: «Господи, чи Тобі байдуже, що моя сестра залишила мене саму служити? Скажи їй, щоб мені допо­могла». У відповідь Господь сказав їй: «Марто, Марто, ти журишся і клопо­чешся багато чим, а потрібне – одне. Марія ж вибрала кращу частку, яка не від­береться від неї».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Ідімо з молитвою до Христа, нашого Вчителя і Спаса, та просімо у Нього благодатей істинної побожності та релігійності:

1. Молімося за святу Церкву, щоб Господь завжди опікувався нею і вів дорогою спасіння.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб світ почув його голос і всі людські серця відкрилися для Христа.
3. Молімося за Україну, щоб добрий Господь беріг її у своєму мирі і обдаровував наш народ необхідними благодатями.
4. Молімося за всіх віруючих, щоб своїми словами та вчинками вони були для сучасного світу істинними свідками Євангелія.
5. Молімося за померлих, щоб Господь після суєтності цього світу нагородив їх вічним блаженством Небесного Царства.
6. Молімося за нас, щоб ми духовно вдосконалювалися і зростали у святості та Божих чеснотах.

Господи наш Ісусе Христе, Ти навчав людство уникати марноти цього світу і збирати скарби небесні, вислухай наші молитви і вдихни у нас нового духа – духа прагнення до Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми Тобою встановлену жертву † і святими тайнами, які  ми звершуємо як Твої  слуги, * доверши в нас справу спасіння та освячення. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Благий Господь до того, хто Його чекає; * до душі, яка Його шукає. (Пл. Єр 3, 25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб участь у цьому таїнстві втамувала голод і спрагу нашої душі * та перемінила нас у Христа, котрого ми прийняли. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:21 Понеділок 0 173 Літургія на кожен день, 16 жовтня, вівторок (зел) Вівторок ХХVIІІ звичайного тижня
Те, що нам дуже заважає у спілкуванні з іншими, це оцінювання другої людини по її зовнішній поведінці. Засуджуємо її виховання, знання закону, звичаїв, чи традиції. Ми звертаємо увагу на несуттєві справи, через що ми втрачаємо можливість глибшого взаєморозуміння. Христос, знаходячись у такій ситуації, підкреслює єдність того, що зовнішнє з тим, що внутрішнє. Парадоксально Він говорить скласти те, що маєш всередині на милостиню, віддати, щоб звільнитися від зайвих речей, які нам перешкоджають бачити правду про себе та інших.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву (стор. 122)


Літургійний зошит 18:26 Четвер 0 182 Літургія на кожен день, 12 жовтня, п'ятниця (зел) П’ятниця ХХVIІ звичайного тижня
Сьогодні Євангеліє показує наскільки людина є підступною. Якщо щось іде не по нашому, або щось не можемо зрозуміти, ми можемо видумати найбільш неймовірні пояснення, щоб виправдати своє невігластво чи незгоду. Так само було і в часи Ісуса. Коли Його сучасники не могли зрозуміти або прийняти Його місію, вдаються до нелогічних аргументів. Христос, показуючи абсурдність звинувачень, застерігає нас від сатани, справжнього ворога, який є безжалісним і тільки прагне одного: знищити людину.