Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Духовна подорож у Литву: Молитовний щит ХСП зростає
15:38 Четвер 0 64
4-10-2018, 15:38

Духовна подорож у Литву: Молитовний щит ХСП зростає

Завершилася подорож служителів Християнської служби порятунку у Литву. Завданням цієї подорожі, як і низки інших у традиційно католицькі країни, було зміцнити духовне сопричастя з нинішніми союзниками та знайти нових для побудови спільного Молитовного щита. Молитовні інтенції важливі та зрозумілі для всіх, хто долучається до Щита, хоч би де перебував: мир на Донбасі, відродження християнської цивілізації на теренах об’єднаної Європи, навернення до Бога та покаяння Росії, захист і прозріння Ізраїлю, протидія в сучасному світі духам комунізму, нацизму, антисемітизму, імперіалізму й гендеризму.
У вересні в Литві представники ХСП знову зустрілися з сестрами Сільвією й Довідою зі Згромадження святого Казимира і з францисканською сестрою Гражіною – секретарем Конференції настоятельок католицьких жіночих згромаджень Литви. Сьогодні в єдиних намірах уже моляться черниці з дванадцяти згромаджень. Триває діалог із представниками литовських харизматичних спільнот «Живі камені» й «Потік благодаті». Зроблено перший крок до налагодження молитовної взаємодії зі служителями харизматичної спільноти «Новий Заповіт».


Але були в цій подорожі дві незвичайні грані. Перша – можливість спільно помолитися за ХСП й розвиток транскордонного Молитовного щита на Месі, яку 23 вересня очолив у Каунасі Папа Римський Франциск. «Християнське життя завжди проходить через хвилини хрестів, які іноді здаються вічними, – сказав він. – Попередні покоління зазнали важких переслідувань, розчарувань, депортацій, невпевненості за тих, хто не повертався, сорому доносу та зради. Старозавітна книга Мудрості розповідає нам про переслідуваного праведника, який зазнає зневаги та мук лише через те, що добрий (див. Муд 2, 10-20). Скільки ж людей і сьогодні могли б розповісти подібну історію, особисту чи з життя когось близького. Скільки разів нам доводилося бачити, як віра людей починає хитатись у таких складних ситуаціях, бо Бог не прийшов, щоб їх захистити; що самого факту вірності не вистачає для того, аби Бог втрутився в нашу історію. Місто Каунас пережило подібну реальність, що може засвідчити вся Литва, з жахом пригадуючи хоча б Сибір чи ґетто Вільнюса й Каунаса. Можна в унісон з апостолом Яковом сказати: пожадають, убивають, заздрять, ворогують і воюють (Як 4, 2)».


Під час Апостольського візиту Папа Франциск по-особливому вшанував тисячі литовських героїв національно-визвольної війни з більшовизмом і тисячі євреїв, загиблих від рук нацистів у роки Другої світової війни. У єдиному дусі там, у Каунасі, служителі ХСП молилися, стоячи поряд із десятками тисяч литовців, також і за полеглих українських героїв, і за загиблих на теренах України братів-євреїв, прощаючи й каючись за сьогоднішнє та попередні покоління українців.


Друга грань цієї подорожі – знайомство та співслужіння з легендарним ченцем-францисканцем Гедемінасом Нумгаудісом і його братами. Молитва за ХСП, Україну та Литву відбулася на так званому францисканському хуторі поблизу села Пакутувеней.


Тут, у парафії святого Антонія Падуанського, віддаленій від навколишніх населених пунктів, була нагода для спільного проповідування на спеціальній Службі Божій і навчання для місцевих служителів; спільного духовного розважання щодо нашої місії в Церкві та світі в сучасних умовах; спільної духовної битви за душу смертельно хворого юнака, яка, віримо, допомогла йому ввійти в Царство Боже; спільного молитовного спомину про тисячі розстріляних євреїв на меморіалі у Кретинзі. У ці дні було багато спільного. І ми віримо, що попереду лежить довгий спільний шлях молитви, розпізнання та служіння, у який ми вже ввійшли з Волі Божої та на Його Славу.


Духовна подорож ХСП на литовській землі триває.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 17:27 Субота 0 225 Архієпископ Мечислав Мокшицький на паломництві Родини шкіл імені святого Йоана Павла ІІ у Польщі На Ясній Горі у Польщі митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький узяв участь у 18-му паломництві Родини шкіл імені святого Йоана Павла ІІ. Понад 14 тисяч молодих людей із 300 шкіл Польщі й Білорусі дякували Господові за те, що понад 40 років тому кардинал Кароль Войтила став Понтифіком. Цьогорічне гасло зустрічі – «Блиск Батьківства».